شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

با هدف رفع مشکلات کتابخانه های عمومی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی اردبیل با مسئولان شهرستان پارس آباد

پارس آباد

مدیرکل کتابخانه های عمومی اردبیل با هدف رفع مشکلات کتابخانه های عمومی، ضمن شرکت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد با مسئولان این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد با حضور عباس جهانگیرزاده، نماینده مردم شهرستان های پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی؛ عدالت حاجی پور، سرپرست فرمانداری پارس آباد؛  پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ محبوب حسینی، بخشدار مرکزی پارس آباد و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد.

 رضا قلیزاده در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با تشریح فعالیت های کتابخانه های عمومی اظهار داشت: با وجود تعطیلی کتابخانه های عمومی فعالیت های این نهاد فرهنگی در بستر فضای مجازی دنبال می شود. در شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، تعامل دستگاه های فرهنگی در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی مهم است و با استفاده از ظرفیت‌ دستگاه های مختلف، به ویژه سامانه «شاد» آموزش و پرورش می توان در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان تلاش کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تمامی کتابخانه‌های عمومی استان در فضای مجازی برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله نشست کتابخوانی، مسابقه کتابخوانی، معرفی تازه‌های کتاب و قصه‌گویی برگزار می کنند.

وی  با بیان اینکه با گذشت ۱۰ سال از عملیات اجرایی پروژه کتابخانه مرکزی پارس آباد، این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: ‌در طول یک سال گذشته، تلاش های زیادی به منظور تامین اعتبار این پروژه صورت گرفته است که امیدواریم مراحل احداث این کتابخانه با تامین اعتبار، شتاب بیشتری بگیرد.

رضاقلیزاده افزود: شهرستان پارس آباد از شهرستان‌های پیشرو در تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی و برگزاری فعالیت‌های فرهنگی ترویج کتابخوانی است و برنامه های فرهنگی، مسابقات کتابخوانی از جمله جشنواره کتابخوانی رضوی با استقبال اعضای کتابخانه برگزار می شود.  

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با تاکید بر لزوم اهتمام جدی شهرداری پارس آباد به پرداخت به موقع نیم درصد حق کتابخانه‌های عمومی، بیان کرد: بدون تردید پرداخت به موقع نیم درصد درآمد شهرداری‌ها موجب توسعه کمی و کیفی برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه حضور خود در شهرستان پارس آباد با حضور در دفتر حجت الاسلام والمسلمین علی باقری، امام جمعه شهرستان پارس آباد و عباس جهانگیرزاده، نماینده مردم شهرستان های بیله سوار و پارس آباد، به صورت جداگانه با آنان دیدار و در خصوص مسائل کتابخانه های عمومی گفتگو کرد.

جهانگیرزاده در این دیدار با بیان اینکه کتابخانه های عمومی در منطقه مرزی پارس آباد و بیله سوار، نقش مهمی در اشاعه آداب و رسوم و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی در کشور های همسایه دارند، گفت: فعالیت این نهاد فرهنگی در ابعاد مختلف ملموس است و برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی، نقش مهمی در مقابله با هجمه های دشمنان در حوزه های فرهنگی دارند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از این نهاد فرهنگی، گفت : از همه طرح ها و لوایح پیشنهادی که توسط دولت و یا نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مجلس شورای اسلامی مطرح شود  حمایت می کنم.

حجت الاسلام و المسلمین علی باقری نیز طی سخنانی، توسعه فرهنگی را زیرساخت توسعه در سایر حوزه ها دانست و گفت: ارتقای آگاهی عمومی با افزایش سرانه مطالعه میسر می شود و ادامه این روند موجب توسعه همه جانبه کشور در ابعاد مختلف خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =