دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

با صدور پیامی صورت گرفت؛

دعوت استاندار کرمان از مردم برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

استاندار

استاندار کرمان با صدور پیامی، از مردم برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، استاندارِ کرمان با هدف توسعۀ فرهنگ کتاب‌خوانی و آشنایی مردم با معارف اسلام و اهلِ بیت(ع)، مردم فرهنگ‌دوست کرمان را به شرکت در دهمین دورۀ جشنوارۀ کتاب‌خوانی رضوی دعوت کرد. متن پیامِ استاندار بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم


«ن والقلم و ما یسطرون »
فرهنگ دینیِ ما، جلوه‌گاهِ خردورزی و بیانگرِ پایگاه بلندِ علم و دانش است که «العلمُ اصلُ کلِّ خیر». مردمِ عزیز کرمان! کتاب و کتاب‌خوانی مایۀ آرامش روح و فرصتی مغتنم برای ایجاد تحوّل در زندگی فردی و اجتماعی و راهی به سویِ سعادت انسان و جامعه است.

تقارن ماه مبارکِ رمضان و برگزاریِ دهمین جشنوارۀ کتاب‌خوانیِ رضوی، فرصتی برایِ تدبّر در اندیشۀ دینی و تلاش برای درک معارف اهل بیت (ع) است. اینجانب با باور به این امر که مسیر توسعه، از دانش‌محوری و ترویج فرهنگ مطالعه می‌گذرد و در ادامۀ مددخواهیِ مدیریتِ استان از جهانِ فرهنگی و با امید اثرگذاری فرهنگ کتاب‌خوانی در ارتقای شاخص‌هایِ سبکِ زندگی ایرانی- اسلامی، صمیمانه از همۀ علاقه‌مندان و به ویژه نهادها و مردمِ شریفِ استان کرمان، برایِ شرکت در دهمین دورۀ جشنوارۀ رضوی دعوت کرده و امیدوارم با مشارکتِ گسترده و پرشور همۀ علاقه‌مندانِ به فرهنگ دینی، جشنوارۀ کتاب‌خوانیِ رضوی بتواند در افزایشِ ضریب نفوذِ معارف اسلامی، افزایش دانشِ عمومی مردم از سیرۀ ائمّۀ اطهار (علیهم السلام) و تکاملِ جامعه نقش‌آفرینی کند.
 
محمّدجواد فدائی

استانـدار کرمان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 10 =