شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

ذبیح الله اعظمی تأکید کرد؛

ضرورت پی گیری ویژه مشکلات کتابخانه‌های عمومی در مجلس شورای اسلامی

ذبیح الله اعظمی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با ذبیح الله اعظمی، نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص مشکلات قانونی کتابخانه های عمومی و زیرساخت های کتابخانه های شهرستان های جیرفت و عنبرآباد گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، ذبیح الله اعظمی، نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان با احمد وفائی، مدیرکل و معاونان این اداره دیدار کرد.

اعظمی، نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد با اشاره به دغدغه های فرهنگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این دوره اظهار داشت: نمایندگان مجلس در این دوره اکثریت از قشر دانشگاهی و فرهنگی هستند و داشتن دغدغه فرهنگی در رفع مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی موثر است.

نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد نیز در این دیدار با بیان اینکه توجه به حوزه کتابخانه‌ها ضروری است، برای هرگونه همکاری و کمک به مجموعه فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی اعلام آمادگی کرد و گفت: پیگیری ویژه مشکلات حوزه کتابخانه‌ها و تلاش برای ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و توسعه فضاهای کتابخانه ای در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد از  اولویت های کاری است.

احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله شهرستان جیرفت و اصالت و غنای فرهنگی در مناطق جنوبی کرمان، عنوان کرد: با توجه به فرهنگ منطقه، امکانات و فضای کتابخانه ها در شهرستان های جیرفت، عنبرآباد و مناطق جنوبی جوابگوی نیازهای مردم فرهنگ دوست این مناطق نیست.

وفائی در ادامه با عنایت به اهمیت دغدغه مند بودن نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل فرهنگی بیان کرد: دیدگاه فرهنگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی می تواند یاریگر اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ارتقای فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 7 =