چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵

با هدف اجرایی شدن مصوبات شورای معاونین؛

کارگاه های آموزشی سلامت اجتماعی در فریدونکنار برگزار شد

فریدونکنار

کارگاه آسیب شناسی با رویکرد اعتیاد و راهکارهای مقابله با آن در نوجوانان و جوانان، در فریدونکنار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد روز سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷ در کتابخانه شهید بصیر فریدونکنار با حضور علی یزدان پناه، استاد دانشگاه در رشته روان شناسی و استقبال نوجوانان و جوانان عضو کتابخانه برگزار شد.

یزدان شناس در این جلسه ضمن بیان مطالبی پیرامون آسیب شناسی با رویکرد اعتیاد، پذیرش الگویی مناسب در زندگی را یکی از مهم ترین راهکارهای ایمن ماندن از این آسیب ها دانست و گفت: مسئولان فرهنگی باید در نظر داشته باشند که مبادا الگوهای نامناسب را به جامعه معرفی کنند، به ویژه در سنین ۹ تا ۱۳ سال که نوجوانان مستعد قرار گرفتن در معرض آسیب های اجتماعی هستند.

وی هویت بخشی به نوجوانان و جوانان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: آنها باید خود و استعدادهای خود را باور کنند و با نگاهی مسئولانه به آینده، از انحرافات در امان باشند.

این استاد دانشگاه همچنین خانواده را پایگاه مهم اجتماعی برای تربیت و مصون سازی از خطرات اجتماعی معرفی کرد و به آگاه سازی خانواده ها در کنار نوجوانان و جوانان تاکید کرد.

در پایان این نشست، جلسه مشاوره خصوصی نیز انجام شد و تعدادی از افراد، مشکلات خود را جداگانه با مشاور حاضر در نشست در میان گذاشتند.

گفتنی است، کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی به عنوان یکی از مصوبات شورای معاونین در فریدونکنار، به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان دارای اولویت به لحاظ اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی، برگزار می شود.

بر این اساس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان یکی از نهادهای تأثیرگذار در حوزه فرهنگی، در شورای معاونین خود، برنامه‌های ویژه‌ای را برای اجرا در ۳۱ شهرستان کشور مصوب کرد. همچنین کمیته‌ای زیر نظر معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات تشکیل شد که با حضور در این شهرستان‌ها نیازسنجی مناسبی از وضعیت، فرصت‌ها و اقتضائات فرهنگی و اجتماعی این مناطق ارائه دهد که این نیازسنجی دستمایه برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی و عمرانی قابل اجرا در این مناطق شود.

تاکنون شورای معاونین نهاد اولویت های فرهنگی و اجتماعی شهرستان های بهارستان استان تهران، فامنین استان همدان، هرسین استان کرمانشاه، رازوجرگلان استان خراسان شمالی، فریدونکنار استان مازندران، بشاگرد استان هرمزگان را مورد بررسی قرار داده و بلافاصله اقداماتی به منظور اجرایی شدن مصوبات شورای معاونین در این شهرستان ها آغاز کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 2 =