دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

فرماندار شهرستان شاهرود مطرح کرد؛

فضای فیزیکی کتابخانه‌ها نقش بسزایی در جذب مخاطبان دارد

فرماندار

نادر فخری، فرماندار شهرستان شاهرود فضای فیزیکی کتابخانه‌ها را در جذب مخاطبان مهم دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود به‌منظور بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی و برنامه‌ریزی جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها با نادر فخری، فرماندار شهرستان شاهرود دیدار و گفتگو کردند.


نادر فخری، فرماندار شهرستان شاهرود در این نشست ضمن بیان اینکه کتاب‌ها و منابع دیجیتالی ماندگار بوده و با گسترش فناوری اطلاعات کاربردی‌تر خواهند شد، بیان کرد: جذب مخاطب بیشتر به کتابخانه‌های عمومی به جذابیت و زیبایی محیط کتابخانه و منابع مطالعاتی مفید وابسته است.


وی بر لزوم ارتقای فرهنگ کتاب‌خوانی در روستاها تأکید کرد و ادامه داد: این امر باعث افزایش سطح آگاهی و دانش روستاییان و استفاده از منابع علمی برای انجام فعالیت‌ها خواهد شد.


فرماندار شاهرود تصریح کرد: باید تلاش شود دانش آموزان از طریق آشنایی و انس بیشتر با کتاب و مطالعه، از سرگرمی‌های مجازی و بازی‌های رایانه‌ای کمتر استفاده کنند.


فرماندار شهرستان شاهرود با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت و توانمندی خیران و صنعتگران در توسعه و ساخت کتابخانه‌های عمومی، گفت: برای تحقق این امر از اعتبارات سال آینده کمک خواهیم کرد.


در ادامه احمد شریعتمدار تهرانی، یکی از اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شاهرود در این نشست با بیان بخشی از اقدامات اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در توسعه فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی، گفت: توسعه، بازسازی و ساخت کتابخانه عمومی در این شهرستان از مطالبه‌های مردمی است. برخی از ساختمان‌های کتابخانه عمومی شهرستان شاهرود مانند کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن قدمت بیش از ۵۰ سال داشته و اکنون باید بازسازی شود.


سید ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود نیز در این نشست با بیان اینکه شش انجمن کتابخانه‌های عمومی در این شهرستان فعال است، گفت: دو کتابخانه عمومی خیرساز در روستاهای مغان و زمان‌آباد این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.


وی از وجود ۱۶ باب کتابخانه عمومی نهادی و پنج کتابخانه عمومی مشارکتی در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: با ۱۴ هزار عضو فعال و ۲۵۰ هزار نسخه کتاب در این شهرستان به علاقه‌مندان این حوزه خدمات کتابخانه‌ای ارائه می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 11 =