چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی صورت گرفت؛

بازدید معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد از کتابخانه‌های عمومی استان فارس

بازدید اط کتابخانه های عمومی شیراز

مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های استان، از هفت کتابخانه عمومی شهر شیراز و روند پروژه به سازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه های و ترویج کتابخوانی به همراه هادی آشتیانی، مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور صبح امروز چهارشنبه ۲۱ خردادماه در سفری به شهر شیراز با حضور در هفت کتابخانه عمومی این شهر از روند بازگشایی کتابخانه ها در فاز نخست، فعالیت های ترویجی و فرهنگی کتابداران و اجرای دستورالعمل های بهداشتی در کتابخانه های عمومی بازدید و با کتابداران دیدار و گفت و گو کرد.

مهدی رمضانی با تصریح اینکه سفر به شیراز، نخستین سفر رسمی معاون نهاد بعد از دوران کرونا به استان ها است، گفت: هدف از این بازدید بررسی وضعیت کتابخانه ها، بازدید و پیگیری روند بازگشایی و اطلاع از شرایط کتابخانه های عمومی است.

وی تأکید کرد: پس از حدود سه ماه تعطیلی اجباری، کتابخانه های عمومی کشور در فاز نخست بازگشایی شدند. تقاضا و درخواست مردمی برای بازگشایی کامل وجود دارد و به صورت جدی مطالبه ای است تا کتابخانه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و تأیید ستاد ملی کرونا به روند عادی خود بازگردند.

رمضانی با اشاره به اینکه در دوران بیماری با همراهی کتابداران تلاش شد که فعالیت های کتابخوانی متوقف نشود، خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما این است که ارتباط کتابخانه ها و کتابداران با اعضا قطع نشود و فعالیت کتابخوانی و ترویجی کتابخانه های عمومی ادامه داشته باشد. در این راه از ظرفیت فضای مجازی و صداوسیما به ویژه در زمینه معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی استفاده شد.

معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد همچنین در این بازدید ضمن تأکید بر فعال بودن کتابخانه های عمومی، خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی با حضور اعضا کامل می شود و مهم ترین رکن آن حضور و استفاده علاقه مندان از کتابخانه است.

معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور همچنین با اشاره به شرایط کتابخانه های عمومی شهر شیراز خاطرنشان کرد: در بررسی کتابخانه های عمومی شهر شیراز باید به شرایط شهر شیراز توجه شود. شاخص های اصلی کتابخانه ای همچون بنای کتابخانه ها، شاداب سازی، منابع و موقعیت کتابخانه ها در شیراز مطلوب است اما هنوز با شرایط استاندارد فاصله داریم.

مهدی رمضانی با تصریح اینکه در شیراز انرژی برای توسعه و به سازی کتابخانه های عمومی وجود دارد، پیگیری بهسازی و تجهیز کتابخانه ها شیراز جدی است اگر چه در مقایسه با وسعت و جمعیت این شهر هنوز به حد استاندارد نرسیده است. امیدواریم با اتمام پروژه بازسازی کتابخانه دستغیب و همچنین تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی شیراز و اتمام به موقع آن این امر در شهر شیراز جبران شود.

گفتنی است معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور بعدازظهر امروز نیز در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان فارس که با حضور مسئولان اداره کل کتابخانه های عمومی و روسای ادارات شهرستان ها شرکت و در خصوص وضعیت کتابخانه ها و ادامه روند فعالیت ها گفت و گو کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 12 =