چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷

به منظور ایجاد و تقویت فرهنگ آماری در نهاد، برگزار می‌شود؛

مجموعه کارگاه‌ «استقرار نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور»

نظام جامع آماري

در پی تدوین نظام جامع آماری نهاد و به منظور ایجاد و تقویت فرهنگ آماری، مجموعه کارگاه‌ «استقرار نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» در دو بخش مدیران کل استانی و مدیران ستادی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پس از تدوین طرح «نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» و به منظور ایجاد فرهنگ آماری در سازمان و ارتقای مهارت‌های مناسب و کارآمد برای مدیران و کارکنان، مجموعه کارگاه‌ «استقرار نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» در دو بخش مدیران کل استانی و مدیران ستادی، برگزار می‌شود.

این کارگاه‌ها با هدف آشنایی با انواع داده‌های آماری و نمودارهای آماری توصیفی، روش‌های حل مسئله آماری، انواع گزارش‌های آماری، تعاریف و مفاهیم در تولید آمارهای رسمی، استفاده از آمارهای رسمی در تحلیل مسائل مختلف، اشتباهات معمول در بکارگیری آمار، روش‌های ارتقای سواد آماری، نقش آمار در برنامه‌ریزی، نقش آمار در مدیریت و تصمیم‌گیری و ... با حضور پژوهشگران و استادان پژوهشکده آمار ایران، برگزار می‌شود.

بر این اساس کارگاه‌های «استقرار نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (ویژۀ مدیران کل استانی)» طی سه روز از ۱۵ تا ۱۸ دی ماه با ارائه مباحثی چون آشنایی با مبانی و روش‌های آماری، مبانی آمار رسمی، مدیریت مبتنی بر شواهد و آمار و آشنایی با روش‌های ارتقای سواد و فرهنگ آماری، میزبان مدیران کل استانی خواهد بود.

لازم به ذکر است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از نیمه دوم سال ۹۵ پس از بررسی ویژه‌ای در وضعیت آماری خود، طی فراخوانی با دعوت از محققان و پژوهشگران فعال در حوزه آمار، در جهت در زمینه تدوین نظام جامع آماری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گام برداشت که در نهایت این طرح با همکاری پژوهشکده آمار، در سه فاز تدوین و ارائه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =