یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵

با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع صورت گرفت؛

حضور کودکان استان مرکزی در برنامه‌های دهه فجر کتابخانه‌های عمومی

6.jpg

به مناسبت دهه فجر، ویژه برنامه‌های فرهنگی با حضور پرشور کودکان در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت دهه مبارک فجر و به همت کتابداران استان مرکزی، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی با حضور پرشور کودکان در کتابخانه‌های عمومی این استان برگزار شد.

قصه گویی برای نوآموزان در کتابخانه امام صادق(ع) نیم ور
به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور نوآموزان مهد شکوفه های نور، برنامه قصه گویی در کتابخانه عمومی امام صادق(ع) شهر نیم ور برگزار شد. در این برنامه فاطمه خسروی، کتابدار شهرستان محلات قصه ای باعنوان «قیچی که دنبال کارمی گشت» را برای کودکان بازگو کرد.

قصه گویی برای کودکان در کتابخانه شهدای مرزیجران اراک
به مناسبت دهه فجر و با حضور دانش آموزان مهد کودک نادیا، برنامه قصه گویی برای کودکان در کتابخانه عمومی شهدای روستای مرزیجران شهرستان اراک برگزار شد.

جشن چهل سالگی انقلاب در کتابخانه سلمان ساوجی ساوه
با حضور جمعی از دانش آموزان شهر ساوه، جشن چهل سالگی انقلاب در بخش کودک کتابخانه عمومی سلمان ساوجی برگزار شد و کودکان در مسابقه جورچین شعارهای انقلابی شرکت کردند.

قصه گویی خلاق برای کودکان در کتابخانه شهید بهشتی خمین
به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر، جلسه قصه گویی خلاق برای کودکان با حضور نوگلان پیش دبستانی مومنیه در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
در این جلسه قصه های «صدای پای بهار» و «من نبودم دستم بود» توسط اشرف شمسی، مسئول کتابخانه شهید بهشتی به صورت خلاق و نمایشی برای کودکان بازخوانی شد.

مسابقه نقاشی دهه فجر در کتابخانه شهدای پرندک برگزار شد
با حضور دانش آموزان پیش دبستانی آوای مهر شهر پرندک، مسابقه نقاشی دهه فجر در کتابخانه عمومی شهدای پرندک برگزار شد.

بازدید دانش آموزان از کتابخانه شهید هاشمی نژاد ساوه
به مناسبت دهه مبارک فجر، دانش آموزان مدرسه محراب شهر ساوه از کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بازدید و در برنامه قصه گویی شرکت کردند.

جمع خوانی کتاب «امام آمد» در کتابخانه عباس اقبال آشتیانی
به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور جمعی از دختران نوجوان شهر آشتیان، کتاب «امام آمد» نوشته حمیدرضا شاه آبادی در کتابخانه عمومی عباس اقبال آشتیانی معرفی و جمع خوانی شد.

مسابقه رنگ آمیزی فجر پیروزی در کتابخانه باقرالعلوم(ع) خشکرود
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مسابقه رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) شهر خشکرود برگزار شد. 
در این برنامه دانش آموزان پایه دوم دبستان پسرانه شهید منتظری تصاویر ارسالی در بسته چهل سالگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را رنگ آمیزی کردند و به قید قرعه جوایزی به کودکان اهدا شد.

بازدید دانش آموزان از کتابخانه شهید زراستوند اراک
به مناسبت دهه مبارک فجر، دانش آموزان مدرسه دخترانه حضرت رقیه(س) شهر اراک از کتابخانه عمومی شهید محمد زراستوند بازدید کردند و با خدمات و فعالیت‌های این کتابخانه آشنا شدند.

مسابقه نقاشی دهه فجر در کتابخانه شهدای روستای علیشار
با حضور دانش آموزان مدرسه شهید رجایی، مسابقه نقاشی دهه فجر در کتابخانه عمومی شهدای روستای علیشار از توابع شهرستان زرندیه برگزار شد و کودکان نقاشی‌های با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی رسم کردند.

معرفی کتاب «اینجا ایران است» در کتابخانه سلمان ساوجی
به مناسبت دهه فجر و به همت سعیده سادات مداحی، کتابدار کتابخانه عمومی سلمان ساوجی، کتاب «اینجا ایران است» با حضور دانش آموزان مدرسه دخترانه مهر ایران شهر ساوه معرفی و جمع خوانی شد.

مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه شهید بهشتی خمین
با حضور دانش آموزان دبستان حضرت معصومه (س) شهر خمین، مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی دهه فجر در کتابخانه عمومی شهید بهشتی برگزار شد.

