چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳

به همت کتابداران انجام شد؛

اجرای برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان محلات

نیم ور

در هفته پایانی آبان ماه، برنامه‌های فرهنگی متنوعی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان محلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در هفته پایانی آبان ماه، برنامه‌های فرهنگی متنوعی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان محلات اجرا شد.

بازدید فرماندار شهرستان محلات از کتابخانه علامه طباطبایی
حسن قمری، فرماندار شهرستان محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید و با کاظم ترابی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار ترابی به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان محلات پرداخت و در ادامه فرماندار محلات از زحمات کتابداران شهرستان در زمینه ترویج کتابخوانی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی تقدیر کرد.

برگزاری مراسم زنگ کتابخوانی در شهر محلات
با حضور مسئولان شهرستان محلات، مراسم زنگ کتابخوانی در مدرسه شاهد شهید محلاتی برگزار شد.
در این مراسم که با شعرخوانی، اجرای سرود و بریدن کیک کتاب همراه بود، دانش آموزان کتاب های داستان خود را به کتابخانه مدرسه اهدا کردند و در پایان زنگ کتابخوانی توسط مسئولان نواخته شد.

بازدید مسئولان شهرستان محلات از کتابخانه‌های عمومی 
شهردار محلات، اعضای شورای اسلامی شهر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی و کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی بازدید کردند. در این بازدیدها ضمن ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در کتابخانه‌های عمومی شهر محلات، بر ضرورت گسترش همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های فرهنگی تاکید شد.

مراسم بزرگداشت کتاب و کتابخوانی در کتابخانه امام صادق(ع) نیم ور
با همکاری حوزه بسیج شهید مطهری شهر نیم ور، مراسم بزرگداشت کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی امام صادق(ع) برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام صحرایی، مسئول عقیدتی سیاسی سپاه محلات در مورد اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه سخنرانی کرد. در ادامه نیز با حضور مسئولان شهر نیم ور، از برگزیدگان مسابقات کتابخوانی که به مناسبت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس برگزار شده بود، با اهدای جوایزی تجلیل شد.

رونمایی از کتاب «حسرت دیدار» در شهر محلات
با حضور مسئولان، شاعران و هنرمندان شهرستان محلات از کتاب «حسرت دیدار» نوشته عباس ابوطالبی رونمایی شد. در این محفل ادبی شاعران شهر محلات اشعار خود را با موضوع کتاب و کتابخوانی خواندند و در ادامه ضمن رونمایی از کتاب «حسرت دیدار»، از زحمات عباس ابوطالبی تجلیل به عمل آمد.

دیدار و گفتگو با امام جمعه شهر نیم ور محلات
فهیمه محسنی، مسئول کتابخانه عمومی امام صادق(ع) به همراه کاظم ترابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان محلات با حجت الاسلام لطفی، امام جمعه شهر نیم ور دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان محلات ضمن ارائه آمار و اطلاعات کتابخانه امام صادق (ع) شهر نیم ور از امام جمعه این شهر به دلیل اهمیت دادن به موضوع کتاب و کتابخوانی حضور منظم در جلسات انجمن تقدیر و تشکر کرد. حجت الاسلام لطفی نیز ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده، خواستار برگزاری برنامه های بیشتر فرهنگی در شهر نیم ور شد.

برگزاری نشست کتاب‌خوان با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در محلات
به همت مریم انصاری، کتابدار کتابخانه آیت الله مقدسی محلات، نشست کتاب‌خوان با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه فضای مجازی و ایمن سازی نسل نوجوان و جوان کشور در برابر تهاجمات فرهنگی دنیای غرب در شهر محلات برگزار شد.
در این نشست «مراقبت از نوجوانان»، نوشته دونالد.ای.گریدانوس، توسط الینا اکبری پور؛ «هفت عادت نوجوانان موفق» نوشته شون کاوی، توسط هدی براتی؛ «خانواده مسلمان و فضای مجازی» نوشته سعیدرضا عاملی، توسط فاطمه ملکی؛ «هجوم خاموش» نوشته سید محمد سقازاده و حمزه کریم خانی، توسط سحر سلیمی؛ «شبیخون فرهنگی» نوشته احمد طهماسبی، توسط آیناز رضایی و «جوان و نیروی چهارم زندگی» نوشته محمدرضا شرفی، توسط فاطمه احمدیان معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.


قصه گویی برای کودکان در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
به همت فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی، برنامه قصه گویی با حضور دانش آموزان دبستان امام صادق(ع) شهر محلات برگزار شد. کودکان با حضور در بخش کودک کتابخانه، در برنامه قصه گویی از کتاب «روزی بود، روزی نبود» تالیف محمد میرکیانی شرکت کردند.


بازدید بانوان جمعیت هلال احمر شهر محلات از کتابخانه آیت الله مقدسی 
جمعی از بانوان جمعیت هلال احمر شهرستان محلات از کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی بازدید کردند. در این بازدید توضیحاتی پیرامون آشنایی با خدمات و چگونگی عضویت در کتابخانه توسط داود رضائی، مسئول کتابخانه آیت الله مقدسی برای بانوان بازدیدکننده ارائه شد.

بازدید نوآموزان مهد کودک شکوفه های نور از کتابخانه امام صادق(ع)نیم ور
نوآموزان مهد کودک شکوفه های نور شهر نیم ور از کتابخانه عمومی امام صادق(ع) بازدید و در برنامه قصه گویی از سری کتاب‌های «شکوفه ها» و شعرخوانی شرکت کردند.

قصه گویی کتاب «شنگال» در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
به همت زهرا جوادی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی برنامه قصه گویی کتاب «شنگال» با حضور دانش آموزان مدرسه شاهد شهید محلاتی شهر محلات برگزار شد. در پایان این برنامه کودکان درباره قدرت تخیل، خیال پردازی و نقش آن در زندگی بحث و گفتگو کردند.

بازدید نوآموزان شهر نیم ور از کتابخانه امام صادق(ع) 
نوآموزان پیش‌دبستانی شهید ملاعلی اکبری شهر نیم ور از کتابخانه عمومی امام صادق(ع) بازدید کردند. در این برنامه کودکان ضمن آشنایی با بخش ها و خدمات مختلف کتابخانه، در برنامه جمع خوانی کتاب‌های «شیر کتابخانه»، «بهترین ها توی دنیا» و «دسته گل الاغک» شرکت کردند.


معرفی و قرائت کتاب در بخش کودک کتابخانه آیت الله مقدسی محلات
به منظور آشنایی کودکان با محیط کتابخانه و علاقه مند کردن آنها به خواندن کتاب، تعدادی از کودکان عضو به همراه مادرانشان در کتابخانه آیت الله مقدسی حضور یافتند و با کتاب های مرتبط با بازی و سرگرمی در بخش کودک آشنا شدند.
کودکان همچنین به انجام بازی و سرگرمی پرداختند و مریم انصاری، کتابدار کتابخانه آیت الله مقدسی کتابی را برای کودکان خواند و در ادامه کودکان به کشیدن نقاشی پرداختند.

بازدید دانش آموزان مدرسه شهید انصاری محلات از کتابخانه علامه طباطبایی
دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه شهید انصاری شهر محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید کردند.
در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه و بخش های مختلف کتابخانه توسط هایده امیری، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی معرفی شد و در ادامه دانش آموزان پیرامون انواع کتاب های مرجع به گفتگو و مطالعه پرداختند. 


نشست کتاب‌خوان در کتابخانه آیت الله مقدسی محلات برگزار شد
به مناسبت هفت کتاب و به همت مجتبی ملکی، کتابدار کتابخانه آیت الله مقدسی محلات، نشست کتاب‌خوان در شهر محلات برگزار شد.
در این نشست «ماه در چاه»، نوشته شهرام شفیعی، توسط فاطمه بهنام فر؛ «کشکول زرگر» نوشته امیر هادیزاده زرگر، توسط لیا ملک علی محمد؛ «افسانه های مشرق زمین» نوشته یوری کراسی، توسط سبا صمدی؛ «فصل درو کردن خرمن» نوشته محمدرضا بایرامی، توسط سپیده صمدی؛ «نوری در اتاق زیرشیروانی» نوشته شل سیلوراستاین، توسط شکیبا مرادی؛ «غریبه و دریا» نوشته جمال الدین اکرمی، توسط فاطمه ملکی معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

قصه گویی برای کودکان در کتابخانه امام صادق(ع) نیم ور
برنامه قصه گویی برای کودکان در کتابخانه عمومی امام صادق(ع) شهر نیم ور برگزار شد. در این برنامه با حضور مادران و کودکان، دو داستان از کتاب «قصه گویی» نوشته زهره پریرخ توسط یکی از مربیان شهر نیم ور خوانده شد و در ادامه نقاط قوت و ضعف قصه‌ها و شیوه قصه گویی مورد بحث قرار گرفت.بازدید دانش آموزان پیش دبستانی دقت از کتابخانه آیت الله مقدسی
دانش آموزان پیش دبستانی دقت شهر محلات از کتابخانه آیت الله مقدسی بازدید و در مسابقه نقاشی شرکت کردند.

