پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

رفع مشکلات بودجه‌ای کتابخانه‌های عمومی و ایجاد زیرساخت‌های کتابخانه‌ای در اولویت‌های کاری خواهد بود

دیدار با نماینده خوی و چایپاره

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی طی نشستی با عادل نجف‌زاده، نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی و  علی محمدی ایروانلو، فرماندار چایپاره دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، عادل نجف‌زاده، نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی و علی محمدی ایروانلو، فرماندار چایپاره به منظور بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی با خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار علی محمدی ایروانلو، فرماندار چایپاره گفت : کتاب و کتابخوانی ابزار توسعه فرهنگ است و کتابخانه عمومی از شاخص‌های فرهنگی هر شهرستان است‌ و مسئولین باید جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی همکاری‌های لازم را داشته باشند.

عادل نجف زاده، نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: کتاب و کتابخوانی بهترین راه آگاهی بخشی است. آگاهی بخشی لازمه توسعه پایدار است و با ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و ... نیز حل خواهد شد.

وی ادامه داد: آماده همکاری با نهاد کتابخانه‌های عمومی هستیم و رفع مشکلات بودجه‌ای کتابخانه‌های عمومی و ایجاد زیرساخت‌های کتابخانه‌ای را در اولویت‌های کاری خود قرار خواهیم داد و پیگیری‌های لازم در سطح استانی و کشوری انجام خواهد شد.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی گفت: کتابخانه‌های عمومی پایگاه‌های فرهنگی _ اجتماعی هستند که به تمامی اقشار جامعه در بیشتر ساعات شبانه روز خدمات فرهنگی متنوعی را ارائه می‌دهند و این فعالیت‌ها با شرایط کنونی جامعه، به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده است.

معصومی ادامه داد: مطابق استانداردهای کتابخانه‌ای برای هر ۱۰۰  نفر ۸ مترمربع  فضای کتابخانه‌ای مورد نیاز است و در حال حاضر ۷۱ باب کتابخانه در ۱۷ شهرستان ارائه خدمات می‌کنند؛ ولی جهت نزدیک شدن به استانداردهای کتابخانه‌ای و دسترسی راحت‌تر مردم به کتابخانه و خدمات آن نیازمند توسعه فضاهای کتابخانه‌ای هستیم.

معصومی  اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی جهت انجام بهتر رسالت خود به منابع درآمدی پایدار نیازمند هستند و لازمه آن بازنگری قانون تأسیس کتابخانه‌های عمومی است که برای  تحقق این امر نیازمند حمایت‌های نمایندگان مجلس یازدهم  هستیم.

در این دیدار پیرامون مواردی چون استفاده از ظرفیت خیرین جهت گسترش خدمات الکترونیک کتابخانه‌ها، راه‌اندازی کتابخانه سیار،  مشکلات بودجه‌ای کتابخانه های عمومی و ... بحث و تبادل نظر شد.

شایان ذکر است  بازدید از کتابخانه «شهید مفتح» چایپاره  بخشی از این دیدار بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 12 =