جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

روز قدس، روز دفاع از فلسطین؛

حضور پرشور کتابداران سراسر کشور در راهپیمایی روز قدس ـ۱

حضور کتابداران مازندران در راهپیمایی روز قدس

کتابداران سراسر کشور با حضور در راهپیمایی روز قدس ضمن اعلام حمایت از آرمان فلسطین با برپایی غرفه هایی در مسیر راهپیمایی به ارائه خدمات فرهنگی از جمله توزیع اقلام فرهنگی نظیر بروشور معرفی کتابخانه های عمومی و خدمات متنوع این کتابخانه ها مردم را فعالیت های متنوع خود آشنا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، امروز ۱۰ خردادماه ۱۳۹۸ کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور همزمان با آحاد مردم در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند. در ادامه تصاویر این حضور را مشاهده می کنید. 


اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان با برپایی غرفه و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در میدان امام خمینی(ره) همزمان با خروش مردم انقلابی اصفهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، ضمن ترویج جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

پرسنل اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان در این روز با برپایی غرفه در میدان امام خمینی (ره) محل تجمع مردم انقلابی و ولایت مدار اصفهان در راهپیمایی روز جهانی قدس، ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از اقدامات خصمانه رژیم جعلی و منحوس اسرائیل، به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و همچنین تبلیغ و ترویج جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و پخش اقلام تبلیغاتی جشنواره پرداختند.


خیابان های شهرهای مختلف استان گیلان امروز جمعه(۱۰خرداد) صحنه حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین اشغالی بود.

کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرهای مختلف استان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن مشارکت در این رویداد مهم، به تبلیغ و ترویج کتاب و کتابخوانی، فرهنگ و سیره رضوی رضوی پرداختند. در یکی از مهمترین این برنامه ها که با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، در میدان فرهنگ شهر رشت و در مسیر راهپیمایان روز قدس صورت پذیرفت، ضمن استقرار ایستگاه کتابخانه عمومی سیار منطقه ازاد انزلی در جمع خیل عظیم راهپیمایان، مشاوره رایگان علاقمندان به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی منابع دوازده گانه این جشنواره انجام شد.

همچنین در این ایستگاه فرهنگی با نصب نرم افزار همراه جشنواره در تلفن های همراه علاقمندان به شرکت در بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور در این خصوص اطلاع رسانی شد. کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت در این روز با توزیع اقلام فرهنگی نظیر بروشور معرفی کتابخانه های عمومی و خدمات متنوع این کتابخانه ها مردم را فعالیت های متنوع خود آشنا کردند. نمایش کتابهایی با موضوع قدس شریف و آرمان مردم مظلوم فلسطین در ایستگاه کتابخانه سیار از دیگر بخش های این فعالیت فرهنگی بود.


استقبال مردم و مسئولین از پویش #با_کتاب_پیروزیم در راهپیمایی روز قدس مازندران


مدیران و کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز با حضور پر شور خود در راهپیمایی روز قدس، حمایت خود از ملت‌های مظلوم به ویژه مردم فلسطین را اعلام کردند. 

به همین منظور برنامه‌های قصه گویی و نقاشی در محل برگزاری نماز جمعه همدان واقع در حسینیه امام خمینی(ره) اجرا شد. هر یک از شهرستان‌های استان همدان نیز به فراخور موقعیت و شرایط فرهنگی و اجتماعی خود برنامه‌های متنوعی در راستای معرفی هرچه بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی در نظر گرفته و اجرا کردند.

همچنین برنامه‌های فرهنگی در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شد.  کارگاه نقاشی، در شهرستان‌های کبودراهنگ، اسدآباد، فامنین، بهار، ملایر، تویسرکان و نهاوند و رزن برگزار شد.

کتابخانه مرکزی همدان نیز در محل مهدکودک ویژه حسینیه امام خمینی(ره) همدان که نماز جمعه در آن برگزار می‌شد به معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و مسابقه نقاشی برای کودکان برگزار  کرد.


امروز شهرستان سیل زده آق قلا نیز صحنه حضور مردم برای دفاع از آرمان فلسطین بود. کتابداران و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان با حضور گسترده در راهپیمایی این روز با مردم فلسطین اعلام همبستگی کردند. همچنین کتابداران گلستان نیز با برپایی غرفه ای در مسیر راهپیمایی مردم به ارائه خدمات فرهنگی و کتابخوانی پرداختند. 


ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =