دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱

در هفته دوم آذر ماه؛

کتابخانه عمومی شهدای باقریه بیرجند میزبان برنامه های متنوع فرهنگی شد

نشست کتاب خوان - شهدای باقریه.jpg

کتابخانه عمومی شهدای باقریه بیرجند در هفته دوم آذرماه میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، کتابخانه عمومی شهدای باقریه بیرجند برنامه‌هایی از قبیل نشست کتاب خوان مدرسه ای، نشست قصه گویی، شعرخوانی و تصویرگری و کلاس آموزشی برگزار کرد.

بازدید دانش آموزان پیش دبستانی «آرزوها» از کتابخانه عمومی شهدای باقریه شهرستان بیرجند

کودکان پیش دبستانی «آرزوها» در یک برنامۀ بازدید به همراه مدیر و مربیان خود، در کتابخانه عمومی شهدای باقریه حضور پیدا کردند. در این ویژه برنامه، ابتدا مسئول کتابخانه به معرفی اجمالی کتابخانه و فعالیت های کتابخانه پرداخت؛ سپس کودکان با کمک مربی خود به ساخت کاردستی نشانگر کتاب پرداختند و در ادامه، مسئول کتابخانه به قصه گویی از کتاب «کدو قل قلی زن» نوشته مهدی علم باز پرداخت. سپس با در اختیار گذاشتن عروسک های انگشتی و نمایشی از کودکان خواسته شد تا قصه را بازگو کنند. همچنین برای این که کودکان، خاطره ای شیرین از این بازید به ذهن بسپارند، مسابقۀ پرتاب حلقه بین آن ها برگزار شد.

بازدید دانش آموزان دبستان دخترانه «ادبستان رویش» از کتابخانه عمومی شهدای باقریه  شهرستان بیرجند

جمعی از دانش آموزان دبستان دخترانه «ادبستان رویش» از کتابخانه عمومی شهدای باقریه بازدید کردند. در این برنامه، مسئول کتابخانه با معرفی کتابخانه و فعالیت های آن و همچنین بیان فواید کتاب و کتابخوانی، دانش آموزان را به عضویت در کتابخانه و استفاده از خدمات آن دعوت کرد. سپس با هدف ایجاد هیجان و انگیزه در کودکان قبل از معرفی کتاب، با پنهان کردن عنوان کتاب، به اجرای مسابقه حدس عنوان کتاب پرداخته و سپس با بلندخوانی کتاب «کلاغ سیاه به سفر می رود» نوشته بابک صابری، به پرسش از کودکان درباره مفهوم کتاب پرداخت.

نشست جمع خوانی «پالتوی پوپا» در کتابخانه عمومی شهدای باقریه شهرستان بیرجند

جلسه جمع خوانی و بحث درباره کتاب «پالتوی پوپا» با حضور جمعی از کودکان در کتابخانه عمومی شهدای باقریه بیرجند برگزار شد. در این جلسه، پس از معرفی و جمع خوانی کتاب، کودکان حاضر در جلسه درباره محتوا و پیام کتاب بحث کردند و به بیان ترس ها و هراس هایی که از کودکی دارند پرداختند.

اجرای برنامه «زنگ پویش» در کتابخانه شهدای باقریه

کتابخانه شهدای باقریه، میزبان «زنگ پویشِ» دانش آموزان دبستان دخترانه «ادبستان رویش» بود. طبق توافق همکاری کتابخانه شهدای باقریه و ادبستان رویش، قرار است «زنگ پویش» در کتابخانه شهدای باقریه برگزار شود. در این برنامه، که با مضمون بازی علمی، ریاضی و آزمایشات علمی برگزار می شود، دانش آموزان با کمک مربی با استفاده از کتاب های علمی موجود در کتابخانه با مفاهیم علمی آشنا می شوند. در این جلسه، دانش آموزان پایه اول دبستان، با «دایره المعارف طبیعت»، «دایره المعارف ورزش»، «فرهنگ نامه طلایی نوآموز»، «دایره المعارف تاریخ ایران» آشنا شدند. آنان همچنین با خوانش و بحث درباره کتاب «آزمایش هایی درباره ضربه ها و صداها» نوشته روت گلرسن، با مفهوم صدا آشنا شدند.

