چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

با ارسال پیام هایی جداگانه انجام شد؛

دعوت نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه برای مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

دعوت نمایندگان ولی فقیه و علما برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

جمعی از نمایندگان ولی فقیه در استان ها و ائمه جمعه با ارسال پیام هایی جداگانه مردم را به مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج سیره ائمه اطهار (ع) در جامعه، نمایندگان ولی فقیه در استان ها و ائمه جمعه با ارسال پیام هایی جداگانه مردم را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

.

.

.

.


جشنواره کتابخوانی رضوی هدایتگر جامعه است

آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، ترویج سیره ائمه در جامعه به واسطه کتاب را امری پسندیده دانست و از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از ارزشمندترین برنامه های فرهنگی یاد کرد. وی با تأکید بر زمینه هدایتگری جشنواره کتابخوانی رضوی در جامعه گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی از دو منظر حائز اهمیت است؛ نخست، مقوله کتاب که مورد تاکید دین مبین اسلام است و دیگر اینکه سیره و روش زندگی حضرت ثامن الحج را در بر می گیرد. بر این اساس جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از معنوی ترین جشنواره های فرهنگی در کشور است که همه گروه های سنی می توانند با خوانش منابع جشنواره از سیره حضرت رضا(ع) بهرمند شوند.


برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، استشمام عطر و بوی بوستان رضوی از دریچه کتاب و کتابخوانی است

حجت الاسلام محمد حسین ایزدی، امام جمعه فریمان، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را استشمام عطر و بوی بوستان رضوی از دریچه کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: اگر اولین توصیه قرآن مجید، کتاب و کتابخوانی است، خود نشان از نقش و تاثیر آگاهی و دانش از پنجره کتاب و کتابخوانی دارد. به ویژه اگر این عطر جان افزا از بوستان رضوی (علیه آلاف تحیّة و الثّناء) بوزد نقشی غیر قابل توصیف در بیداری و نشاط واقعی جان تشنه آدمی خواهد داشت و قطعا دست اندرکاران نهمین جشنواره رضوی از این کرامت امام مهربانی ها نیز بهره افزون تری خواهند برد.


جشنواره کتابخوانی رضوی از برکات وجود امام رضا(ع) است

آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری، در پیامی جشنواره کتابخوانی رضوی را از برکات وجود امام رضا(ع) در جامعه دانست و گفت: علم و دانش بدون کتاب و کتابخوانی حاصل نمی شود. میزان کتابخوانی در جامعه اسلامی، فخر آن جامعه است و شایسته نیست که شاهد دوری از کتاب در میان اقشار مختلف جامعه باشیم و به این خسران بزرگ عادت کنیم؛ لذا برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از دیگر برکات وجود ذی جود امام رئوف، اینبار در یک مسئله مهم فرهنگی است و امیدواریم در این جشنواره هم انوار متعالی خود را بر ما بتاباند و جوش و خروش عاشقانه ای را برای تورق کتاب‌های ارزشمند این حوزه در میان نسل های مختلف رقم بزند.


تأثیر جشنواره کتابخوانی رضوی در رشد و تعالی انسان

آیت الله معلمی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر در پیامی از آحاد مردم جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: اولیای خدا و امامان معصوم(ع) انوار هدایت و ارشاد هستند، یعنی وجود و کلام و سیره عملی و رفتارشان برای همه انسان های حق طلب مایه هدایت و ارشاد است؛ بر همین اساس جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند در رشد و تعالی انسان بسیار موثر باشد. مطمئناً جشنواره کتابخوانی رضوی از بهترین شیوه های ترویج مطالعه مفید است که انتظار می رود، با توجه به شرایطی که برای رده های مختلف سنی در نظر گرفته شده است، مردم از آن نهایت بهره را ببرند.


جشنواره کتابخوانی رضوی، زمینه ساز جذب جوانان به فرهنگ الهی و توحیدی

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به اهمیت مطالعه و کتابخوانی، اظهار داشت: در سایه جشنواره رضوی می‌توانیم جوانان را ترغیب کنیم که درباره امام رضا علیه السلام مطالعه کنند.‌ امروز عرفان‌های نوظهور به دنبال جلب جوانان ما به سوی خود هستند؛ باید با استفاده از ظرفیت جشنواره رضوی زمینه جذب جوانان به سمت فرهنگ الهی و توحیدی را فراهم کنیم.


