چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خارک مطرح شد؛

میزان عضویت مردم خارک در کتابخانه، بالاتر از میانگین کشور است

میزان عضویت مردم خارک در کتابخانه، بالاتر از میانگین کشوری است

مدیرکل کتابخانه های استان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خارک گفت: ۲۴ درصد از مردم خارک عضو کتابخانه های عمومی هستند که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ویژه خارک، با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ محمود رضایی، بخشدار ویژه خارک و سایر اعضای انجمن در بخشداری خارک برگزار شد.

سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های استان، با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه شهید مهدوی خارک، عنوان کرد: در حالی که به طور میانگین ۳ درصد از مردم ایران عضو کتابخانه های عمومی هستند، ۲۴ درصد مردم خارک به عضویت کتابخانه عمومی درآمده اند و این نشان از حمایت و همدلی مسئولان در این بخش و تلاش کتابداران در کتابخانه شهید مهدوی خارک است.

مدیرکل کتابخانه های استان با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در خارک، گفت: باید بر اساس ظرفیت های موجود در رفع این محدودیت تلاش کنیم.

سیدعلی هاشمی عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور تمام برنامه هایی را که تدوین و ابلاغ می کند مبتنی بر علم و دانش  است. طرح کتابخوان ماه از برنامه های مستمر نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که به صورت ماهانه با معرفی ۴ کتاب، انجام می شود که می توان از این ۴ عنوان کتاب برای برگزاری نشست های کتابخوان بهره برد.

وی تصریح کرد: با ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان، در آینده جامعه ای اهل مطالعه خواهیم داشت.

هاشمی اظهار داشت: با توجه به تدوین طرح بررسی ارتقای شاخص های اجتماعی و فرهنگی، نقش کتابخانه ها و کتابداران می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

وی افزود: امروز جهاد در راه خدا با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، همان مقابله با جنگ نرم است که این مبارزه تنها با کسب علم و بصیرت از طریق مطالعه امکان پذیر خواهد بود.

محمود رضایی، بخشدار خارک نیز با تشکر از کتابداران خارکی گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی خرد و همتی جمعی را می طلبد.

بخشدار خارک عنوان کرد: با توجه به ظرفیت موجود، کتابخانه شهید مهدوی با ۲۴ هزار جلد کتاب و عضویت ۲۴ درصد از مردم جزیره، مجموعه سرزنده و پویایی را تشکیل داده که در اجرای برنامه های فرهنگی موثر بوده است.

محمود رضایی گفت: کتابخوانی باید فرهنگ سازی شده و ترویج شود و باید برای فراگیر کردن این فرهنگ، مطالعه را از سنین کودکی و نوجوانی آغاز کرد.

رئیس انجمن کتابخانه های بخش خارک برای برگزار یک مسابقه بزرگ کتابخوانی در بین دانش آموزان اعلام آمادگی کرد و نهادها و دستگاه های برخوردار  را برای حمایت از این حرکت فرهنگی فراخواند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 16 =