چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹

فریدون عموزاده خلیلی عنوان کرد؛

طرح «مهربانی در مهر» تزریق پتانسیل فرهنگی به جامعه است

فريدون عموزاده خليلي

فریدون عموزاده خلیلی، پژوهشگر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان درباره اجرای پویش «مهربانی در مهر»، گفت: پویایی جامعه با افزایش مشارکت مردمی در حوزه‌های مختلف، اتفاق فرخنده‌ای است؛ به خصوص اگر این پویایی با محوریت «کودک» و «کتاب» صورت بگیرد، مزیت‌های مضاعفی دارد که در این پویش پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به دنبال برگزاری موفق پویش «مهربانی در مهر» که با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و مشارکت گسترده عمومی، مشارکت دستگاه های اجرایی و همراهی اهالی فرهنگ و هنر به اجرا درآمد، کمک‌های مردمی شامل نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی برای کودکان و دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده کشور ، پس از جمع‌آوری، آماده ارسال به مناطق سیل‌زده کشور شده است.

فریدون عموزاده خلیلی با اشاره به رویکرد جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ورود به حوزه ارتقاء سلامت اجتماعی و همچنین اجرای پویش «مهربانی در مهر» گفت: هر حرکتی که مشارکت عمومی و اجتماعی را تقویت و برانگیخته کند، حرکت مثبتی است و اصولا در یک جامعه مدنی و فرآیند اجتماعی، افزایش مشارکت مردم امر فرخنده‌ای است. به خصوص اگر این پویایی دارای دو وجه باشد، مزیتی مضاعف دارد.

وی محوریت و حضور کودکان و نوجوان در این طرح‌ها را یک وجه مهم طرح «مهربانی در مهر» عنوان کرد و گفت: هر حرکتی که با هدف پرداختن به گروه مخاطب کودکان و نوجوانان سامان بگیرد و یا توسط خود این قشر از جامعه انجام شود، اتفاقی مبارک است. چراکه معتقدم برای اینکه بتوانیم پتانسیل‌های نشاط و شادابی را به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه تزریق کنیم، باید به سراغ بچه‌ها برویم.

این نویسنده ادامه داد: محور یا وجه دیگر این حرکت‌ جنبه فرهنگی و کتابی آن است؛ تهیه و جمع‌آوری اقلامی چون کتاب، نوشت‌افزار آموزشی و لوازالتحریر برای بچه‌ها، یک پله بالاتر از تهیه ابزارهای ملموس دیگر است؛ چرا که با این اقدام نه تنها یک نقصان و مشکل عینی برطرف می‌شود، بلکه می‌توانیم با این حرکت یک پتانسیل فرهنگی به جامعه تزریق کنیم.

فریدون عموزاده خلیلی تأکید کرد: اصل این حرکت، اقدامی بسیار قابل ستایش است؛ چراکه برای بچه‌های آسیب‌دیده از سیل، شرایط خواندن و انس با کتاب را در یک فضای فرهنگی فراهم می‌کند.

گفتنی است کتابخانه‌های عمومی از ۲۰ تیر لغایت ۳۰ مردادماه به عنوان پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی شامل نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی فعالیت داشتند که طی آن علاقه‌مندان هدایای خود را برای ارسال به مناطق سیل‌زده، به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود اهدا کردند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 1 =