تمسک به سیره رضوی، دژی محکم در برابر تهاجم فرهنگ غرب است

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی احمد زاده، امام جمعه شهر آشخانه گفت: با توجه به اتفاقات اخیر استکبار و در رأس آن آمریکا، جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت بسیار مناسبی برای آشنایی با سیره اهل‌بیت(ع) به شمار می‌رود. امام رضا (ع) در طول عمر شریف شان کوشیدند تا جایگاه رفیع امامت و رهبری جامعه توسط معصومین (ع) را اثبات کنند، که این موضوع در کلام و گفتار ایشان به طور گسترده به چشم می خورد.

وی برگزاری جشنواره ملی و معنوی کتابخوانی رضوی را با هدف ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف مردم، اقدامی ارزشمند از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دانست.


جشنواره کتابخوانی رضوی نقطه عطفی در توسعه و تحول فرهنگ دینی کشور است

آیت الله یوسف طباطبائی نژاد، نماینده ولی فقیه در اصفهان، در پیامی با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را نقطه عطفی در توسعه و تحول فرهنگ دینی کشور دانست و گفت: اینک که دست اندرکاران نهمین جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فرهنگ مطالعه کتاب های مناسب ایام فرخنده دهه کرامت، گام برداشته و زمینه های تحقق این حماسه دینی و مذهبی را در سرزمین عشاق ولایت فراهم کرده اند، تا به برکت ائمه معصومین، به ویژه حضرت امام رضا(عیه السلام) جلوه هایی از سیره پاک اهل بیت(ع)، در قالب کتابخوانی بازگو شود، اینجانب ضمن تقدیر و سپاس از خادمان این رویداد ملی، امیدوارم برگزاری این جشنواره نقطه عطفی در توسعه و تحول فرهنگ دینی کشور عزیزمان بوده و شاهد مشارکت پرشور مردم فهیم و ولایت مدار استان اصفهان باشیم.


جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی مناسب برای مطالعه کتاب های ارزشی

حجت الاسلام ابراهیم احمدی، امام جمعه ارسنجان ضمن دعوت از عموم به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی رویداد بزرگ فرهنگی است که از کتاب های فاخر در حوزه ائمه معصومین(ع) بهره گرفته است و این جشنواره از برکات وجود امام رضا (ع) است. اینجانب ضمن قدردانی از نهاد کتابخانه های عمومی برای برگزاری این رویداد، جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصت مناسبی برای مطالعه کتاب های ارزشی و کسب فضیلت در ماه مبارک رمضان می دانم و از مردم شریف ارسنجان برای شرکت در این جشنواره دعوت می کنم.


شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی ادای دین به ولی نعمتان ما است

آیت الله لطف الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس ضمن دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، در این خصوص گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی دو امر مبارک را ترویج می کند؛ کتاب و کتابخوانی و آشنایی با منش ائمه معصوم علیه السلام؛ هیچ موضوعی برای ترویج مطالعه بهتر از امور دینی ما و راه و روش بزرگان اسلام که به حقیقت شیوه کامل حیات طیبه و سعادت است، وجود ندارد. شایسته است مردم ولایتمدار استان فارس که همواره میزبانی از امین ولایت و کسب عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) را بزرگ ترین افتخار خود می دانند، در این رویداد به ولی نعمتان خود ادای دین کنند.


جشنواره کتابخوانی رضوی، راهی موفق برای جذب نوجوانان و جوانان به مطالعه 

آیت الله احمد بهشتی، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تأثیرگذاری برنامه های ارزشی همچون جشنواره کتابخوانی رضوی از عموم مردم خواست تا در برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی همکاری کنند.

وی با تأکید بر لزوم جذب جوانان به برنامه های خیر و مثبت،‌ گفت: باید از نهاد کتابخانه های عمومی کشور و کتابداران پرتلاش که برای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و ارائه کتاب های خوب در جامعه تلاش می کنند، تشکر و قدردانی کرد. جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند راهی موفق برای جذب نوجوانان و جوانان به مطالعه باشد.


