شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹

فرماندار گلوگاه:

جشنواره کتابخوانی رضوی ضرورتی برای ارتقای معرفت و اخلاق اجتماعی است

فرماندار گلوگاه

فرماندار گلوگاه در پیامی، یکی از راه های اصولی معرفی سیره ائمه معصومین (ع) را برگزاری جشنواره های کتابخوانی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، محمد رضا تباکی قلعه سری، فرماندار گلوگاه در پیامی، یکی از راه های اصولی معرفی سیره ائمه معصومین (ع) را برگزاری جشنواره های کتابخوانی دانست. متن پیام فرماندار گلوگاه به مناسبت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از بهترین فرصت ها برای شناخت بیشتر سیره ائمه اطهار(ع) و اهل بیت ایشان به ویژه امام رضا (ع)، فرزند عزیز، برادر بزرگوار و خواهر گرانقدر ایشان است؛ نکته ای که در نهمین دوره جشنواره به چشم می آید اضافه شدن موضوع امام جواد(ع) بوده که انتخاب بسیار دقیق و بجایی بود.

ائمه(ع) چشم و چراغ ملت ما هستند و هر کس به ایشان و زندگی ایشان رجوع کند، هرگز دست خالی بر نخواهد گشت؛ امام رضا(ع) و امام جواد(ع) شخصیتی دینی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی داشتند که امروزه نیازمند معرفی سیره آن ها به مردم هستیم و یکی از راه های اصولی آن، برگزاری جشنواره های کتابخوانی است.

جشنواره کتابخوانی رضوی یک ضرورت برای ارتقای معرفت و اخلاق اجتماعی است و نشان می دهد، اگر قرن ها هم بگذرد، همچنان مشعل هدایت به دست معصومین است. نوع رفتار ایشان با حکومت زمان خود و نحوه ولایتعهدی و حتی شهادت ایشان درس بزرگی برای ما است تا در خدمت رسانی به مردم، الگوهای رفتاری مناسب را برگزینیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 2 =