دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰

در نشست مسئولان شهرستان میامی مطرح شد؛

جوانان باید از فضای کتابخانه‌ها بهره‌مند شوند

طرح کتابخانه‌گردی در کتابخانه عمومی الغدیر شهرستان میامی

معاون فرماندار شهرستان میامی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، جوانان را به حضور در کتابخانه ها و شرکت در این برنامه ها دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نشست مسئولان شهرستان میامی با حضور عباس طاهران پور، معاون فرماندار شهرستان؛ عباسعلی اصغری، مسئول دفتر رئیس شورای شهر؛ کمال ترابیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی و جمعی از مسئولان این شهرستان در کتابخانه عمومی الغدیر برگزار شد.

عباس طاهران پور، معاون فرماندار میامی در این نشست ضمن بیان اینکه فضاهای مناسبی باید برای مطالعه در بوستان‌ها، پارک‌ها و فضاهای عمومی  ایجاد شود، بیان کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه کتاب و کتاب‌خوانی استفاده شود.

معاون فرماندارشهرستان میامی با اشاره به این مطلب که در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برنامه‌های متنوع فرهنگی در حال برگزاری است، گفت: جوانان باید از این برنامه‌ها استفاده کنند.

 وی با تأکید بر اینکه میزان پیشرفت هر کشوری درگرو نشر و مطالعه کتاب است، اظهار داشت:  برای ترویج فرهنگ مطالعه همه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه نهادهای فرهنگی باید تلاش کنند.

طاهران پور با بیان اینکه فعالیت در کتابخانه یک توفیق الهی است، گفت: کتابداران نقش بسزایی در جامعه ایفا می‌کنند.

معاون فرماندار شهرستان میامی با اشاره به این مطلب که در سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌های مطلوبی در حوزه عمرانی و تجهیزات کتابخانه‌های این شهرستان از سوی اداره کتابخانه‌های عمومی بوده ایم، گفت: محیط کتابخانه در جذب مخاطب بسیار مهم است. مطالعه موجب آرامش انسان می‌شود و هیچ چیز جایگزین کتاب نمی شود.

در ادامه عباسعلی اصغری، مسئول دفتر نماینده و رئیس شورای شهر میامی نیز با اشاره به فعالیت شبکه‌های اجتماعی گفت: باید از فضاهای مجازی برای ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی مردم  با خدمات کتابخانه‌ها استفاده کرد.

وی با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ یک وظیفه همگانی است، عنوان کرد: اگر هر دستگاه اجرایی نسبت به سهم خود در زمینه‌ اطلاع‌رسانی و تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی گام بردارد، شاهد رشد چشمگیر شاخصه‌های کتاب و کتاب‌خوانی خواهیم بود.

اصغری بابیان اینکه کتابخانه‌ها متولی انتقال میراث فرهنگی و دانش‌های نهفته از قرن‌های گذشته تا به امروز بوده اند، افزود:  کتاب‌ها افق دید انسان را  گسترش می‌دهند.

در ادامه کمال ترابیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی نیز با اشاره به این مطلب که فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در حال برگزاری است، افزود: خوشبختانه کودکان و نوجوانان استقبال چشمگیری از این برنامه‌های فرهنگی دارند.

وی نقش خانواده را در توسعه کتاب و کتاب‌خوانی مهم دانست و خاطرنشان کرد: والدین باید از دوران کودکی فرزندان خود را با محیط کتابخانه آشنا کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =