چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع انجام شد؛

حضور پرشور شهروندان استان مرکزی در برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی

1 (3).jpg

همزمان با هفته چهارم تیرماه، برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با هفته چهارم تیرماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

برگزاری نشست تخصصی با موضوع عفاف و حجاب در شهر دلیجان
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و با همکاری ناحیه مقاوت بسیج خواهران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان، نشست تخصصی با موضوع عفاف و حجاب، با عنوان «بررسی سه ضلعی پرستیژ اجتماعی» با حضور کارشناسان حوزه دینی و جمعی از روانشناسان در سالن اجتماعات شهرداری دلیجان برگزار شد.
در این نشست موضوع عفاف حجاب و مدگرایی مورد بررسی قرار گرفت و حجت الاسلام موسوی، استاد حوزه و دانشگاه با معرفی کتاب‌های «فلسفه حجاب» نوشته شهید مطهری، «جاناتان مرغ دریایی» نوشته باخ ریچارد و «ک‍ش‍ف‌ ح‍ج‍اب؛‌ زم‍ی‍ن‍ه‌ه‍ا، واک‍ن‍ش‌ ه‍ا و پ‍ی‍ام‍ده‍ا» نوشته م‍ه‍دی‌ ص‍لاح‌ به بررسی و تببین مسئله حجاب پرداخت.
مهدی رجبی، روان شناس و مشاور خانواده نیز نقش صدا و سیما و سازمان‌های متولی را جهت ترویج فرهنگ حجاب از طریق رسانه‌ها را مهم ارزیابی کرد و به بررسی تاثیر حجاب بر روح و روان افراد پرداخت.

در ادامه نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و از یکی از اعضای محجبه عضو کتابخانه های عمومی شهرستان دلیجان تقدیر به عمل آمد.


جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمین برگزار شد
چهل و نهمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمین با حضور اعضای انجمن و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی انجام شده توسط کتابداران ارائه شد.
اجرای طرح همیار کتاب همزمان با آغاز سال تحصیلی در مدارس شهرستان خمین، رفع کمبود منابع کتابخانه‌های عمومی شهرستان و رایزنی‌های لازم با خیرین جهت خرید کتاب از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.


نشست کتاب‌خوان در دانشگاه آزاد اسلامی نراق برگزار شد
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دلیجان و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی شهر نراق، نشست کتاب‌خوان با حضور جمعی از دانشجویان و اساتید این دانشگاه برگزار شد.
در این نشست «مهارت‌های زندگی در حج» نوشته مسعود شکوهی، توسط نویسنده کتاب؛ «باورهای ارتباطی و نظام ارزشی» نوشته قباد مردانه، توسط مجید رستمی بشمنی؛ «مفاتیح الحیاه» نوشته آیت الله جوادی آملی، توسط محمد بهشتی؛ «ابوالفضل نهضت رضوی» نوشته محمدرضا سنگری، توسط فهیمه لطفعلی و «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع، توسط اکرم مهرادفر معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


کارگاه آموزشی روانشناسی ادراک محیطی در شهر ساوه برگزار شد
به همت حوری صاحب، مسئول کتابخانه شهید هاشمی نژاد، کارگاه آموزشی روانشناسی ادراک محیطی با حضور جمعی از بانوان شهر ساوه برگزار شد. مهدی محمد رضایی، مدرس روانشناسی در این کارگاه به مادران آموزش داد تا با استفاده از کتابخوانی و نقاشی، هوش ادراکی کودکانشان را ارتقا دهند.