قصه گویی از کتاب «داستان‌های پنج دقیقه ای» در فراهان
به مناسبت دهه فجرو به همت ربابه تلخابی، کتابدار کتابخانه قائم مقام فراهانی، برنامه قصه گویی از کتاب «داستان‌های پنج دقیقه ای» نوشته فیونا واترز و ترجمه محبوبه نجف خانی در مدرسه ابتدایی الزهرا(س) روستای فشک  شهرستان فراهان برگزار شد.

مسابقه نقاشی کودکان انقلاب در کتابخانه آیت الله مقدسی محلات
با حضور دانش آموزان مدرسه شهید رجایی شهر محلات، مسابقه نقاشی کودکان انقلاب در کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی برگزار شد.

قصه گویی و شعرخوانی دهه فجر در کتابخانه علامه دلیجانی
با هدف آشنایی کودکان با آرمان های انقلاب اسلامی و به همت زینب سادات سیدی و مریم سادات جلالی، کتابداران شهرستان دلیجان، برنامه قصه گویی و شعرخوانی دهه فجر با حضور دانش آموزان دارالقرآن معراج شهر دلیجان برگزار شد.

مسابقه نقاشی با موضوع انقلاب در شهر آشتیان برگزار شد
به همت کتابخانه عمومی عباس اقبال آشتیانی و با حضور دانش آموزان پیش دبستانی یگانه، مسابقه نقاشی بچه های انقلاب در محل کانون فرهنگی هنری شهر آشتیان برگزار شد.

قصه گویی برای کودکان در دبستان ادیب روستای مجدآباد
همزمان با ایام الله دهه فجر و ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) و به همت فاطمه هوشیدری، کتابدار کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین، برنامه قصه گویی از کتاب‌های «قصه های مهربانی»، «عطر گل های خورشید»، «امام آمد»، «ستاره های آسمان نماز» و «شکوفه های لبخند» برای دانش آموزان پایه دوم و سوم دبستان ادیب روستای مجدآباد شهرستان فراهان برگزار شد.

مسابقه نقاشی روزهای انقلاب در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
به مناسبت دهه مبارک فجر و به همت فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه عمومی علامه طباطبایی، مسابقه نقاشی روزهای انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان دبستان سمیه شهر محلات برگزار شد.  

جمع خوانی کتاب «در طلوع آزادی» در کتابخانه ولیعصر(عج)
به مناسبت دهه فجر و به همت علی چمرلو، مسئول کتابخانه حضرت ولیعصر(عج)، کتاب «در طلوع آزادی» نوشته حمیدرضا شاه آبادی با حضور دانش آموزان دبستان پسرانه فجر شهر ساوه معرفی و جمع خوانی شد.
چمرلو در خصوص این کتاب گفت: نویسنده کتاب «در طلوع آزادی» وقایعی را شرح می‌دهد که گویای پیوستن ارتش به نیروهای انقلابی و روزهای منتهی به پیروزی انقلاب است. 
وی ادامه داد: پیوستن همافران به نیروهای مردمی یکی از فرازهای بسیار جالب از تاریخ انقلاب اسلامی است که به خوبی در این کتاب روایت شده است.

مسابقه نقاشی در مدرسه متقین شهر فرمهین برگزار شد
به مناسبت ایام دهه فجر و به همت ربابه تلخابی، کتابدار کتابخانه قائم مقام فراهانی، مسابقه نقاشی با محوریت ورود امام خمینی(ره) به ایران و پیروزی انقلاب اسلامی در مدرسه متقین شهر فرمهین برگزار شد.

قصه گویی داستان‌های انقلاب برای کودکان در شهر نراق 
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، مریم قجری، مسئول کتابخانه عمومی فاضلین نراقی در مهدکودک مهتاب شهر نراق حضور یافت و به اجرای قصه گویی داستان‌های انقلاب برای کودکان پرداخت.
قصه گویی از کتاب «عطر گل‌های خورشید» نوشته مرضیه غفار،  شعرخوانی از کتاب «مرغ سرخ پا کوتاه» نوشته پروین دولت آبادی، ساخت گردن آویزهایی منقش به پرچم جمهوری اسلامی ایران و آموزش ساخت کاردستی گل لاله اوریگامی به خردسالان از بخش‌های متنوع این ویژه برنامه بود.

مسابقه نقاشی دهه فجر در کتابخانه امام خمینی(ره) روستای گرکان
با حضور جمعی از کودکان روستای گرکان شهرستان آشتیان، مسابقه نقاشی دهه فجر در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) برگزار شد.

بازدید دانش آموزان از کتابخانه حضرت ولیعصر(عج) ساوه
به مناسبت دهه مبارک فجر، دانش آموزان دبستان پسرانه مبین شهر ساوه از بخش های مختلف کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) بازدید کردند و سپس به بازی و سرگرمی در بخش کودک این کتابخانه پرداختند.

