یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵

با هدف اجرای برنامه های فرهنگی در محل استقرار سیل زدگان؛

اولین کتابخانه سیار «بهار مهربانی» از کرمانشاه به خوزستان رسید

ایستگاه شوش

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان از ورود کاروان بهارمهربانی کتابخانه های عمومی از استان کرمانشاه به شهرستان های شوش و شوشتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، با اجرای طرح بهار مهربانی در کتابخانه های عمومی، اولین ایستگاه سیار بهارمهربانی از کرمانشاه به مناطق سیل زده خوزستان رسید.
منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: با اجرای طرح بهار مهربانی، ۵ ایستگاه سیار کتابخانه ای با امکاناتی مثل کتاب و اسباب بازی، ویژه کودکان سیل زده در اردوگاه ها تدارک دیده شده است که به اجرای برنامه های فرهنگی مثل قصه گویی، بازی های جمعی، نمایش فیلم  و اهدای کتاب می پردازند.
کوهی رستمی با بیان اینکه این کاروان در بدو ورود مورد استقبال کتابداران شهرستان اندیمشک و شوش قرار گرفت، اذعان داشت: امروز اولین کاروان بهار مهربانی از استان کرمانشاه وارد خوزستان شد و در شهرستان های شوش، شوشتر و دزفول مستقر خواهد شد و فعالیت فرهنگی خود را با حضور کتابدارن شهرستان های معین در شوش و شوشتر آغاز می کند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: طی روزهای آتی، ۴ ایستگاه سیار از استان های تهران و البرز وارد خوزستان خواهد شد و در اردوگاه های سیل زدگان شروع به کار خواهند کرد.
وی ادامه داد: کاروان های بهار مهربانی بر اساس مسیرهای مختلف برای بیش از ۶۰ کمپ اسکان که در حال حاضر در استان فعال است، برنامه ریزی شده است.
رستمی درپایان افزود: این کاروان ها در ۵ گروه که شامل کاروان بهار مهربانی ۱ برای پوشش شهرستان شوش و شوشتر؛ کاروان بهارمهربانی ۲ برای پوشش شهرستان اهواز؛ کاروان بهار مهربانی۳ برای پوشش شهرستان های باوی و شادگان؛ کاروان بهار مهربانی ۴ برای پوشش شهرستان هویزه و کاروان بهار مهربانی ۵ برای پوشش شهرستان حمیدیه و دشت آزادگان دسته بندی شده است. همچنین ستادی در اداره کل تشکیل شده و شهرستان ها و کتابداران علاقه مند استان به عنوان معین و همکار هر کدام از کاروان ها تعیین شده اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 6 =