کتاب‌خوان عفاف و حجاب در شهر زاویه برگزار شد
با حضور جمعی از دختران شهر زاویه شهرستان زرندیه، نشست کتاب‌خوان عفاف و حجاب در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
در این نشست «حجاب بی حجاب» نوشته محمدرضا زائری، توسط محدثه حسینی؛ «پوشش و حجاب» نوشته علی محمدی آشنانی، توسط مریم چوپانی؛ «حریم ریحانه» نوشته نعیمه اسلاملو، توسط ریحانه میرگلوی بیات و «حجاب زنان از قرآن و روایات» نوشته حسن صنیعی، توسط آرزو میرگلوی بیات معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


قصه گویی برای کودکان در کتابخانه علامه عسگری ساوه
با حضور جمعی از کودکان شهر ساوه،  نشست قصه گویی از کتاب «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب در بخش کودک کتابخانه عمومی علامه عسگری برگزار شد.


جمع خوانی کتاب «سبز باشید» در کتابخانه شهدای قورچی باشی
با هدف آموزش حفظ محیط زیست و آشنایی کودکان با فرآیند بازیافت و تفکیک زباله‌ها، کتاب «سبز باشید» نوشته مارسی کلمن و ترجمه آرام وحیدی در کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.


برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب در پارک عباس آباد شازند
با هدف معرفی خدمات کتابخانه‌های عمومی و به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شازند، نمایشگاه کتاب با موضوعات عفاف و حجاب در پارک سراب عباس آباد شهر شازند دایر شد که مورد استقبال مردم و مسئولان قرار گرفت.


معرفی و جمع‌خوانی کتاب «زنگ بهداشت» در روستای راونج
با حضور کودکان روستای راونج شهرستان دلیجان، کتاب «زنگ بهداشت» نوشته سید محمد مهاجرانی در کتابخانه عمومی الغدیر معرفی و جمع‌خوانی شد.


نشست کتاب‌خوان کودک و نوجوان در کتابخانه سلمان ساوجی ساوه
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان شهر ساوه، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی سلمان ساوجی برگزار شد.
در این نشست «قصه‌های بهشتی» توسط محدثه حیدری؛ «جادوگر رنگ‌ها» توسط کوثر شجاعی؛ «خانه ای در تاریکی» توسط زهرا حسنی اسد؛ «رویای دوین» توسط مریم عابد؛ «از این خونه به اون خونه» توسط زهرا قنبری و «دختر کوچولوی مهربون» توسط ساجده مینا معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه الغدیر راونج
با حضور جمعی از کودکان روستای راونج شهرستان دلیجان، کتاب «مجموعه داستان‌های کوتاه» نوشته زهره پریرخ در کتابخانه عمومی الغدیر معرفی و جمع خوانی شد.


قصه گویی و مسابقه خاطره نویسی در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان شهر محلات، برنامه قصه گویی و مسابقه خاطره نویسی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی برگزار شد.
در این برنامه داستان ضامن آهو توسط کتابدار کتابخانه قصه گویی شد و در ادامه کودکان در مسابقه خاطره نویسی سفر به مشهد مقدس شرکت کردند و به خاطره های برتر جوایزی اهدا شد.


جمع خوانی کتاب در کتابخانه شهید هاشمی شهر خنجین
با حضور جمعی از کودکان شهر خنجین شهرستان فراهان، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب «کبوترها وآهوها» نوشته سید احمد میرزاده در کتابخانه عمومی سردار شهید اسداله هاشمی برگزار شد.


نشست کتاب‌خوان در کتابخانه شهید بهشتی خمین برگزار شد
با حضور جمعی از دختران شهر خمین، نشست کتاب‌خوان با موضوع عفاف و حجاب در کتابخانه عمومی شهید بهشتی برگزار شد.
در این نشست «حریم عفاف» نوشته راضیه غلامی، توسط مرضیه احمدی؛ «در و صدف» نوشته محمد شجاعی، توسط مرضیه سیدین؛ «حجاب» نوشته قربانعلی محمدی مقدم، توسط محدثه شاه خسروی و «مسئله حجاب» نوشته مرتضی مطهری، توسط مهدیه شیخ الاسلام معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


جمع خوانی کتاب «امام رضا(ع)» در کتابخانه حضرت زهرا(س) مهاجران
با حضور جمعی از بانوان شهر مهاجران شهرستان شازند، کتاب «امام رضا(ع)» نوشته مهدی غلامعلی در کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) معرفی و جمع خوانی شد.


