شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷

با هدف آموزش سبک زندگی به بانوان عضو کتابخانه برگزار شد؛

کارگاه‌های‌ آموزش مهارت‌های سبک زندگی اسلامی در کتابخانه اتابکی یزد

کارگاه‌های‌ آموزش مهارت‌های سبک زندگی اسلامی

سلسله کارگاه‌های‌ آموزش مهارت‌های سبک زندگی اسلامی با حضور جمعی از بانوان عضو کتابخانه در کتابخانه اتابکی گنبد سبز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، سلسله کارگاه‌های‌ آموزش مهارت‌های سبک زندگی اسلامی با حضور جمعی از بانوان عضو کتابخانه در کتابخانه اتابکی گنبد سبز برگزار شد. این جلسات کارگاهی از ابتدای مهرماه سال جاری آغاز شده و دو هفته یک بار در روزهای چهارشنبه برگزار می‌شود. در این نشست ها شیوه‌های حفظ حرمت نفس، فرزندپروری، عزت نفس، خودآگاهی و شیوه‌های رفتار با نوجوانان به بانوان شرکت کننده آموزش داده می‌شود.

سمیه سالاری، روان شناس و مشاور خانواده در کارگاه روز چهارشنبه، دوازدهم دی ماه، به تشریح مباحثی همچون مدیریت بحران‌ها در زندگی، عوامل بروز بحران، راهکارهای حل بحران، مسئولیت‌های زندگی، کاهش مشکلات زندگی و آشنایی افراد با روش‌های برقراری ارتباط با یکدیگر در خانواده پرداخت.

وی گفت: تعریف مهارت‌های زندگی در گام نخست دشوار به نظر نمی‌رسد، ولی اجماع و اتفاق‌نظر قطعی در مورد فهرست مهارت‌های زندگی وجود ندارد.

این روان شناس و کارشناس خانواده گفت: در این کارگاه‌ها، مهارت‌های روانی و اجتماعی مورد نیاز برای حل چالش‌های زندگی روزمره، آموزش داده و روش‌های زندگی اسلامی بر پایه آموزه‌های قرآن و روایات تببین می‌شود.

مریم اخباریه، مسئول کتابخانه اتابکی محله گنبد سبز یزد نیز در خصوص برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت های زندگی، بیان داشت: این دوره‌های کارگاهی با هدف ارتقای سطح فرهنگی، افزایش توان و قابلیت‌های فردی و نیز توانمندسازی خانواده ها برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و اختلالات رفتاری در فرزندان برگزار می‌شود.

وی استقبال بانوان عضو کتابخانه از این سلسله کارگاه ها را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: با توجه به این که کتابخانه در محله‌ای سنتی و قدیمی واقع شده است، ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی ویژه بانوان عضو احساس می شد و به همین دلیل با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد برای برگزاری این کلاس‌های آموزشی اقدام کردیم. با توجه به استقبال اعضا، امید است این جلسات به صورت مستمر ادامه یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 12 =