چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

طی صدور پیامی انجام شد؛

دعوت استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

استاندار کهگیلویه وبویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پیامی عموم مردم استان را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، علی محمد احمدی، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در پیامی عموم مردم استان را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام استاندار به شرح ذیل است:
خداوندا درود فرست بر امامی که عالم آل پیامبر(ص) است و به ویژگی علم و آگاهی شهیر است؛ امری که نیازی اساسی برای انسان امروز است؛ علمی که به عمل برآید، آنگونه که حضرت، مظهر تعامل و گفت وگوی آگاهانه و تعمق در امور بوده که خود به رسیدن به دوستی و مودت در سایه مهر امام رئوف می انجامد.

معرفی کرامات امام رضا(ع) به جامعه، به ویژه نسل جوان بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور و پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد.

توسعه گفتمان و سیره رضوی با استفاده از ظرفیت های مختلف فرهنگی و هنری از جمله ضرورت های امروز جامعه برای درک نسل جوان و نوجوان از امام مهربانی ها است که علمشان در بستر زمانی عصر عالمگیر شد و بر دوست و دشمن برتری یافت.

در این میان کتاب و کتابخوانی از جمله راه های گسترش سیره و روش امام(ع) و فرصتی ارزشمند برای آشنایی مردم به خصوص نسل جوان با مبانی فکری، اعتقادی، علمی و عملی ائمه(ع) بویژه امام رضا(ع) است.

کتاب میراثی ماندگار، با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگانی انسان بوده و در فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی جایگاهی ویژه دارد. معجزه دین اسلام، کتاب و قرآن است و نخستین پیام آن، امر به خواندن است و خداوند در آن به قلم سوگند یاد کرده است؛ در فرهنگ ایرانی هم ارج و قرب آن بی مانند است و عاملی برای گسترش علم و فرهنگ و ماندگاری این تمدن کهن شده است.

همچنین یکی از شاخصه های توسعه یافتگی یک جامعه میزان مطالعه بیشتر، کتابخوانی مردم آن و انس و الفت با این عنصر تعالی بخش است. امروز جشنواره کتاب‌خوانی رضوی یک فرهنگ‌ سازی ارزشمند در راستای افزایش آگاهی مردم نسبت به این نمونه های والای انسانی به ویژه امام رضا(ع) است که باید از این فرصت برای ترویج سیره رضوی و سبک زندگی ایرانی- اسلامی که نیاز امروز جامعه است، بهره برد.

رویدادی که با رویکرد توجه بیشتر به کتاب و کتابخوانی هم علقه ایرانی به فرهنگ و تمدن را بیان می دارد و هم عقیده دینی و اسلامی به ساحت امامان معصوم(ع) را متجلی می سازد.

حضور و همراهی دستگاه های مختلف، نهادهای عمومی، سیاسی و مجموعه های مردم نهاد به ویژه خانواده ها با این امر خیر باعث موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این برنامه فرهنگی است و امید است در استانی که مفتخر به نام ولایتمداری است، پرچمدار اندیشه ورزی فرهنگ رضوی باشیم.

برنامه‌ریزی برای محتواسازی در خصوص سیره امام رضا(ع) و جاری کردن این معارف در عرصه‌های مختلف زندگی انسان و همچنین تفکیک این آموزه‌های مترقی بر اساس مخاطب هدف اعم از جوانان، بزرگسال، خردسال، زنان و ... می‌تواند بسیار مفید باشد و امیدوارم که مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از این جشنواره کتابخوانی استقبال کنند.

معرفی و شناساندن کرامات واقعی امام رضا(ع) به جامعه، به ویژه نسل جوان بسیار حائز است؛ چراکه بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور و پذیرش عمومی و بسط فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 6 =