سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

در بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛

چهار کتابخانه عمومی در مناطق محروم خوزستان به بهره برداری می رسد

افتتاح 4 کتابخانه در خوزستان

کتابخانه های عمومی شهدای دهکده حمیدیه، برکت سردار شهید مدافع حرم حمید تقوی فر کارون، علی ضامن مقامی گتوند و شهدای روستای رمیله رامشیر همزمان با هفته کتاب در خوزستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، ۴ باب کتابخانه عمومی در مناطق محروم خوزستان به بهره برداری می رسد.

منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان در این خصوص گفت: عملیات احداث کتابخانه عمومی شهدای دهکده شهرستان حمیدیه با مساحت ۷۸۰ مترمربع و زیربنای ۲۸۰ مترمربع در سال ۱۳۹۳ با اعتبار ۸ میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی و دو درصد نفت آغاز شد و این کتابخانه روز سه شنبه ۲۱ آبان ماه با حضور مسئولان استان به بهره برداری خواهد رسید. این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت و کودک و نوجوانان است.

وی افزود: احداث کتابخانه عمومی رمیله رامشیر با مساحت ۶۶۰ مترمربع و زیربنای ۲۸۰ مترمربع در سال ۱۳۹۳ آغاز و با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال تکمیل شده است. این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان است و ۲۷ آبان ماه به بهره برداری می رسد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان یادآور شد: عملیات احداث کتابخانه مرکزی برکت سردار شهید مدافع حرم حمید تقوی فر در سال ۹۳ در شهرستان کارون با مساحت هزار مترمربع و زیر بنای ۹۰۰ مترمربع در دو طبقه آغاز شد. این کتابخانه با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۱۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال از منابع تملک دارایی ها و بنیاد برکت ساخته و درسال ۹۸ تکمیل شده است.

وی ادامه داد: این کتابخانه دارای بخش های سالن های مطالعه خواهران و برداران، مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان، سایت اداری، نمازخانه های خواهران و برداران و سرویس های بهداشتی خواهران و برداران است که ۲۸ آّبان ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: عملیات احداث کتابخانه عمومی علی ضامن مقامی شهرستان گتوند با مساحت ۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۲۸۰ مترمربع، با اعتبار ۶ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال در سال ۹۳ آغاز و در سال ۹۸ تکمیل و تجهیز شد. این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله سالن های مطالعه خواهران و برداران، مرجع، مخزن، نشریات، کافی نت، کودک و نوجوانان است که طی هفته کتاب سال جاری با حضور مسئولان به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است، با افتتاح این کتابخانه ها، تعداد کتابخانه های عمومی خوزستان به ۲۳۰ باب خواهد رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 12 =