شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳

رضاقلیزاده درجریان بازدید از کتابخانه ها مطرح کرد؛

تقویت جایگاه فرهنگی کتابخانه ها با اجرای برنامه های کتابخوانی

بازدید از کتابخانه ها

پروانه رضا قلیزاده گفت: استمرار برنامه های کتابخوانی و فرهنگی در کتابخانه ها موجب ارتقای جایگاه فرهنگی کتابخانه ها می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با هدف دیدار با کتابداران و بررسی روند خدمات کتابخانه ها  از کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل بازدید کرد.

رضاقلیزاده در جریان این بازدید که  از کتابخانه های عمومی امام علی(ع)، نیار، مقدس اردبیلی و فارابی صورت گرفت، اظهار داشت: در تمامی کتابخانه های عمومی برنامه های فرهنگی به صورت هفتگی برگزار می شود و استمرار این برنامه ها در تقویت جایگاه فرهنگی کتابخانه ها موثر خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به ضرورت شاداب سازی کتابخانه ها، گفت: ایجاد محیطی بانشاط و شاداب و تکریم کتابخوانان، موجب اشتیاق بیش از پیش مردم برای حضور در کتابخانه ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه اکثر نیاز های تجهیزاتی مورد نیاز کتابخانه ها تامین شده است، افزود: در حال حاضر بیش از ۹۸۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان وجود دارد و لازم است به منظور تامین نیاز های مطالعاتی مخاطبان از کمک های مردمی و ظرفیت خیرین نیز برای غنی سازی منابع کتابخانه ها استفاده شود.

رضاقلیزاده با اشاره به پراکندگی مناسب این مجموعه های فرهنگی در سطح شهر، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۳ باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در سطح استان فعال است که از این تعداد، ۸ باب به صورت مشارکتی با همکاری سایر سازمان ها و نهاد ها راه اندازی شده و ۱۵ باب نیز زیر نظر مستقیم کتابخانه های عمومی استان اداره می شود.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 13 =