چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بیجار خبر داد؛

اجرای طرح «کتابدار سیار» در شهرستان بیجار

کتابدار سیار- بیجار

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بیجار از اجرای طرح «کتابدار سیار» در این شهرستان خبر داد.

بهمن رستم زاده در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان از اجرای طرح «کتابدار سیار» در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح با همکاری کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش شهرستان اجرا می شود. بر اساس این طرح کتابداران کتابخانه های  عمومی بیجار به مدارس مراجعه می کنند و در مراسم صبحگاهی مدارس و همچنین در کلاس های درس به تشریح و تبیین فعالیت های کتابخانه های عمومی برای دانش آموزان می پردازند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار عنوان کرد: عضوگیری از علاقمندان برای حضور در کتابخانه های عمومی و استفاده از خدمات این نهاد فرهنگی بخش دیگری از اجرای طرح «کتابدار سیار» است.

رستم زاده افزود: در اجرای طرح مذکور ۵۶ مدرسه در مقاطع مختلف با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان شناسایی شده اند و کتابداران بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در این مدارس حضور پیدا می کنند.

وی گفت: در اجرای طرح کتابدار سیار، کتابداران ۲ کتابخانه عمومی شهید نجات اللهی و لطف اللهی مشارکت دارند و در هر هفته ۶ باب مدرسه را پوشش می دهند.

رستم زاده بیان کرد: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار با همکاری اداره آموزش و پرورش به برگزاری برنامه های مشترک از جمله طرح کتابدار سیار، نشست کتاب خوان، قصه گویی، انشانویسی و نقاشی توجه ویژه ای دارد.

رستم زاده اضافه کرد: طرح کتابدار سیار بعد از پایان سال تحصیلی مدارس در ادارات، موسسات و نهادهای غیر دولتی بیجار، فعالیت های خود را ادامه خواهد داد.

گفتنی است، شهرستان بیجار در حال حاضر دارای ۶ باب کتابخانه عمومی نهادی، ۲ باب مشارکتی و نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ عضو فعال است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 13 =