یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱

در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با نماینده مجلس مطرح شد؛

تأثیر توسعه فرهنگ کتابخوانی در پیشرفت همه جانبه کشور

البرز- هراتی- مجلس

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با نماینده مردم شهرستان‌های کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و بررسی توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی با عزیز اکبریان، نماینده مردم شهرستان‌های کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

عزیز اکبریان، نماینده مردم شهرستان‌های کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: مردم ایران از ابتدای انقلاب عزم و اراده خود را برای رسیدن به قله‌های پیشرفت جزم کرده و در برهه‌های مختلف تاریخی علیرغم فراز و نشیب‌ها، دولت و ملت همواره با همدلی و همزبانی در مسیر سازندگی ایران اسلامی مقتدرانه حرکت رو به رشد خود را ادامه داده‌اند، که به حول و قوه الهی در چهل سالگی انقلاب شاهد این توسعه هستیم.

وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی در زمینه گسترش فرهنگ کتابخوانی در استان اظهار داشت: نگاه ما به مقوله کتاب و کتابخوانی نگاهی بنیادی و جدی است چراکه اعتقاد داریم توسعه فرهنگ کتابخوانی بین عموم جامعه، علاوه بر افزایش آگاهی مردم، در توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه کشور در حوزه‌های مختلف موثر خواهد بود.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این دیدار اظهار داشت: ارتقاء شاخص‌های فرهنگی یکی از دستاوردهای مهم این انقلاب طی چهل سال گذشته است و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از متولیان فرهنگی استان بی تردید نقش مهمی در پیشبرد اهداف متعالی فرهنگ دارد.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه‌های عمومی امروزه با اجرای فعالیت‌های متنوع علمی، فرهنگی به عنوان پایگاه‌های فعال اجتماعی میزبان عمومی مردم جامعه و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی هستند، تصریح کرد: سرانه مطالعه یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع محسوب می‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد به هر میزان مردم به سمت مطالعه سوق پیدا کنند مسیر پرشتاب رشد و توسعه هموارتر می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 2 =