مسابقه نقاشی به مناسبت دهه فجر در کتابخانه شهید زراستوند اراک
به مناسبت دهه مبارک فجر و به همت کتابخانه عمومی شهید محمد زراستوند، مسابقه نقاشی با موضوع انقلاب اسلامی در مدرسه دخترانه قدس شهر اراک برگزار شد.

جمع خوانی کتاب «جای او خالی» در کتابخانه شهدای پرندک
به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور جمعی از دانش آموزان، کتاب «جای او خالی» نوشته نادر ابراهیمی در کتابخانه عمومی شهدای پرندک معرفی و جمع خوانی شد.
زهرا همتی، مسئول کتابخانه شهدای پرندک گفت: این کتاب از مجموعه قصه های انقلاب برای بچه ها و نوجوانان است که نادر ابراهیمی بر اساس روایات نوجوانان شرکت کننده در انقلاب نوشته است. 

مسابقه نقاشی دهه فجر در مدرسه مولوی کمیجان
به مناسبت دهه فجر و به همت کتابخانه عمومی فخرالدین عراقی، مسابقه نقاشی با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی در مدرسه مولوی شهر کمیجان برگزار شد.

کارگاه روزنامه دیواری «بچه‌های انقلاب» در کتابخانه علامه عسگری ساوه
اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه با استفاده از مطالب جمع آوری شده از کتب موجود در کتابخانه، به ساخت روزنامه دیواری با موضوع انقلاب پرداختند. 
سعیده رونقی، کتابدار کتابخانه علامه عسگری هدف از اجرای این برنامه را یادآوری روزهای مهم و فجرآفرین انقلاب و رشادت‌های مردم ایران عنوان کرد و گفت: تهیه روزنامه دیواری حس همفکری و تعاون را بین کودکان افزایش داده و باعث تقویت روحیه همکاری در آن ها می شود. 
 

جلسه شاهنامه خوانی در کتابخانه آیت الله اراکی اراک
به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و با حضور دانش آموزان مدرسه غیرانتفاعی پیمان شهر اراک، جلسه شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی آیت الله اراکی برگزار شد و صدیقه داودآبادی، کتابدار این کتابخانه بخش‌هایی از شاهنامه را با شیوه ای جذاب برای کودکان روایت کرد.

قصه گویی برای کودکان در کتابخانه شهید امیری شازند
به مناسبت دهه فجر و با حضور جمعی از دختران دانش آموز شهر شازند، جلسه قصه گویی برای کودکان در کتابخانه عمومی شهید سیاوش امیری برگزار شد.
در این برنامه محمد زارعی، کتابدار کتابخانه شهید امیری ضمن معرفی تعدادی کتاب مناسب رده سنی دانش آموزان، به قصه گویی از کتاب «امام و بچه آهو» نوشته محمدکاظم مزینانی پرداخت و پیرامون پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

مسابقه نقاشی به مناسبت دهه فجر در کتابخانه امام علی(ع) مامونیه 
با حضور دانش آموزان پیش دبستانی پارمیس شهر مامونیه، مسابقه نقاشی به مناسبت دهه فجر در کتابخانه عمومی امام علی(ع) برگزار شد و کودکان نقاشی هایی با موضوع انقلاب کشیدند.

جمع خوانی کتاب «وقتی همه بیدار بودند» در روستای کردیجان
به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، کتاب «وقتی همه بیدار بودند» در کتابخانه عمومی سیدالشهدا(ع) روستای کردیجان شهرستان آشتیان معرفی و جمع خوانی شد.
زینب توانای آشتیانی، مسئول کتابخانه سیدالشهدا(ع) گفت: «وقتی همه بیدار بودند» جلد ۲۳ مجموعه روزهای انقلاب است که در یک روایت داستانی از روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ برای گروه سنی نوجوانان سخن می گوید.

کارگاه نقاشی با موضوع انقلاب در کتابخانه اشراق دلیجان
با حضور دانش آموزان آموزشگاه دخترانه شاهد محبوبه دانش، کارگاه نقاشی کولاژ با موضوع انقلاب اسلامی در بخش کودک کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.

مسابقه نقاشی دهه فجر در کتابخانه شهدای بازنه شهر شهباز
به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و در راستای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان، کتابخانه عمومی شهدای بازنه شهر شهباز اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دهه فجر در دو گروه دختران و پسران نمود.

مسابقه نقاشی خردسالان در کتابخانه روستای وفس
به مناسبت دهه فجر، جمعی از کودکان روستای وفس شهرستان کمیجان در کتابخانه عمومی شیخ عبدالنبی وفسی گردهم آمدند و در مسابقه نقاشی کودکان انقلاب شرکت کردند.

    
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 8 =