شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹

با هدف ایجاد تسهیلات رفاهی برای کتابداران انجام شد؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی

دانشگاه فرهنگیان

تفاهم نامه همکاری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی و جهاددانشگاهی استان مرکزی در زمینه همکاری آموزشی-پژوهشی، فرهنگی و رفاهی منعقد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در نشستی که با حضور مجید رستگاری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و سعید فخاری، مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی برگزار شد، دو طرف به تشریح برنامه‌های خود پرداختند.

در این دیدار که با حضور معاونین دانشگاه فرهنگیان و کارشناسان اداره کل کتابخانه ‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد، سعید فخاری، مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی هدف از امضای این تفاهم‌نامه را توسعه همکاری‌های دو جانبه فرهنگی، آموزشی-پژوهشی، رفاهی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های کتابخانه‌های عمومی استان به منظور توانمندسازی دانشجویان و بالندگی دانشگاه فرهنگیان استان عنوان نمود.

فخاری افزود: تلاش ما بر این است تا دانشجویان و معلمان را با کتابخوانی آشتی دهیم و تربیت معلمان بدون انس و الفت با کتاب مفهومی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین می‌توانیم با استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه فرهنگیان، به کتابداران استان در زمینه روش‌های مطالعه و پژوهش، آموزش‌های تخصصی را ارائه کرد.

مجید رستگاری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این دیدار به معرفی خدمات و امکانات کتابخانه‌های عمومی پرداخت و گفت: اندیشه هزاران دانشمند طی سالیان متمادی در کتابخانه‌های عمومی اندوخته شده است و امروزه کتابداران به عنوان مشاوران امین و با استفاده از روش‌های نوین، بین مخاطبین و کتاب‌ها پیوند ایجاد کنند.

در پایان این نشست ، تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی در موضوعات فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و رفاهی به امضای طرفین رسید و مقرر شد کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان از تسهیلات رفاهی دانشگاه فرهنگیان بهره مند شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 0 =