چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی:

جشنواره کتابخوانی رضوی برنامه هدفمند نهاد برای توسعه فرهنگ در کشور است

رئیس مجمع نمایندگان

علی قربانی، نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مؤثر جشنواره کتابخوانی رضوی در توسعه فرهنگ ملی و معنوی، مردم این استان را به شرکت در نهمین دوره این جشنواره دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی قربانی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم پنج شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی، ترویج فرهنگ کتاب خوانی را یک ضرورت ملی قلمداد کرد و گفت: توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، توجه به کتابخانه‌ها و گسترش آن در سراسر کشور و زمینه سازی برای ایجاد شرایط مطالعه، از نیازمندی های زمان ما است که بایست به آن پرداخته شود.

عضو  هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی تصریح‌ کرد: بلوغ فرهنگی جامعه در گرو گسترش فرهنگ کتابخوانی است و نمایندگان ملت آمادگی دارند تا از هر اقدام و برنامه‌ای در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی حمایت کنند.

قربانی ضمن تقدیر از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری شایسته جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و شرکت چشمگیر علاقه مندان به ویژه خانواده‌ها به همراه کودکان در این رویداد سراسری، نقش مؤثر این جشنواره در آینده روشن فرهنگ کشور را مثال زدنی دانست و آن را برنامه بلندمدت و هدفمند نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در توسعه کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و سیره رضوی به یقین در توسعه و پیشرفت پایدار کشور بسیار مؤثر است و پیوند مردم با فرهنگ رضوی، گامی بلند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

نماینده مردم  بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و رازو جرگلان در پایان گفت: به امید خدا و به برکت آقا علی بن موسی الرضا(ع)، امسال نیز شاهد درخشش استان در نهمین دوره این جشنواره خواهیم بود و از هم استانی های فهیم و فرهیخته برای شرکت در این جشنواره دعوت می کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 3 =