شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برای پر کردن خلأ فرهنگ کتابخوانی است

نماینده مردم نهاوند

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی بهینه برای پر کردن خلأ فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حسن بهرام نیا، نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی یکی از ضروریات جامعه است، اظهار داشت: در حال حاضر در مقایسه با گذشته، میزان مطالعه در جامعه کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه زندگی صنعتی بخش قابل توجهی از زمان انسان را به خود اختصاص داده است، افزود: برای یک کشور مسلمان که باید در همه حوزه‌های فرهنگی، دینی، سلامت و بهداشت و ... سرآمد باشد، این دلایل پذیرفتنی نیست و ما باید برای تبلیغ و معرفی تفکرات و اعتقادات خود دست پری داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چشم جهان به ویژه مسلمانان و مستضعفان به ما دوخته شده است، تصریح کرد: در گذشته امکانات و زیرساخت‌های لازم برای دسترسی به کتاب به اندازه امروز وجود نداشت و از فضای مجازی نیز خبری نبود، بنابراین باید از این امکانات بهینه استفاده کرد.

بهرام‌نیا با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی از زیرساخت‌های بسیار خوبی برخوردار است، ادامه داد: در دسترس بودن منابع و سهولت شیوه شرکت در آن از نقاط قوت این رویداد بزرگ فرهنگی است که امکان مشارکت تمامی اقشار را در گوشه و کنار کشور فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی بهینه برای پر کردن خلأ فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.

نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حفظ و ارتقای سلامت روان و بهداشت جامعه، نیاز به ترویج هرچه بیشتر مطالعه داریم، چراکه افزایش آگاهی باعث کاهش هزینه‌ها و مانع از هدر رفت منابع می‌شود.

بهرام‌نیا در ادامه با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی چند هدف بسیار مهم را دنبال می‌کند، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای این جشنواره حرکت در راستای معارف دینی و فرهنگ غنی اسلامی است که در بستر مطالعه دنبال می‌شود.

وی تأکید کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی امکان استفاده تمامی اقشار جامعه از این فرصت را فراهم کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 4 =