دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴

همزمان با هفته کتاب انجام شد؛

تقدیر از فعالان کتابخوانی و کتابداران زندان دشتستان

تقدیر از فعالان کتابخوانی و کتابداران زندان دشتستان

همزمان با هفته کتاب از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی و کتابداران زندان دشتستان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، همزمان با هفته کتاب و با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ مجتبی عباسی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی دشتستان؛ حسن اسفندیاری، رئیس زندان دشتستان و جمعی از مدعوین و مسئولان داخلی زندان از ۲۰ نفر از مددجویان فعال باشگاه های کتابخوانی زندان، کتابداران و نفرات برتر مسابقات کتابخوانی زندان دشتستان با اهدای لوح سپاس و جوایزی تقدیر شد.

در این مراسم  سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر بیان کرد: دین مبین اسلام با دستور خواندن بر پیامبر بزرگ اسلام آغاز شده است و این نشان دهنده جایگاه رفیع خواندن، مطالعه و کتاب در دین ما است.

وی افزود: زندان گرچه مکانی بسته برای تحمل حبس است، اما بهترین فرصت برای انس با کتاب و کسب دانش است؛ چراکه ریشه بسیاری از مسائل فردی ما فرهنگی است.

حسن اسفندیاری، رئیس اداره زندان دشتستان ضمن تبریک هفته کتاب، اظهار داشت: کتاب یکی از مهم ترین ابزار تکامل فکری بشر است و هر جامعه ای به همان نسبت که با کتاب انس می گیرد از ناهنجاری های اجتماعی، بی قانونی ها و خطاها دور و مصون می ماند.

وی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات زندان دشتستان در حوزه کتاب گفت: تشکیل باشگاه های کتابخوانی زندان، برگزاری نشست های کتابخوان در بندها، برگزاری نمایشگاه های متعدد کتاب در مناسبت های مختلف، مسابقات خلاصه نویسی کتاب و … بخشی از اقدامات زندان دشتستان است. امیدواریم با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان زمینه جذب کتاب های مناسب بیشتری به زندان فراهم شود.

پخش کلیپ عملکرد یک ساله زندان در حوزه کتابخوانی، قرائت مقاله ای توسط یکی از مددجویان با موضوع کتاب، خلاصه خوانی کتاب توسط سه تن از مددجویان، اجرای گروه سرود معراج و همچنین مسابقات فرهنگی و تقدیر از فعالان کتابخوانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 0 =