چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

به صورت ویدیو کنفرانس؛

آیین تودیع و معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد

مراسم معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام (20).jpg

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با هدف پرهیز از سفرهای غیرضرور در شرایط موجود به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با توجه به اتمام مأموریت مراد جلیلیان مدیرکل پیشین کتابخانه های عمومی استان ایلام و با توجه به وجود زیرساخت های موجود در نهاد و لزوم پرهیز از سفرهای غیرضرور مراسم معارفه مدیرکل جدید استان ایلام برگزار شد.

این مراسم معارفه با حضور کمالوندی مدیرکل سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام، اسفندیار رستم زاد مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام، سمیه حیدری مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان ایلام و مراد جلیلیان در ایلام و اسماعیل شفاعی معاون مالی و اداری، امین متولیان معاون پژوهش، برنامه ریزی و فناوری اطلاعات، هادی ناصری طاهری مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل، عباس نعمتی مدیرکل حراست،  لیلی هاشمی مدیرکل فناوری اطلاعات و حسام قربانعلی مدیرکل امور استان ها و مجلس نهاد در تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مراد جلیلیان با آرزوی موفقیت برای سمیه حیدری مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی ایلام گفت: ۴ سال و ۹ ماه در دوران حضورم در نهاد شاهد نهایت همکاری و همدلی در مدیریت استان و نهاد بودم و همین موجب شد تا برخی زیرساخت ها به خوبی در اداره کل ایلام فراهم شود.

در ادامه این مراسم کمالوندی، مدیرکل سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو گفت: در طول دوران مسئولیت آقای جلیلیان خدمات زیرساختی خوبی در حوزه توسعه فرهنگ مطالعه در استان فراهم شده است و دوست می داشتیم مراسمی برای تکریم فعالیت های ایشان بگیریم که متاسفانه شرایط امروز کشور اجازه برگزاری چنین مراسمی را نمی دهد. ان شاء الله در فرصت مقتضی این اتفاق رخ خواهد داد و از ایشان که جزو مدیران سخت کوش، مردمی و پی گیر در استان ایلام است تقدیر خواهد شد.

وی افزود: نگاه مدیریت کلان در استان ایلام مبنی بر تعادل جنسیتی در تصدی گری پست های مختلف است. همین مسئله موجب شده است که ۳۰ درصد از مدیران استان را بانوان توانمند و خلاق تشکیل می دهند که حضور خانم حیدری در این جایگاه گواهی بر این مسئله است. امیدواریم با توجه به سابقه فرهنگی ایشان در آموزش و پرورش خلاقیت و نوآوری در دوره مدیریت ایشان اتفاق بیفتد و فرهنگ مطالعه توسعه بیشتری در استان پیدا کند.

امین متولیان معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم ضمن آرزوی سلامی برای همه مردم ایران در آستانه سال نو و با تقدیر از مدیران استان برای حضور در این جلسه گفت: همکارانی که زیست فرهنگی دارند و از دستگاه های فرهنگی به نهاد می آیند، حرف مردم را خوب متوجه می شوند و در جهت نیازهای مردم حرکت می کنند که حضور خانم حیدری مسلما تکمیل کننده خدمات آقای جلیلیان برای توسعه فرهنگ مطالعه در ایلام خواهد بود.  

اسفندیار رستمزاد، مدیرکل آموزش و پرورش ایلام نیز با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی در سال های گذشته چه از نظر سخت افزاری و چه نرم افزاری توسعه خوبی داشته اند این حاصل زحمات بدنه مدیران نهاد است. در دوران همکاری ام با خانم حیدری قطعا ایشان توانمندی های بسیار زیادی دارند که مطمئن هستم این توانایی ها در نهاد شکوفا خواهد شد.

اسماعیل شفاعی معاون اداری و مالی نهاد در این مراسم با اشاره به اینکه جلسه شورای معاونین نهاد با مراسم معارفه مدیرکل جدید ایلام تلاقی پیدا کرد، گفت: با توجه به وجود زیرساخت های لازم و اتمام ماموریت آقای جلیلیان در استان ایلام، این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد که در زمان لازم حتما در مراسم جداگانه ای از زحمات مدیرکل پیشین کتابخانه های عمومی ایلام تجلیل خواهد شد. خانم حیدری نیز در کمیته انتصاب برنامه های خوبی برای دوران مسئولیت خود ارائه کرده است که امیدواریم این برنامه ها عملی شده و فرهنگ مطالعه رشد چشمگیری در استان ایلام داشته باشد.

مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه های و کتابخوانی نهاد نیز با آرزوی موفقیت برای مراد جلیلیان مدیرکل پیشین کتابخانه های عمومی استان ایلام گفت: زحمات ایشان در کتابخانه های عمومی ایلام قطعا جزو باقیات الصالحات خواهد بود و هر جا که هستند برایشان آرزوی موفقیت می کنم.

وی افزود: هر کجا که همراهی کارکنان ستادی و کتابخانه ها به وجود آمده است، موفقیت ها رقم خورده است. با توجه به اینکه ۶۰ درصد از کارکنان نهاد را بانوان تشکیل می دهند، تعداد قابل توجهی از مدیران نهاد هم از این قشر هستند که نشان از شایستگی و توانمندی بانوان در تصدی پست های مدیریتی است. امیدواریم خانم حیدری نیز مانند دیگران بانوان مدیر نهاد به عنوان الگوی موفق زن متدین ایرانی در این مسئولیت خدمت کنند.

در ادامه این مراسم نیز حسام قربانعلی مدیرکل امور استان ها و مجلس نهاد متن لوح تقدیر علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد خطاب به مراد جلیلیان و متن حکم انتصاب سمیه حیدری به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام را قرائت کرد.

در پایان مراسم نیز سمیه حیدری با تشکر از حسن اعتماد استاندار ایلام و دبیرکل نهاد گفت: من از جامعه آموزش و پرورش به نهاد آمدم و مسلما در این فضا غریبه نیستم چون از یک ارگان فرهنگی به ارگان فرهنگی دیگری پا گذاشته ام. تمام  تلاشم بر این خواهد بود که ضمن توسعه فرهنگ کتابخوانی برای کاهش آسیب های اجتماعی گام های مهمی برداریم.

وی افزود: آسیب های اجتماعی را زمانی می توانیم ریشه کن کنیم نیازهای فرهنگی را برآورده کنیم. با توجه به اینکه کتابخانه های عمومی امروز به پاتوق های اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده اند، سعی داریم برنامه های متنوعی را در استان برنامه ریزی کنیم تا ضمن توسعه فرهنگ مطالعه بتوانیم آسیب های اجتماعی را نیز کاهش دهیم. مسلما در این راه نیاز به تبلیغ و ترویج درست و هدفمند داریم. چرا که برای نهادینه کردن فرهنگ در جامعه به این عنصر ضروری نیاز است.

گفتنی است سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام دانش آموخته رشته مهندسی نرم افزار است و تا پیش از این معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام بود.

رییس اداره سلامت و تندرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام، دبیر کمیته هدایت تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام، عضو کمیته اجرایی گروه های آموزشی استان ایلام از جمله سوابق اجرایی سمیه حیدری بوده است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =