چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰

محمدرضا حدادپور جهرمی عنوان کرد؛

همه باید مبلغ جشنواره کتابخوانی رضوی باشیم

محمدرضا حدادپور جهرمی

محمدرضا حدادپور جهرمی، نویسنده با اشاره به تأثیرگذاری رویدادهای ارزشی همچون جشنواره کتابخوانی رضوی و لزوم فراگیر شدن آن در جامعه، گفت: این جشنواره با پرداختن به سیره رضوی ما را تا حدی از زیر بار شرمندگی اهل بیت(ع) در می آورد.

حجت الاسلام محمدرضا حدادپور جهرمی، نویسنده، در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، در خصوص برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نشان می دهد که اهل بیت(ع)، مؤمنان خود را فراخوانده اند. گاهی مسیر زندگی انسان با دیدن یک عکس و خواندن یک کتاب تغییر می کند و به سمت نور حقیقت می رود. این اتفاقی است که در جشنواره کتابخوانی رضوی رخ داده است. تداوم این جشنواره برای ۹ دوره، نشان می دهد مردم با این رویداد انس گرفته اند و ائمه معصوم (ع) کار خود را انجام داده اند. حال این وظیفه ما است که این مخاطبان را پای کار نگه داریم.

وی راز ثمربخشی این جشنواره را ادامه دار بودن آن دانست و اضافه کرد: باید کار را توسعه دهیم و به دل جامعه ببریم. امروزه جوانان ما ارتباطات سمعی و بصری بیشتری دارند. جشنواره کتابخوانی رضوی نباید به سالی یک بار محدود شود بلکه باید ارتباط با مخاطبان را در طول سال نیز حفظ کنیم.

این نویسنده با تأکید بر اهمیت پرداختن به شخصیت احمد بن موسی (ع) در این دوره از جشنواره، بیان کرد: حضرت احمد بن موسی (ع) و مادر بزرگوار ایشان دو تن از اهل بیت (ع) هستند که در نهضت رضوی نقش بسیار مهمی داشته اند. به طوری که حافظ جان امام رضا (ع) در زمان زندگی در مدینه و عالم و عابد به ولایت ایشان بودند.

خالق کتاب «حیفا» اضافه کرد: متأسفانه شخصیت احمد بن موسی و مادر بزرگوار ایشان آنگونه باید برای ما تبیین نشده است و وجود کتابی در جشنواره ملی کتابخوانی رضوی با موضوع این امامزاده جلیل القدر گام ارزشمندی در راستای شناساندن آن ها به جامعه است. به اعتقاد من این جشنواره با پرداختن به سیره رضوی و معرفی اهل بیت امام رضا (ع) از طریق کتاب، ما را تا حدی از زیر بار شرمندگی اهل بیت(ع) به ویژه شخصیت گهربار احمدبن موسی درآورده است.

حدادپور با تأکید بر لزوم حمایت اهالی قلم و هنرمندان از این رویداد گفت: این جشنواره زمانی فراگیر می شود که از تخصصی بودن خارج شود و  در دسترس عموم قرار گیرد؛ بر این اساس هر کسی که دارای رسانه و صدایی در جامعه است باید مبلغ جشنواره کتابخوانی رضوی باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 1 =