چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱

با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛

نشست هم‌اندیشی مسئولان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و معاونت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش البرز

کتابخانه و نهضت سواد آموزی

نشست هم‌اندیشی مسئولان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و معاونت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان البرز، به منظور توسعه همکاری ها و ساماندهی فعالیت‌های مشترک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، نشست هم‌اندیشی مسئولان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و معاونت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش البرز با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ محرمعلی الهویی، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش البرز؛ معاونان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ رؤسای ادارات نهضت سوادآموزی شهرستان‌های استان و مناطق کرج، روسای ادارات ستادی و کتابخانه‌های عمومی استان و کارشناسان ستادی در دفتر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت کسب سواد و مهارت‌های مطالعاتی برای افراد بی سواد و کم سواد، اظهار داشت: همکاری بین دستگاهی در این زمینه برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت‌های متقابل طرفین ضروری است.

وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری سازمان نهضت سوادآموزی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، خاطرنشان کرد: پیرو تفاهم نامه‌های کشوری و استانی، باید با برگزاری جلسات کارشناسی جهت هماهنگی هرچه بیشتر در راستای عملیاتی کردن موارد مطرح شده تلاش کنیم.

هراتی اظهار داشت: عضویت رایگان کم سوادان در کتابخانه‌های عمومی استان، برگزاری مسابقات کتابخوانی و تشکیل نشست‌های کتاب‌خوان، برگزاری کلاس‌های سواد آموزی در کتابخانه‌ها، تولید محتوا برای چاپ کتاب ویژه نوسوادان و... از اقداماتی است که در جهت ارتقای سطح سواد و سرانه مطالعه کمک شایانی می کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ادامه داد: تربیت مقدم بر تعلیم است و کار نهضت از آن جهت که در ارتقای سطح فرهنگ و دانش والدین اثرگذار است، تاثیر مستقیمی در نحوه تربیت فرزندان خواهد داشت.

محرمعلی الهویی، معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست اظهار داشت: کتابخوانی یک رسالت همگانی است و همه دستگاه‌ها در مسیر ترویج و توسعه این مهم باید همراه و پشتیبان کتابخانه‌ها باشند.

وی در ادامه با اشاره به گستره وسیع مخاطبان کتابخانه‌ها، بر ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و گفت: باید از این ظرفیت برای انجام فعالیت‌های سازنده علمی، فرهنگی و اجتماعی بهره لازم را برد.

الهویی در خاتمه تصریح کرد: هر کس قدر کتاب را بداند، قدر کتابخانه‌ها را نیز بیشتر می داند. ما نیز در حوزه آموزش برای نوسوادان و بحث استمرار در یادگیری به اهمیت فضاهای کتابخانه‌ای در سطح استان واقف هستیم.

در ادامه جلسه نیز، حاضران با ارائه پیشنهادات و نظرات خود در خصوص موارد مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =