یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش راین برگزار شد

راین

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش راین با حضور احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی شهید قدوسی راین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش راین با حضور احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ اکبر عباسپور، بخشدار راین؛ منصور رشیدی رئیس اداره آموزش و پرورش؛ ابوذر عطایی، شهردار؛ احمد میرزایی، رئیس شورای اسلامی شهر؛ مهین مهدیزاده، رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان و سایر اعضای انجمن در کتابخانه عمومی شهید قدوسی این شهر برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با اشاره به پیشینه غنی فرهنگی شهر راین، اظهار داشت: عملکرد کتابخانه شهید قدوسی بر اساس شاخص های ارزیابی کتابخانه ای مطلوب است.

وی اجرای فعالیت های فرهنگی در کتابخانه ها را عاملی موثر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست.

وفائی در ادامه به نقش مهم شهرداری در توسعه زیرساخت های شهری اشاره کرد و گفت: شهر راین با قدمت تاریخی و جاذبه های گردشگری، نیازمند کتابخانه ای با ساختمان مناسب است و تعمیر و تجهیز کتابخانه شهید قدوسی نیز ضروری است.

اکبر عباسپور، بخشدار راین به سرانه ی کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های توسعه یافتگی  در تمامی جوامع اشاره کرد و گفت: نقش کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار مهم است و کتابخانه ها می توانند در جامعه نقش تسهیل گر را ایفا کنند.

وی در ادامه جذب حمایت صنوف و مراکز مختلف صنعتی و تجاری در بخش راین را در پیشبرد اهداف و برنامه های طراحی شده برای توسعه کتابخوانی در این منطقه موثر دانست.

در ادامه ابوذر، عطایی، شهردار راین با اشاره به همکاری مستمر  با کتابخانه ها، گزارشی از میزان پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی ارائه کرد.

در ادامه اعضای انجمن نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند. بازدید از کتابخانه شهید قدوسی بخش پایانی این جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 13 =