جشنواره کتابخوانی رضوی قلوب مؤمنان را با شناخت امام رضا(ع) نورانی می‌کند

آیت الله سید مصطفی موسوی‌اصفهانی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شناخت ائمه اطهار بر همه ما واجب است، اظهار داشت: کسب بصیرت، معرفت و شناخت حقیقی ائمه اطهار در حد توان بر همه دوستداران، شیعیان و ارادتمندان معصومین(ع) واجب است. لازم است که اقشار مختلف در رده‌های سنی متفاوت در این جشنواره که به نام نامی امام رضا(ع) است، شرکت کنند تا ضمن نورانی شدن قلوب، اطلاعات و آگاهی ما نیز به همراه عشق به اهل بیت افزایش یابد.


آشنایی با سیره ائمه ضامن حیات امت اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نسب، امام جمعه گناباد در پیامی با اشاره به لزوم شناخت سیره ائمه برای ادامه حیات امت اسلامی، از عموم مردم برای شرکت در جشنواره رضوی دعوت کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت بسیار مغتنمی برای کسب آگاهی و شناخت سیره و سنت امام رضا(ع) است. اینجانب شما را به خواندن کتاب هایی در مورد کمالات، خوبی ها، و فضائل امام هشتم دعوت می کنم تا در خلال مطالعه این کتاب ها بتوانید با سیره اخلاقی، سیاسی و خانوادگی آن حضرت، شیوه برخورد آن حضرت با مسلک های انحرافی آن زمان، شاگردان، سیره مبارزاتی ایشان با ظالمان و ستمگران، آشنا شوید.


جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی مغتنم برای آشنایی خانواده‌ها با سیره اهل بیت (ع) است

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی، نماینده ولی‌فقیه در استان همدان جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصت و مشوقی برای مطالعه و تحقیق در زندگی معصومین و بزرگان دین دانست و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی دریچه‌ای برای ورود انسان به دریای بی‌کران عصمت و طهارت است و می‌توان آن را مشوق خوبی برای مردم به ویژه کودکان، نوجوان و جوانان دانست.

وی وجود بخش ویژه کودکان و نیز امکان شرکت به صورت خانوادگی را از نقاط قوت جشنواره کتابخوانی رضوی دانست.


پیروی از سیره رضوی درمان دردهای امروز بشریت است

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و ترویج سیره رضوی را راهی برای برون رفت از مشکلات و گرفتاری های امروز دانست. وی ضمن دعوت از عموم برای شرکت در این جشنواره، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است که علاوه بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی، بتوانیم با مطالعه کتاب های این جشنواره به جنبه های مختلف شخصیت و زندگی امام رضا(ع) که سرشار از نکات ارزشمند و ناب است، آگاه شویم.برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی پیوند با سیره اهل بیت(ع) است

حسین بوژمهرانی، امام جمعه کدکن تربت حیدریه، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی برای آشنایی با فضائل ائمه و پیوند با سیره اهل بیت (ع) دانست و گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سیره رضوی و آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا (ع) امری پسندیده و مهم است. شایسته است که از این فرصت استفاده کرده، کتاب های خوبی که معرفی شده را مطالعه کنیم و گامی در راه تعالی فکری خود برداریم.


جشنواره کتابخوانی رضوی، راهی برای آشنایی نسل امروز با فرهنگ نورانی رضوی

حجت الاسلام والمسلمین جواد علیزاده، امام جمعه شهرستان داورزن طی پیامی از عموم مردم برای شرکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد و گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی (ع) یکی از اقدامات قابل تقدیر نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که نسل نوجوان و جوان ما را با فرهنگ نورانی رضوی آشنا می کند. امیدوارم مردم عزیز از این اقدام ارزشمند و فرهنگی استقبال کرده و همگان با کتاب، این یار مهربان آشتی کنیم. امید است در توسعه روزافزون مطالعه کتاب در کشور موفق و پیروز باشیم.


جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی برای شناخت ائمه معصومین علیهم السلام است

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور، امام جمعه آبادان ضمن دعوت از مردم این شهرستان به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی که متولی آن نهاد کتابخانه های عمومی است، فرصت خوبی برای شناخت ائمه معصومین علیهم السلام و بهره مندی از فضایل آن ها  است که امروزه می تواند الگوی خوبی برای همه مردم ایران و جهان باشد. از مردم آبادان دعوت می کنم در این جشنواره شرکت کنند و از منابع غنی این جشنواره که منابع خوبی برای شناخت اهل بیت(ع) است، استفاده کنند.


جشنواره کتابخوانی رضوی گامی در راستای آموزش مسائل ارزشی و دینی در جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین غبیشاوی، امام جمعه بندر ماهشهر با دعوت از عموم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این جشنواره علاوه بر تشویق و ترغیب عامه مردم به کتابخوانی، به معرفی کتاب های مربوط به سیره ائمه اطهار پرداخته و به شناخت هرچه بهتر سیره رضوی کمک می کند. تبلیغات بیشتر در خصوص جشنواره کتابخوانی رضوی، آموزش بیش از پیش مسائل ارزشی و دینی در سطح جامعه را در پی خواهد داشت.


ثمرات ارزشمند جشنواره کتابخوانی رضوی به بار خواهد نشست

حجت الاسلام ملکیان، امام جمعه شاهین شهر اظهار داشت: برگزاری جشنواره رضوی با هدف گسترش کتابخوانی در راستای ترویج فرهنگ رضوی و بهره مندی از سیره پاک ائمه معصومین (ع) به ویژه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) است. این جشنواره و فعالیت های فرهنگی از این دست بسیار ارزشمند است که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در چندین سال گذشته برگزار شده و بحمدالله مثمر ثمر بوده و نتایج خوبی داشته است. امید دارم در نهمین دوره برگزاری این جشنواره نیز شاهد استقبال آحاد جامعه، به ویژه قشر کودک و نوجوان و بالاخص جوانان عزیز باشیم و ثمرات ارزشمندی از این جشنواره به بار نشیند.


با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی راه نفوذ فرهنگی دشمن بسته می شود

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد، با تأکید بر لزوم تلاش برای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در سطحی گسترده، این جشنواره را فرصتی برای یادگیری سبک زندگی، سلوک، سیاست و تربیت خانواده به سبک رضوی دانست و گفت: معرفی زندگی و شخصیت امام هشتم(ع)، حضرت شاه چراغ(ع)، حضرت معصومه (س) و امام جواد(ع) در قالب این جشنواره می‌تواند به الگوگیری از این بزرگواران کمک کند. باید جشنواره هایی نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور و استان گسترش یابد تا با الگوسازی بزرگان دین راه نفوذ فرهنگی دشمن بسته شود.


جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصت مناسبی برای انس با کتاب است

حجت‌الاسلام عباس امینی، امام‌جمعه شاهرود با اشاره به اثرگذاری اقدامات فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی، بیان کرد: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصت مناسبی برای آشنایی و انس بیشتر با کتاب و کتاب‌خوانی است. این جشنواره موجب آشنایی با بخش‌هایی از تاریخ اسلام و زندگانی امام هشتم (ع) می‌شود.


جشنواره کتابخوانی رضوی، شیوه ای کاربردی برای ارتقای سرانه مطالعه

محرمعلی بیابانی، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه کردستان با تقدیر از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، عنوان کرد: برگزاری برنامه های متنوع در ارتباط با کتاب و کتابخوانی نیاز جامعه امروز است و باید از شیوه هایی کاربردی برای ارتقای سرانه مطالعه استفاده کرد. نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان یکی از متولیان حوزه کتاب با برگزاری جشنواره رضوی گام بسیار مهمی در راستای دعوت از اقشار مختلف برای کتابخوانی برداشته است.


عقلانیت و علم به همراه تقوای الهی بزرگ ترین ثروت محسوب می شود

حجت الاسلام عنایت الله اکبری، امام جمعه و علی محمد کریمی، فرماندار قیروکارزین نیز در پیامی مشترک خواستار حضور مردم شهرستان قیروکارزین در جشنواره کتابخوانی رضوی شدند. در متن این پیام آمده است: برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی و گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین (ع) به ویژه حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) برگزار خواهد شد، فرصتی بسیار ارزشمند و نیکو است تا بار دیگر مردم شریف جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان و اقشار تحصیلکرده و دانشگاهی به اهمیت و جایگاه مطالعه توجه کنند. ضمن تقدیر و تشکر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دست اندرکاران جشنواره کتابخوانی رضوی این اقدام خجسته را به فال نیک گرفته و آرزومندیم کتاب و کتابخوانی ارزش و جایگاه خود را در جامعه پیدا کند؛ زیرا تفکر، عقلانیت و علم به همراه تقوای الهی بزرگ ترین ثروت هر فرد محسوب می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 6 =