بازدید دانش آموزان مدرسه آزادگان محلات از کتابخانه علامه طباطبایی
با هدف نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی، دانش آموزان مدرسه آزادگان شهر محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید کردند. در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه و بخش‌های مختلف کتابخانه توسط هایده امیری، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی به دانش آموزان معرفی شد.


بازدید دانش آموزان مدرسه سیدآبادی از کتابخانه آیت الله مقدسی محلات
دانش آموزان مدرسه سیدآبادی شهر محلات از کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی بازدید کردند. در این بازدید کودکان با بخش های مختلف کتابخانه آشنا شدند.

کارگاه آموزشی «مادران قصه گو» در کتابخانه امام صادق(ع) نیم ور
با حضور زنان خانه دار شهر نیم ور، کارگاه آموزشی «مادران قصه گو» در کتابخانه عمومی امام صادق(ع) برگزار شد. در این کارگاه زهرا جوادی، کتابدار شهرستان محلات نکاتی پیرامون انتخاب کتاب مناسب برای رده سنی مختلف فرزندان بیان کرد و موارد لازم برای قصه گویی کودک به مادران را آموزش داد.

بازدید دانش آموزان مدرسه شهید ابراهیمی از کتابخانه علامه طباطبایی
دانش آموزان مدرسه دخترانه شهید ابراهیمی شهر محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید کردند. در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه و بخش های مختلف آن توسط هایده امیری، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی به دانش آموزان توضیح داده شد.


بازدید دانش آموزان مدرسه شاهد از کتابخانه آیت الله مقدسی 
دانش آموزان مدرسه شاهد شهر محلات با حضور در کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی، در مسابقه نقاشی و برنامه جمع‌خوانی کتاب شرکت کردند.

برگزاری مسابقه کتابخوانی در نماز جمعه شهر محلات
با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان محلات و ستاد نماز جمعه، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «پرتویی از اسرار نماز» در مصلای شهر محلات برگزار شد و بیش از ۸۳۰ نفر از شهروندان شهر محلات در مسابقه شرکت کردند.

بازدید دانش آموزان مدرسه شاهد شهید محلاتی از کتابخانه علامه طباطبایی
با هدف ایجاد عادت به مطالعه، دانش آموزان مدرسه شاهد شهید محلاتی شهر محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید کردند. زهرا جوادی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه را به دانش‌آموزان توضیح داد.بازدید دانش آموزان مدرسه ابریشمی کاشانی شهر محلات از کتابخانه آیت الله مقدسی 
جمعی از دانش آموزان مدرسه ابتدایی ابریشمی کاشانی شهر محلات از کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی بازدید کردند. در این بازدید کودکان شهر محلات ضمن شرکت در برنامه قصه گویی، به کشیدن نقاشی درباره کتاب و کتابخانه پرداختند.

جمع خوانی کتاب «محمد (ص) مثل گل بود» در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
با حضور دانش آموزان مدرسه شاهد شهید محلاتی، کتاب «محمد (ص) مثل گل بود» توسط زهرا جوادی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی شهر محلات معرفی شد. در این برنامه با کمک دانش آموزان بخش‌هایی از کتاب جمع خوانی شد و شرکت کنندگان با سبک زندگی پیامبر(ص) آشنا شدند.

بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی از کتابخانه علامه طباطبایی
دانش آموزان دبیرستان پسرانه شهید بهشتی شهر محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید کردند. فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه را به دانش آموزان توضیح داد و آنها را خدمات و فعالیت های فرهنگی کتابخانه آشنا کرد.


بازدید دانش آموزان مدرسه عصمت محلات از کتابخانه آیت الله مقدسی 
جمعی از دانش آموزان مدرسه دخترانه عصمت شهر محلات از کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی بازدید کردند و با بخش های مختلف کتابخانه و چگونگی عضویت آشنا شدند.
در این برنامه مریم انصاری، کتابدار کتابخانه به بیان توضیحاتی پیرامون کتاب های رمان نوجوان موجود در کتابخانه و نویسندگان آنها پرداخت و در انتها کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» را برای دانش آموزان خواند.