نمایش نامه خوانی توسط کودکان در کتابخانه الغدیر راونج
نمایش نامه «دورترین مرغ جهان می‌خواند» نوشته محمد مهدی خاتمی توسط اعضای فعال کتابخانه عمومی الغدیر روستای راونج شهرستان دلیجان به اجرا درآمد.


جمع‌خوانی کتاب «چادر آسمانی» در کتابخانه شهدای قورچی باشی
با حضور کودکان فعال عضو کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی، برنامه جمع‌خوانی کتاب «چادر آسمانی» سروده محمد مهاجرانی در بخش کودک کتابخانه برگزار شد.
مژگان یوسفی، مسئول کتابخانه شهدای قورچی باشی گفت: کتاب «چادر آسمانی» آموزش احکام به کودکان است که به زبانی کودکانه و در قالب شعر برای آن ها سروده شده است.


آموزش ساخت اوریگامی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با هدف افزایش خلاقیت در کودکان، کلاس آموزش ساخت اوریگامی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


جمع خوانی کتاب توسط نابینایان در کتابخانه شماره یک اراک
با حضور اعضای نابینا و کم بینای کتابخانه عمومی شماره یک شهر اراک، برنامه جمع خوانی کتاب «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا در بخش نابینایان دکتر خزائلی برگزار شد.


جلسه تفسیر نهج البلاغه در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه برگزار شد
با حضور جمعی از اعضای فعال، جلسه تفسیر نهج البلاغه در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


جمع خوانی کتاب «ماه هشتم» در کتابخانه شهید هاشمی خنجین
با هدف آشنایی با سیره زندگانی امام رضا(ع) و با حضور جمعی از دختران شهر خنجین شهرستان فراهان، کتاب «ماه هشتم» نوشته مهدی غلامعلی در کتابخانه عمومی سردار شهید اسداله هاشمی معرفی و جمع خوانی شد.


برگزاری مسابقه کتابخوانی «حریم ریحانه» در شهر خمین
به همت کتابخانه عمومی شهید بهشتی و با هدف افزایش شناخت مراجعان نسبت به الگوهای دینی، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «حریم ریحانه» نوشته محمد حسن زمان وزیری در سطح شهر خمین برگزار شد.


جمع خوانی کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» در کتابخانه شهید هاشمی نژاد ساوه
با حضور جمعی از کودکان شهر ساوه، کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» نوشته مژگان شیخی در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد جمع خوانی شد.


کلاس آموزش خط و نقاشی در کتابخانه سلمان ساوجی برگزار شد
با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، کلاس آموزش خطاطی و نقاشی روز های زوج هر هفته در کتابخانه عمومی سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار می‌شود.


کتاب «آهو جان» در کتابخانه علامه طباطبایی محلات جمع‌خوانی شد
به همت فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه عمومی علامه طباطبایی، کتاب «آهو جان» نوشته محمد حمزه زاده با حضور جمعی از کودکان شهر محلات معرفی و جمع‌خوانی شد.
خسروی در خصوص کتاب «آهو جان» گفت: داستان از زبان دخترکی بازگو می‌شود که پدرش در جبهه است و مادرش با دیدن خوابی، یک قالی با نقش آهو نذر امام رضا (ع) می‌کند. با پایان یافتن کار قالی، دخترک به نقش آهو دل می‌بندد. چند روز بعد، او همراه مادر و مادربزرگ و پدربزرگش، برای زیارت امام رضا(ع) و اهدای قالی به مشهد می‌روند و در پی آن، ماجراهایی رخ می‌دهد که داستان براساس آن ادامه می‌یابد.


نشست کتاب‌خوان در کتابخانه علامه دلیجانی شهر دلیجان
به مناسبت دهه کرامت، نشست کتاب‌خوان با هدف معرفی کتاب‌های خوانده شده با موضوع امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.


برگزاری جلسه حافظ خوانی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
جلسه هفتگی حافظ خوانی با حضور جمعی از دوستداران کتابخوانی، در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


کارگاه آسیب شناسی اجتماعی در کتابخانه فاضلین نراقی نراق
با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان دلیجان، کارگاه آسیب شناسی اجتماعی با موضوع تربیت فرزند در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق برگزار شد.


کتابخانه سلمان ساوجی ساوه میزبان نشست کتاب‌خوان شد
با حضور جمعی از پسران نوجوان شهر ساوه، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار شد.
در این نشست «دفترچه خاطرات بچه‌های لاغرمردنی» نوشته جف کینی؛ «بابایی به روایت همسر شهید»؛ «گیاهان» نوشته آندرو شارمن؛ «پیامبر(ص) و قصه‌هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری؛ «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی؛ «قصه‌های شیرین کلیله و دمنه» نوشته داود لطف الله و «شصت و دو پرسش و پاسخ درباره اهل بیت» نوشته غلامرضا حیدری ابهری معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


قصه گویی برای کودکان در کتابخانه ولایت فراهان
به همت فاطمه هوشیدری، کتابدار کتابخانه ولایت، نشست قصه گویی از مجموعه کتب «داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع)» نوشته محمود پوروهاب با حضور جمعی از کودکان شهر فرمهین برگزار شد.


کتابخانه شهدای علیشار میزبان نشست کتاب‌خوان شد
با حضور جمعی از اعضای فعال، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهدای روستای علیشار برگزار شد.
در این نشست «قصه آیه‌ها» نوشته رضا شیرازی، توسط متین شیخلر؛ «قصه‌های سرزمین اشباح» نوشته دارن شان، توسط محمدحسام قراخانلو؛ «راهنمای آموزش و پیشگیری از دخانیات در مدارس» نوشته عباس خالصی، توسط علیرضا شیخلر؛ «زندگانی حضرت حسین بن علی(ع)» نوشته عباس قدیانی، توسط رامین حاجیلو؛ «جیرو و خانه اسرارآمیز» نوشته کاترین پاترسون، توسط ایمان رودکی و «سپید دندان» نوشته جک لندن، توسط سبحان  رودکی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


جلسه مثنوی خوانی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با حضور جمعی از شهروندان شهر ساوه، جلسه هفتگی مثنوی خوانی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.


برنامه قصه گویی در کتابخانه سرداران شهید خمین برگزار شد
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان، برنامه قصه گویی در کتابخانه عمومی سرداران شهید شهر خمین برگزار شد.


نشست «باغبانان محبت» در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
به همت طیبه رحیمی، کتابدار کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج)، نشست هفتگی «باغبانان محبت» با حضور جمعی از بانوان خانه دار شهر ساوه برگزار و کتاب «یک فنجان آسایش برای مادران و دختران شان» نوشته کالین سل توسط شرکت کنندگان جمع‌خوانی شد.


نشست کتاب‌خوان در مرکز هلال احمر دلیجان برگزار شد
به همت زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی و با حضور جمعی از بانوان شهر دلیجان، نشست کتاب‌خوان در مرکز هلال احمر این شهرستان برگزار شد.


برگزاری کلاس خوشنویسی کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان شهر ساوه، کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.


نشست کتاب‌خوان در کتابخانه ولایت شهر فرمهین
با حضور جمعی از بانوان شهر فرمهین، نشست کتاب‌خوان با موضوع عفاف و حجاب در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد و کتاب‌های «حماسه عفاف و حجاب»، «حجاب و حقوق زن در ترازوی اندیشه و ایمان»، «حجاب بی حجاب»، «حجاب عزت است یا اسارت»، «در و صدف»، «حریم ریحانه»، «مسئله حجاب» و «رایحه نجابت» توسط شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته شد.


برگزاری کلاس آموزش نقاشی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با حضور جمعی از اعضای فعال، کلاس نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 2 =