چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

نهاد برای بهبود وضعیت کتابخانه ها به پشتوانه محکم بودجه ای نیازمند است

دیدار با دکتر پورابراهیمی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی با محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

پورابراهیمی با اشاره به جایگاه و اهمیت کتاب و کتابخوانی، بیان کرد: عملکرد کتابخانه‌های عمومی کرمان با توجه به ظرفیت‌های مناسبی همچون نیروی انسانی، تعداد کتابخانه ها و اعضای مشتاق حوزه کتاب، مطلوب است.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای بهبود وضعیت کتابخانه‌ها به پشتوانه محکم بودجه ای نیاز دارد و این مهم جز با حمایت نمایندگان مجلس میسر نیست. بنده نیز از این نهاد فرهنگی حمایت می کنم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: بخشی از مشکلات با اقدامات زیرساختی و بخشی دیگر از طریق حمایت مادی و معنوی در جهت گسترش فرهنگ مطالعه محقق می‌شود. به نظر می‌رسد که امروزه ترویج فرهنگ کتابخوانی از ارتقای زیرساخت‌ها اهمیت بیشتری دارد.

وفائی، در خصوص تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی و اجتماعی، ارائه خدمات فرهنگی متنوع در کتابخانه های عمومی و اقدامات انجام شده عمرانی و تجهیزاتی در سال گذشته گزارشی ارائه کرد و خواستار پیگیری بیشتر نمایندگان مجلس برای افزایش اعتبارات این نهاد فرهنگی شد.

در پایان پورابراهیمی در خصوص حمایت از کتابخانه های عمومی در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 7 =