یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲

با حضور سرپرست کتابخانه های عمومی اصفهان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرضا برگزار شد

جلسه انجمن شهرضا

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهرضا با حضور سرپرست کتابخانه های عمومی اصفهان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان، امیر هلاکویی، سرپرست کتابخانه های عمومی اصفهان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ضمن شرکت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرضا با علی اصغر رفیعی نژاد، فرماندار شهرضا دیدار و گفتگو کرد.

هلاکویی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرضا ضمن تسلیت به مناسبت دهه فاطمیه و تقدیر از حمایت های فرماندار شهرضا،‌ اظهار داشت: اداره کتابخانه های عمومی شهرضا و کتابخانه های عمومی این شهرستان، از فعال ترین ادارات و کتابخانه ها در سطح استان هستند.

وی افزود: در  سال های گذشته پیشرفت خوبی در همه سطوح در کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشاهده شده و توجه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ و ترویج کتاب و کتاب‌خوانی شده است.

سرپرست کتابخانه های عمومی اصفهان در خاتمه گفت: سرانه فضای کتابخانه های استان به ازای هر ۱۰۰ نفر ۲.۵ متر مربع است که بعد از استان فارس رتبه دوم کشور را دارد. با افتتاح سه کتابخانه جدید در شهرستان شهرضا این سرانه به ۴ متر مربع به ازای هر ۱۰۰ نفر می رسد، که از سرانه استان هم بالاتر خواهد رفت.

در ادامه فاطمه پورخاقان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرضا گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه کرد.

علی اصغر رفیعی نژاد، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرضا، ضمن تقدیر از هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان و حضور ایشان در جلسه انجمن گفت: خوشبختانه همه حاضرین در جلسه اهل فرهنگ هستند و ثروت واقعی هر کشور منابع زیر زمینی آن نیست، بلکه انسان های فرهیخته و شایسته آن کشور هستند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرضا گفت: منابع طبیعی روبه اتمام، اما منابع انسانی رو به توسعه است و اگر خواهان کشوری توسعه یافته در شان ملت و مذهبمان هستیم، راهی نداریم جز این که از مسیر کتاب و کتابخانه گذر کنیم. به عبارت بهتر هر ثروتی از بین می رود اما ثروت دانایی از اندیشه افراد فرهیخته سر چشمه می گیرد.  

وی ادامه داد: هر چه در این مسیر گام برداریم، در مسیر احیای فرهنگ غنی کشورمان گام برداشته ایم. گذشتگان برای ما علم و ادب را به عنوان میراثی گرانبها به جای گذاشتند، ما برای آیندگان چه چیزی بهتر از کتاب و فرهنگ مطالعه به جای بگذاریم.

رفیعی نژاد در خاتمه عمل به قانون را رأس امور دانست و گفت: واریز نیم درصد سهم کتابخانه ها از طرف شهرداری ها بخشی از قانون است و باید نسبت به آن اقدام شود. زیرا با واریز سهم نیم درصد که صرف هزینه های کتابخانه می شود، می توان گفت سرمایه گذاری فرهنگی صورت گرفته است.

در ادامه امیر هلاکویی به همراه فرماندار شهرضا در دومین اختتامیه جام باشگاه های کتابخوانی شهرستان شهرضا شرکت کرد.

وی همچنین به همراه سید علی مرتضوی، شهردار منظریه از پروژه کتابخانه عمومی در حال احداث شهر منظریه بازدید کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 5 =