نشست شعرخوانی و تصویرگری کتاب «اسمش چیه» در کتابخانه عمومی شهدای باقریه شهرستان بیرجند

جلسه شعرخوانی و تصویرگری از کتاب «اسمش چیه؟» با حضور جمعی از کودکان در کتابخانه شهدای باقریه بیرجند برگزار شد. در این جلسه، مسئول کتابخانه با مشارکت کودکان به شعرخوانی از کتاب «اسمش چیه؟ مجموعه ۵۲ شعر از شش شاعر» از نشر افق پرداخت. سپس از کودکان خواسته شد، تصاویر مرتبط با اشعار خوانده شده را با خلاقیت خود به تصویر بکشند.

برگزاری جلسه قصه خوانی برای کودکان در کتابخانه عمومی شهدای باقریه شهرستان بیرجند

جمعی از کودکان عضو کتابخانه عمومی شهدای باقریه بیرجند، با شرکت در جلسه قصه خوانی، حالِ خوش خواندن را تجربه کردند. در این جلسه، مسئول کتابخانه، کتاب های درخواستی تعدادی از دانش آموزان پایه اول ابتدایی که بعد از تعطیلی مدرسه به بخش کودک کتابخانه مراجعه کرده بودند را  بلندخوانی کرد.

نشست قصه گویی «غول کوچولو در مهد کودک» برای کودکان در کتابخانه شهدای باقریه شهرستان بیرجند

برنامه قصه گویی با حضور جمعی از کودکان در کتابخانه عمومی شهدای باقریه، توسط مسئول کتابخانه برگزار شد. در این برنامه، مسئول کتابخانه به قصه گویی از کتاب های «غول کوچولو در مهدکودک» نوشته ویرجینیا مولر و «هیولای شب» نوشته والت دیسنی پرداخت. سپس با هدف درگیر کردن کودکان در جریان کتابخوانی و به منظور پرورش تفکر، از کودکان خواسته شد خود را جای شخصیت داستان های خوانده شده گذاشته و داستان ترس ها و برنامه ریزی زمان در زندگی خود را بیان کنند.

برگزاری کلاس های آموزشی پاییزه در کتابخانه عمومی شهدای باقریه شهرستان بیرجند

کلاس های هنری در قالب کارگاه های مهارت آموزی ویژه بانوان، در کتابخانه عمومی شهدای باقریه شهرستان بیرجند برگزار می شود. با توجه به این که کتابخانه به عنوان یک مرکز فرهنگی در محله به شمار می آید، کتابخانه شهدای باقریه به عنوان یک مرکز فرهنگی که در جوار امامزادگان باقریه مشغول به فعالیت است به منظور غنی سازی اوقات فراغت بانوان و توانمندسازی آنان از طریق کسب مهارت های مختلف، به برپایی کارگاه های آموزشی متنوعی از جمله عروسک بافی، بافت لباس با قلاب و بافت کیف مکرمه اقدام کرده است. لازم به ذکر است که این کلاس ها، یک روز در هفته و به مدت ۱۰جلسه در کتابخانه برپا می شود.

نشست کتاب خوان کتابخانه ای  شهرستان بیرجند در کتابخانه شهدای باقریه

در این نشست، شش کتاب معرفی شد که عبارتند از: «سرگذشت پیامبران: حضرت موسی علیه السلام» نوشته مجید ملامحمدی/ ارائه توسط: فاطمه زهرا علیزاده، «دوزیستان: دانستنی های جانوران ایران و جهان» نوشته محمد اکرم الدینی/ ارائه توسط: سارا گرجی، «پنهان در تاریکی» نوشته کیم تایلور/ ارائه توسط: ستایش محمدپور، «جناب قورباغه» نوشته مصطفی خرامان/ ارائه توسط: فاطمه محمدخانی نژاد، «فرهنگ نامه طلایی نوآموز» نوشته گروهی از نویسندگان/ ارائه توسط: فرخنده خراشادی زاده، «آفتاب خراسان» نوشته مرتضی دانشمند / ارائه توسط: فاطمه زهرا نوفرستی.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 2 =