شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

با برگزاری مراسم اختتامیه؛

۱۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان درگزین همدان تقدیر شدند

اختتامیه جشنواره کتابخوانی درگزین

آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تازه تأسیس درگزین برگزار و ۱۲ نفر به عنوان برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تازه تأسیس درگزین با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و فرماندار شهرستان درگزین، اعضای کتابخانه‌های عمومی و کتابداران، روسای ادارت و شهردار قروه درگزین برگزار شد.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار کرد: یک هزار  و ۸۱۳ نفر معادل پنج درصد جمعیت شهرستان درگزین در این دوره جشنواره شرکت کردند که نسبت به دوره گذشته ۱۱۱ درصد رشد داشته است.

وی  با بیان اینکه ۴۹ درصد شرکت کنندگان شهرستان درگزین به صورت آنلاین در این دوره حضور یافتند، افزود: در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی ۹۳۲ نفر  به صورت مکتوب و ۸۸۱ نفر به صورت آنلاین شرکت کردند. ۳۰ درصد شرکت کنندگان در این دوره کودک، ۱۹ درصد نوجوان و ۵۱ درصد در گروه سنی جوان و بزرگسال بودند.

زارعی ادامه داد: یک هزار و ۷۱۴ نفر به صورت فردی و ۹۹ نفر از مردم شهرستان درگزین به صورت خانوادگی در این جشنواره شرکت کردند.

علی‌اصغر ناظری‌پور، فرماندار شهرستان درگزین در این مراسم با تقدیر از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برای برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نخستین برنامه رسمی درگزین پس از تبدیل آن به شهرستان است.

وی افزود: ریشه تاریخی و فرهنگ شهرستان باعث شده که مردم از دیرباز با مطالعه عجین باشند.

فرماندار درگزین با بیان اینکه تلاش ما گسترش فرهنگ کتابخوانی در شهرستان است، تصریح کرد: باید تلاش بیشتری برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه به کار گرفته شود.

ناظری‌پور بیان کرد: حضور مردم و اعضای کتابخانه‌های شهرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی و آیین اختتامیه فاخر اقدامی ماندگار در درگزین شد. مسأله کتاب و کتابخوانی در شهرستان بسیار جدی گرفته می‌شود و این ظرفیت فرهنگی مطلوبی به حساب می‌آید. آینده درگزین روشن است؛ چراکه از مردمی کتابخوان بهره می‌برد.

فرماندار شهرستان درگزین تصریح کرد: کتابداران شهرستان با انگیزه کار خود را دنبال می‌کنند و شایسته تقدیر هستند.

گفتنی است در این مراسم برخی از منتخبین به معرفی کتاب و اجرای شعرخوانی پرداختند و در پایان از برگزیدگان تقدیر شد. اسامی برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان درگزین به این شرح است:

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال

مهدی  عین‌آبادی، حسین حسینی، زهرا عظیمی دلیر، کبری خانچرلی؛

برگزیدگان بخش نقاشی

زینب حقگو،  محیا طاهری‌فر؛

برگزیدگان بخش پویش نوجوان

زهرا عین‌آبادی، مهسا نوریان‌فرود؛

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای نوجوان

مایده فرامرزی، زهرا رضایی افضل، یگانه موسی خانی؛

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 8 =