شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸

به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با مدیران جوان شهرستان مشهد

image.jpeg

همزمان با سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با مدیران جوان شهرستان مشهد دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با مدیران جوان شهرستان مشهد دیدار کرد.

در این دیدار محمدرضا کلایی، شهردار کلانشهر مشهد ضمن اشاره به ظرفیت های مشهد مقدس در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی از ضرورت توجه به این مقوله مهم در تمامی سطح شهرستان مشهد و حاشیه شهر تاکید کرد.

وی استفاده از ظرفیت کتابخانه های عمومی را در برنامه های فرهنگی مشهد مورد تاکید قرار داد و گفت: آمادگی داریم به صورت عینی و عملیاتی برنامه های ارائه شده از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی را اجرا کنیم.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان نیز در این جلسه با تبریک سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع)، مدیران فرهنگی استان را مدیرانی جوان و فعال و پویا دانست و ادامه داد: اگر این نیرو و انگیزه جوانی موجود در نهادها و ارگان های فرهنگی با همفکری و هم افزایی توأم شود، مطمئنا نتایجی اثربخش در سطح استان و مشهد مقدس شاهد خواهیم بود.
وی ادامه داد: اداره کل کتابخانه های عمومی طرح شهروند کتابخوان را جهت ارائه به شورای شهر و اجرا در سطح شهر مشهد آماده کرده است که در صورت تصویب، شهروندان کتابخوان به صورت ویژه شناسایی شده و از تسهیلات و مزیت های شهری به صورت خاص  استفاده خواهند کرد.
 

همچنین، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در جلسه مشترک با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی انتصاب وی را تبریک گفت.

وی ادامه داد: در سال های اخیر انتصاب مدیران جوان، باانگیزه، بانشاط و جهادی در استان خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفته است و در حال حاضر تمامی مدیران نهادهای فرهنگی استان از مدیران جوان و بانشاط و جهادی هستند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی همفکری، همگرایی و وحدت رویه را لازمه استفاده مفید از این ظرفیت عنوان کرد و ادامه داد: ما در کتابخانه های عمومی آمادگی داریم در حوزه مسئولیت خود در جهت تحقق اهداف فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی سهیم باشیم.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در حاشیه شهرها کمتر کتابخانه ساخته شده است استفاده از ظرفیت های سازمان تبلیغات و کتابخانه های مساجد برای اجرای برنامه های فرهنگی و فعالیت هایی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی حائز اهمیت است.
حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: برنامه ها و فعالیت های ما زمانی به ثمر می رسد که به ارتقای سطح فرهنگ عمومی کمک کرده باشد.
حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی ادامه داد: تلاش برای انس بیشتر جامعه با کتاب یکی از اهداف نهاد های فرهنگی است و ما هم از تمام ظرفیت های خود برای ترویج کتابخوانی استفاده خواهیم کرد و از طریق شبکه توانمند مبلغین استان، کتاب و کتابخوانی را در دستور کار قرار داده ایم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در دیدار با جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتکا به جوانان در فعالیت های اجتماعی و حضور آنان در مسئولیت های دولتی را زمینه ساز بهبود شرایط اداری دانست.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: ظرفیت های خوبی در نهاد های فرهنگی وجود دارد که باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده شود و همفکری و هم افزایی در این امر تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد در سال گذشته یکی از برنامه هایی بود که با همکاری و همراهی ادارات و نهاد ها محقق شد و در سال جاری نیز با توجه به سیل اخیر در مناطق مختلف کشور، کتابخانه های عمومی با استفاده از ظرفیت های خود، دو کتابخانه سیار به همراه ۹۰۰۰ بسته فرهنگی به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال کردند.  

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: در سال جاری امیدواریم با همکاری اداره کل ارشاد و دیگر نهاد های فرهنگی کارهای بزرگ و مهمی در حوزه کتابخانه های عمومی انجام دهیم.

جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این جلسه ارتباط با جوانان را مهم دانست و ادامه داد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از طرف مقام معظم رهبری نیز به جایگاه و  نقش ویژه جوانان اشاره شده است و در واقع این بیانیه خطاب به جوانان صادر شده است و مطالبات رهبر معظم انقلاب از جوانان است.

جعفر مروارید ادامه داد: طرح بازار کتاب توسط وزارت کشور در حال انجام است که در این طرح و در کنار فعالیت هایی مانند تئاتر و دوره های آموزشی هنری، بخشی نیز به کتابخانه اختصاص داده  شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 7 =