شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان با رئیس سازمان جهادکشاورزی استان

دیدار با جواد تاراسی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها با جواد تاراسی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان دیدار و گفتگو کرد.

جواد تاراسی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی و همکاران وی در سازمان جهاد کشاورزی از همکاری این دو مجموعه استقبال کرد و گفت: در جامعه ما کمبود علم و دانش یکی از دغدعه های اصلی است. کتاب به رفع این دغدغه کمک می کند. هر جامعه ای که با کتاب مأنوس شده مسائل و مشکلاتش کمتر است. باید تلاش کنیم فرهنگ کتابخوانی در جامعه ما رواج یابد.

در ادامه امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان، ضمن تبریک انتصاب جواد تاراسی، به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی آمادگی دارد با تمام ادارات استان همکاری مستمر و موثری داشته باشد.

نیک بخش با اشاره به رسالت کتابخانه های عمومی، گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی در خدمت جامعه هستند که با مجموعه ای منظم از منابع مکتوب و مضبوط و بخش های مرجع، کودک، سالن های مطالعه و ... در اشکال مختلف به منظور برآورده ساختن نیازهای اطلاعاتی، پژوهشی، آموزشی، تفریحی و غنی سازی اوقات فراغت عموم، خدمات ارائه می دهند.

وی کتابخانه های عمومی را پایگاه های فرهنگی دانست و اظهار داشت: امروزه کتابخانه های عمومی نقش مهمی در عرصه فرهنگی بر عهده دارند. برنامه های متنوع فرهنگی از قبیل نشست های کتابخوان، نقد، معرفی و رونمایی کتاب و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گوشه ای از فعالیت کتابخانه های عمومی است.

امیرعلی نیک بخش ادامه داد: در حال حاضر ۹۶ باب کتابخانه عمومی در استان زنجان فعال است که ۳۵ باب از این کتابخانه های عمومی در مناطق روستایی مستقر هستند؛ این کتابخانه ها در ترویج کتابخوانی در جامعه هدف نقش چشمگیری دارند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان ضمن اشاره به اهمیت کار فرهنگی در تمام عرصه ها، همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و سازمان جهادکشاورزی استان زنجان جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی را لازم دانست و پیشنهاد تامین کتب موردنیاز، جهت راه اندازی کتابخانه عمومی سازمان جهادکشاورزی استان را ارائه داد.

وی در پایان بیان کرد: امید است با همکاری کتابخانه های عمومی و سازمان جهادکشاورزی، گامی مثبت در مسیر تحقق اهداف نهاد کتابخانه های عمومی در زمینه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان برداشته شود.        

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 0 =