دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

با برگزاری برنامه های متنوع محقق شد؛

حال و هوای عیدانه در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

image.jpeg

کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ایام عید نوروز با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی حال و هوای عیدانه ای همراه با طعم کتاب و کتابخوانی در شهرهای استان ایجاد کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی حال و هوای عیدانه ای همراه با طعم کتاب و کتابخوانی در شهرهای استان ایجاد کردند.

ارائه خدمات در ۶ کتابخانه استان در تعطیلات نوروزی

۶ کتابخانه عمومی در استان خراسان رضوی در تعطیلات نوروزی سال ۹۸ به ارائه خدمات پرداختند.

کتابخانه های مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد، ثارالله، طبرسی و فردوسی و کتابخانه سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک در مشهد مقدس و کتابخانه دکتر شریعتی شهرستان نیشابور در روزهای تعطیل سال نو  به ارائه خدمات پرداختند. در این مدت ۳۸۳ نفر عضو کتابخانه شدند و نزدیک به ۵۰۰۰ کتاب به امانت رفت.

خدمات کتابخانه ای در ۱۰۰ متری حرم مطهر رضوی در مشهد مقدس

مشهد مقدس در ایام تعطیلات نورزی با فعالیت ۴ کتابخانه ثابت و کتابخانه سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک نقش ویژه ای در ارائه خدمات کتابخانه ای در ایام تعطیلات نوروزی داشت.

کتابخانه سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک با استقرار در نزدیکی حرم مطهر رضوی به ارائه خدمات به مردم به ویژه زائران امام رضا(ع) پرداخت. در این کتابخانه برنامه های فرهنگی از جمله معرفی و اهدای کتاب به زائران و مجاوران حضرت انجام شد.

همچنین کتابخانه های مرکزی امام خمینی(قدس سره)، فردوسی، طبرسی و ثارالله نیز در ایام شیفت تعطیلات نورزی به ارائه خدمات پرداختند.

حال و هوای بهاری در کتابخانه های عمومی شهرستان تربت جام

در هفته ابتدایی فروردین ماه کتابخانه های عمومی شهید رجایی و شهید باهنر تربت جام با برگزاری برنامه های متنوع میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی بودند. همزمان با عید نوروز، سفره هفت سین کتاب در کتابخانه های عمومی شهید رجایی و شهید مطهری شهرستان تربت جام بر پا شد.

در این سفره هفت سین، هفت عنوان کتاب که با حرف سین شروع شده قرار گرفت. این سفره با هدف معرفی کتاب و همگام با دگرگونی طبیعت در ایام عید نوروز در معرض دید علاقمندان به کتاب و کتابخوانی قرار گرفت.

همچنین برنامه های فرهنگی دیگری از قبیل معرفی کتاب، قصه گویی و جمع خوانی کتاب با موضوع بهار و طبیعت در کتابخانه های عمومی شهیدرجایی و شهید باهنر تربت جام برگزار شد.

برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی تربت حیدریه

در هفته ابتدایی فروردین ماه کتابخانه های عمومی تربت حیدریه با برگزاری برنامه های متنوع میزبان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

کتابخانه های عمومی تربت حیدریه در طول سال پاتوق کودکان و نوجوانان هستند و آنان با خواندن کتاب در این محیط آرام خود را سرگرم می کنند. در ایام نوروز نیز با اطلاع رسانی خوب کتابداران این کتابخانه ها از کودکان دعوت شد که هر روز صبح به این کتابخانه بیایند و برای دوستان خود کتاب بخوانند.

از پنجم فروردین تعداد زیادی از کودکان به صورت خودجوش برای یکدیگر کتاب داستان هایی که خوانده بودند را تعریف کردند و همچنین علاوه بر خواندن کتاب به بازی و سرگرمی نیز پرداختند و از ایام تعطیلی خود به صورت مفید استفاده کردند.

بهارانه کودکان خلیل آباد در کتابخانه های عمومی

کودکان کتابدوست خلیل آبادی با حضور در کتابخانه های عمومی، روزهای بهاری خود را با برنامه های فرهنگی و کتابخانه ای سپری کردند.

کودکان کتابدوست خلیل آبادی با حضور در کتابخانه های عمومی مسجد جامع و بحرالعلوم، فرارسیدن بهار را جشن گرفتند و در مراسم رنگ کردن تخم مرغ، ساختن کاردستی هفت سین، خواندن سرود بهاری، کارگاه قصه گویی بهار و جلسه آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ بومی شهرستان در فصل بهار و ایام نوروز شرکت کردند.

 کار با چرخ سفالگری، تجربه شیرین و دوست داشتنی دیگری بود که با استقبال بی نظیر کودکان در این ایام مواجه شد.

 حضور کودکان در کتابخانه، به مناسبت های مختلف می تواند نقش و جایگاه کتابخانه را در زندگی روزمره مردم تثبیت و کتابخانه را به مکانی برای آرامش تبدیل کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 0 =