یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳

صمدالله محمدی، نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

کمک به رونق و پویایی کتابخانه ها کمک به اعتلای فرهنگ جامعه است

نماینده محمدی

صمدالله محمدی، نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان با احمد وفائی، مدیرکل و معاونان این اداره کل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، صمدالله محمدی، نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان با احمد وفائی، مدیرکل و معاونان این اداره کل دیدار و گفتگو کرد.

محمدی، نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه با اشاره به شاخص های اخلاقی، رفتاری و کرداری سردار شهید قاسم سلیمانی، گفت: این مرد بزرگ یک الگوی مناسب برای همه آزادی خواهان و حق جویان جهان و یک ظرفیت بی بدیل برای کشور و استان است؛ بنابراین می توان با محوریت سیره عملی، اخلاقی و رفتاری این شهید والامقام فعالیت های فرهنگی و کتابخوانی را برنامه ریزی کرد.

نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی کتابخانه های عمومی را یکی از ارکان فرهنگی جامعه دانست و کمک به رونق و پویایی کتابخانه را  کمک به اعتلای فرهنگ جامعه عنوان کرد.

محمدی با بیان اینکه توجه به حوزه کتابخانه‌ها ضروری است، از پیگیری مشکلات حوزه کتابخانه‌ها، تلاش برای ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و توسعه فضاهای کتابخانه ای در این شهرستان ها خبر داد.

همچنین احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به ظرفیت های شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه، عنوان کرد: با توجه به فرهنگ منطقه، امکانات و فضای کتابخانه ها در شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه جوابگوی نیازهای مردم فرهنگ دوست این مناطق نیست.

فائی در ادامه با عنایت به اهمیت دغدغه مند بودن نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل فرهنگی، بیان کرد: دیدگاه فرهنگی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی می تواند یاریگر نهاد کتابخانه های عمومی کشور و موجب ارتقای فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان به منابع درآمدی کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: نیم درصد از درآمد شهرداری ها تنها درآمدی است که کتابخانه‌های عمومی باید با آن اداره شوند که متاسفانه پرداخت سهم نیم درصد در این شهرستان ها نامطلوب است. برای ارتقای وضعیت کتابخانه ها و ترویج فرهنگ مطالعه در این شهرستان ها شهرداری‌ها باید همکاری بیشتری داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 4 =