شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد؛

جمع آوری ۲۲۵۸ بسته نوشت افزار در استان برای اهدا به دانش آموزان در مناطق سیل زده کشور

مهربانی در مهر

روح الله منوچهری با اشاره به اجرای طرح «مهربانی در مهر» به منظور جمع آوری نوشت افزار برای دانش آموزان در مناطق سیل زده، از گردآوری ۲۲۵۸ نوشت افزار در کتابخانه های عمومی فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی کشور تابستان سال جاری میزبان طرح مهربانی در مهر بودند، بیان کرد: به دنبال برگزاری موفق پویش «بهار مهربانی» که با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در مناطق سیل‌زده اجرا شد، طرح «مهربانی در مهر» به منظور تهیه نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی برای کودکان و دانش‌آموزان در کتابخانه‌های عمومی برگزار شد و کتابخانه های عمومی فارس در کنار دیگر کتابخانه های عمومی کشور برای گردآوری هدایای فرهنگی بسیج شدند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس با تصریح اینکه این طرح از ۲۰ تیر الی۳۰ مرداد ماه در کتابخانه ها اجرا شد، افزود: با اجرای این طرح میز جمع‌آوری کمک‌های اهدایی در کتابخانه، در دسترس و دید مراجعان قرار گرفت؛ همچنین کتابداران با برگزاری برنامه های مختلف، کودکان عضو کتابخانه را به همیاری دوستان خود در استان های سیل زده تشویق کردند.

وی از جمع آوری ۲۲۵۸ بسته نوشت افزار در کتابخانه های عمومی فارس برای کودکان سیل زده خبر داد و گفت: این بسته فرهنگی شامل کیف، جامدادی، دفتر، مداد و خودکار، دیگر نوشت افزار ضروری دانش آموزان و همچنین عروسک است که پس از ساماندهی و تفکیک، برای توزیع در میان دانش آموزان به نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال می شود.

منوچهری این اقدام را از اولویت‌های کتابخانه‌های عمومی برای امداد فرهنگی و تأمین نیازهای روانی کودکان و نوجوانان در مناطق سیل‌زده دانست و گفت: در پویش بهار مهربانی نیز که پس از وقوع سیل اجرا شد، کتابخانه های عمومی فارس، بسته فرهنگی شامل ۲۰۰۰ لوازم التحریر، ۱۱۶۰ عدد عروسک و اسباب بازی و بازی های فکری و در حدود ۱۷۰۰ جلد کتاب را جمع آوری و برای کودکان سیل زده ارسال کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس مشارکت در رویدادهای اجتماعی را از مهم ترین وظایف کتابخانه های عمومی دانست و گفت: امروزه ماهیت کتابخانه های عمومی تغییر کرده و کتابخانه ها در حال تبدیل شدن به پایگاه های اجتماعی هستند. مشارکت در مسائل اجتماعی از وظایف کتابخانه های عمومی است و باید در این راستا حرکت کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 12 =