چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰

با محوریت اجرای طرح پایتخت کتاب ایران؛

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سامان  برگزار شد

انجمن سامان

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سامان با محوریت اجرای طرح پایتخت کتاب ایران به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، سومین جلسه انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستان سامان به ریاست کمال اکبریان، فرماندار سامان و با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حجت الله ریاحی، بخشدار مرکزی سامان؛ سجاد کریمی کیا، بخشدار زاینده رود؛ غلامرضا چهلگردی، عضو شورای اسلامی شهر سامان؛ رسول نیکخواه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محسن امیری، معاون فرهنگی اداره آموزش و پرورش؛ شهلا آقابابایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ فرامرز آقاجری، عضو انجمن خیرین کتابخانه ساز سامان؛ رسول صفیان، رئیس اداره کتابخانه ها و همکاریهای اداره کل  کتابخانه های عمومی استان؛ یاسین شیروانی، کارشناس عمرانی اداره کل کتابخانه ها و جمعی دیگر از مسئولین و اصحاب رسانه در محل فرمانداری سامان برگزار شد.


در این جلسه کمال اکبریان، فرماندار شهرستان با اشاره به سابقه فرهنگی شهرستان و پتانسیل شهر سامان برای نامزدی پایتخت کتاب ایران گفت: شهر سامان با وجود شاعران، ادیبان و اقشار فرهنگی، قطعا از پتانسیل خوبی جهت انتخاب پایتخت کتاب ایران برخوردار است و این هدف میسر نمی شود مگر با همکاری کلیه دستگاه های سطح شهرستان و فراهم ساختن زیرساخت ها برای تحقق این مهم در آینده نزدیک.

 اکبریان به روند تأمین زمین مناسب برای احداث کتابخانه خیرساز در روستای چمزین و چلوان  اشاره و خواستار پیگیری جدی این امر توسط بخشدار مرکزی سامان شد.

در ادامه فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، ضمن تقدیر از تلاش های اعضای انجمن و حمایت های فرماندار شهرستان از برنامه ها و فعالیت های کتابخانه ها، به وجود المانهای شهری به عنوان یکی از زیرساخت های مورد نیاز جهت اجرای طرح پایتخت کتاب ایران اشاره و خواستار پیگیری فضاسازی مناسب و مرتبط با کتاب توسط شهرداری و شورای  اسلامی در سطح شهر و خیابان ها منتهی به کتابخانه ها شد.

وی همچنین خواستار اهتمام بیشتر مسئولین در راه اندازی کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه این شهرستان از جمله هوره و شوراب صغیر شد. 


در این جلسه شهلا آقابابایی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان سامان نیز ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در ۶ ماهه نخست سال جاری در کتابخانه های شهرستان به برنامه های آتی کتابخانه ها اشاره کرد و افزود: دستگاه های اجرایی شهرستان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی با ارائه طرح های خلاقانهِ قابل اجرا و اثر گذار زمینه را برای انتخاب شهر سامان به عنوان پایتخت کتاب ایران در آینده فراهم کنند. 

برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های کتاب محور با همکاری اداره آموزش و پرورش همزمان با بازگشایی مدارس و فراهم کردن مقدمات لازم جهت افتتاح ساختمان جدید کتابخانه شهید جعفرزاده سامان از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.

  

  

        

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =