یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲

با همکاری شهرداری و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان صورت گرفت؛

افتتاح دو کتابخانه عمومی در همدان

افتتاح دو باب کتابخانه عمومی

آیین افتتاح کتابخانه‌های حق انتفاعی فرهنگسرای ولایت و مرکز همایش‌های قرآنی همدان با حضور فرماندار، شهردار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، ریاست و اعضای شورای شهر همدان و جمعی از ساکنین منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیین افتتاح کتابخانه‌های فرهنگسرای ولایت و مرکز همایش‌های قرآنی همدان با حضور حسین افشاری فرماندار همدان، عباس صوفی شهردار همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی و امیر خجسته نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، کامران گردان رئیس شورای شهر همدان، رضوان سلماسی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، معتمدین و جمعی از ساکنین منطقه برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در آیین افتتاح کتابخانه‌های فرهنگسرای ولایت و مرکز همایش‌های قرآنی عنوان کرد: کتابخانه یکی از مراکزی است که به ارتقای رفتار شهروندی کمک می‌کند و اگر بخواهیم شاهد ارتقای فرهنگی جامعه و یادگیری مادام‌العمر باشیم، می‌بایست به کتابخانه‌های عمومی بهای بیشتری بدهیم.

وی افزود: در جامعه به این صورت است که اگر کسی سواد خواندن و نوشتن داشته باشد و یا به دانشگاه رفته باشد، فکر می‌کند که دیگر نیازی به مطالعه ندارد، اما در عصر حاضر کسی باسواد حساب می‌شود که سوادهای مختلف مانند سواد اجتماعی، فناوری اطلاعات، مالی و خانواده را به دست بیاورد که بیشترین سواد با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی به دست می‌آید.

زارعی عنوان کرد: کتابخانه عمومی، یکی از نیازهایی بود که در این منطقه احساس می‌شد، در سال ۱۳۹۵ و در جلسه‌ای ساخت این مجتمع فرهنگی در این منطقه داده شد و در آن زمان پیشنهاد ساخت کتابخانه نیز داده شد و پس‌ازآن با همکاری شهردار و شورای شهر شاهد افتتاح چنین فرهنگسرایی هستیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با اشاره به این که همه مسئولین نظام تأکید بر ارتقاع آموزشی و مهارتی شهروندان دارند افزود: وجود کتابخانه‌های عمومی و حمایت همه شما باعث می‌شود که یک شهر فرهنگی داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری همدان با بیان اینکه توجه به معقوله فرهنگ باید با اهمیت بیشتری دنبال شود، اظهار داشت: امیدواریم کتابخانه‌های عمومی فرهنگسرای ولایت که در منطقه خضر با ۳۳۰ متر زیربنا و اعتبار ۲ میلیارد ریال و کتابخانه مرکز همایش‌های تالار قرآن با اشتغال‌زایی دو نفر و با هزینه تجهیز ۳ میلیارد ریال، مرکزی برای ارتقاع آگاهی و بصیرت جوانان انقلابی منطقه باشند.

همچنین در این مراسم نماینده مردم همدان و فامنین بابیان اینکه فرهنگسرای ولایت یکی از بهترین فرهنگسراهای استان است، اظهار داشت: توسعه فرهنگ در جامعه به‌خصوص در مناطق حاشیهٔ شهر باید از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد چرا که حجم زیادی از جمعیت شهرستان در این مناطق سکونت دارند.

حمیدرضا حاج بابایی بابیان اینکه انقلاب ما انقلاب بصیرت، آگاهی و ارتقاء جایگاه انسان است، گفت: باوجود سه برابر شدن جمعیت کشور، امروز امکانات، تولید و رفاه ۱۰ برابر شده است اما همچنان در این حوزه‌ها نیاز احساس می‌شود.

وی سرمایه‌های انقلاب را مردم ایران دانست و افزود: ابرقدرت‌ها می‌دانند که این انقلاب باصلابت است و همچنان با سرعت در مسیر خود حرکت می‌کند.

در ادامه نیز امیر خجسته دیگر نماینده مردم همدان بابیان اینکه مردم پشتیبانی این انقلاب هستند و آمریکا کاری از پیش نمی برد، عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ شبکه بین‌المللی با تبلیغ دروغین، علیه انقلاب اسلامی، فرهنگ انقلاب و فرهنگ اسلام مبارزه می‌کنند و این نشان‌دهنده قدرت درخت تنومند انقلاب ایران است.

گقتنی است در پایان مراسم افتتاح از عباس صوفی شهردار همدان به‌پاس زحمات انجام‌شده در تأمین مکان های موردنیاز جهت راه‌اندازی دو باب کتابخانه عمومی تقدیر به عمل آمد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 2 =