شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی؛

جشنواره کتابخوانی رضوی هدایتگر جامعه است

آیت الله یعقوبی

آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ترویج سیره ائمه در جامعه به واسطه کتاب را امری پسندیده دانست و از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از ارزشمندترین برنامه های فرهنگی یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی، یکی از ارزشمندترین برنامه های فرهنگی، است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود و هدف از این جشنواره بهره مندی از راه و روش اهل بیت علیهم السلام به ویژه حضرت امام رضا(ع) است.

آیت الله یعقوبی بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی از دو منظر حائز اهمیت است؛ نخست، مقوله کتاب که مورد تاکید دین مبین اسلام است و دیگر اینکه سیره و روش زندگی حضرت ثامن الحج را در بر می گیرد. بر این اساس جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از معنوی ترین جشنواره های فرهنگی در کشور است که همه گروه های سنی می توانند با خوانش منابع جشنواره از سیره زندگانی حضرت رضا(ع) بهرمند شوند.

وی با  تأکید بر زمینه هدایتگری جشنواره کتابخوانی رضوی در جامعه خاطرنشان کرد: علی رغم تبلیغات گسترده دشمن علیه اسلام و تشیع و فرهنگ اسلامی ایرانی با استفاده از اینترنت و ماهواره و ... کسانی هستند که با اقدامات فرهنگی سعی در مقابله  با این دشمنان دارند و ثمره آن قطعا باعث عقب راندن دشمن خواهد شد، علی رغم آن که این جنگ نابرابر است. شخصیت حضرت معصومه (س) برای بانوان ما  و حضرت رضا (ع) برای مردان ما می تواند گره های سخت زندگی مشقت بار را آسان کند، لذا از همه خواهران و برادران هم استانی می خواهیم با شرکت در این جشنواره ملی و مطالعه منابع غنی آن بیش از پیش با شعائر اسلامی و سبک زندگی رضوی آشنا شده و از سیره پاک و مطهر حضرت معصومه (س) و حضرت رضا (ع) بهره مند شوند.
امام جمعه بجنورد افزود: امام رضا(ع) می فرمایند «خدا رحمت کند کسی که امر ما را زنده نگه می دارد». تا زمانی که به سیره ائمه اطهار توجه و عنایت داشته باشیم از انحراف ها و گمراهی ها در امان خواهیم ماند و برای ورود به توحید باید از گذرگاه امام شناسی وارد شد .تریبون نماز جمعه یکی از منابری است که می تواند تأثیر بسزایی در دعوت از مردم به کتابخوانی و شرکت در این جشنواره  معنوی داشته باشد و ما نیز در خطبه های نماز جمعه بارها این موضوع را مورد تاکید قرار داده ایم.

 آیت الله یعقوبی در پایان عنوان کرد: کتابخانه های عمومی  مکانی برای دانستن و آگاهی هستند و از همه خواهران و برادران دعوت می شود با شرکت در این جشنواره از این فیوضات استفاده و بوستان کتابخانه‌ها را با عطر کتابخوانی گلستان کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 6 =