دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

با میزبانی ۵ کتابخانه عمومی برگزار می‌شود؛

دومین دوره کارگاه‌های «زندگی بازی» در شهرستان بهارستان

زندگی بازی

مجموعه کارگاه‌های آموزشی «زندگی بازی» ویژه تابستان با محوریت آموزش مهارت‌های زندگی برای اعضای کودک کتابخانه‌های عمومی در دو گروه سنی، با میزبانی ۵ کتابخانه عمومی شهرستان بهارستان استان تهران، برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دومین دوره مجموعه کارگاه‌های آموزشی «زندگی بازی» ویژه تابستان در شهرستان بهارستان استان تهران، با هدف اجرای مصوبات شورای معاونین نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای آموزش مهارت‌های زندگی، در پنج کتابخانه عمومی این شهرستان برگزار می‌شود.

گروه مشاران و مدرسان روان‌شناسی به سرپرستی سعید بی‌نیاز، این کارگاه های آموزشی را ویژه دو گروه سنی ۸ تا ۱۰ سال و ۱۰ تا ۱۲ سال، در کتابخانه‌های عمومی شهید پورغلامی، شهید چمران، شهید ثانی، خاتم الانبیا و شهید باهنر شهرستان بهارستان برگزار می‌کنند.

طی این کارگاه ها اعضای کودک این کتابخانه‌ها تا پایان تابستان ده مهارت زندگی مطابق با تقسیم‌بندی سازمان جهانی بهداشت شامل «خودآگاهی، همدلی، ارتباط موثر، ارتباط بین فردی، مقابله با استرس، مقابله با هیجان‌های منفی، تفکر خلاق، تفکر انتقادی، حل مسئله و تصمیم‌گیری» را می‌آموزند.

بر این اساس این دوره آموزشی روزهای یکشنبه با تدریس سعید بی‌نیاز، برای دو گروه سنی ۸ تا ۱۰ سال و ۱۰ تا ۱۲ سال، در کتابخانه عمومی شهید پورغلامی برگزار می شود و در ادامه دوشنبه های هر هفته کتابخانه‌های عمومی شهید چمران و شهید باهنر با تدریس سعید بی‌نیاز و ساره قربانی میزبان برگزاری ادامه این کارگاه‌ها برای دو گروه در رده سنی ۱۰ تا ۱۲ سال هستند.

همچنین برگزاری این کارگاه‌ها هر سه‌شنبه با تدریس سعید بی‌نیاز برای دو گروه سنی ۸ تا ۱۰ سال در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء و چهارشنبه ها با تدریس حکیمه غرویان برای دو گروه سنی ۱۰ تا ۱۲ سال در کتابخانه عمومی شهید ثانی ادامه پیدا می‌کند.

روز

مدرس

ساعت

کتابخانه

گروه سنی

یکشنبه

سعید بی‌نیاز

۱۸ - ۱۴

شهید پورغلامی

۱۰ ۸
۱۲ – ۱۰

دوشنبه

سعید بی‌نیاز

۱۸ - ۱۴

شهید چمران

۱۲   ۱۰ (دوگروه)

دوشنبه

ساره قربانی

۱۸ - ۱۴

شهید باهنر

۱۲ –  ۱۰ (دوگروه)

سه شنبه

سعید بی‌نیاز

۱۸ - ۱۴

خاتم‌الانبیاء

۱۰ ۸ (دو گروه)

چهارشنبه

حکیمه غرویان

۱۸ - ۱۴

شهید ثانی

۱۲ ۱۰ (دو گروه)

لازم به ذکر است پیش از این، اولین و دومین دوره برگزاری کارگاه‌های «زندگی بازی» در شهر تهران و سومین دوره آن در شهرستان بهارستان برگزار شده بود و دوره حاضر، چهارمین دوره از برگزاری این طرح و دومین دوره از برگزاری آن در شهرستان بهارستان استان تهران است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 2 =