برنامه جمع خوانی کتاب در کتابخانه علامه طباطبایی برگزار شد
با حضور دانش آموزان شهر محلات، برنامه جمع خوانی کتاب «الاغ باسواد» در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی برگزار شد. در این برنامه، زهرا جوادی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی بخش های مختلف را به دانش آموزان معرفی کرد و در ادامه کودکان با قصه های بهلول آشنا شدند.

جمع خوانی کتاب «فرزندان ایرانیم» در کتابخانه آیت الله مقدسی محلات
جمعی از نوجوانان شهر محلات، در کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی در کتابخانه حضور یافتند و به جمع خوانی کتاب «فرزندان ایرانیم» نوشته داوود امیریان پرداختند. 
در این برنامه مریم انصاری، کتابدار کتابخانه آیت الله مقدسی به بیان توضیحاتی درباره محتوای کتاب و دیگر آثار داوود امیریان در حوزه ادبیات نوجوان پرداخت.

بازدید دانش آموزان مدرسه راهنمایی آزادگان از کتابخانه علامه طباطبایی
دانش آموزان مدرسه راهنمایی پسرانه آزادگان شهر محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید کردند. هایده امیری، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه و بخش‌های مختلف آن را به دانش آموزان توضیح داد.


دانش آموزان مدرسه خلیج فارس محلات از کتابخانه آیت الله مقدسی بازدید کردند
جمعی از دانش آموزان مدرسه پسرانه خلیج فارس شهر محلات از کتابخانه آیت الله مقدسی بازدید کردند و با نحوه عضویت و چگونگی استفاده از کتابخانه آشنا شدند.
در ادامه با حضور در بخش کودک یکی از مجموعه کتاب های «داستان های شاهنامه» به نام ضحاک و اهریمن که توسط محمدرضا یوسفی بازآفرینی شده است، توسط یکی از دانش آموزان به زبان فارسی و انگلیسی برای جمع، خوانده شد.

قصه گویی از کتاب «یخی که عاشق خورشید شد» در محلات
به همت زهرا جوادی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی، برنامه قصه گویی از کتاب «یخی که عاشق خورشید شد» در شهر محلات برگزار شد.بازدید دانش آموزان پیش دبستانی گوهرشاد از کتابخانه آیت الله مقدسی محلات
دانش آموزان پیش دبستانی گوهرشاد شهر محلات با حضور کتابخانه آیت الله مقدسی، در برنامه قصه گویی و مسابقه نقاشی شرکت کردند.

قصه گویی برای کودکان در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
با حضور دانش آموزان دبستان امام صادق(ع) و به همت فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی، برنامه قصه گویی برای کودکان در شهر محلات برگزار شد. کودکان پس از بازدید از بخش های مختلف، در بخش کودک کتابخانه حضور یافتند و در برنامه قصه گویی از کتاب «قصه های ایرانی» تالیف محمد پوروهاب شرکت کردند.


برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه آیت الله مقدسی شهر محلات
جمعی از دانش آموزان مدرسه دخترانه سیدآبادی شهر محلات از کتابخانه آیت الله مقدسی بازدید کردند.
در این بازدید ابتدا توضیحاتی پیرامون چگونگی عضویت در کتابخانه توسط مریم انصاری، کتابدار کتابخانه ارائه شد و در ادامه دانش آموزان به کشیدن نقاشی درباره کتاب و کتابخانه پرداختند.

بازدید دانش آموزان مدارس از کتابخانه علامه طباطبایی
دانش آموزان مدرسه شاهد شهید محلاتی از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر محلات بازدید کردند.
در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه و بخش‌های مختلف کتابخانه به ویژه بخش کودک، بخش مرجع، بخش نشریات و بخش نوجوان توسط زهرا جوادی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی معرفی شد.

نشست کتاب‌خوان کودک و نوجوان در شهر نیم ور
نشست کتاب‌خوان کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی امام صادق(ع) شهر نیم ور برگزار شد.
در این نشست ۶ تن از اعضا به معرفی کتاب های «مطلقا تقریبا» اثر لیسا گرف، «جزیره افسونگر» نوشته فریبا کلهر، «برادر شجاع» نوشته محسن نساجی، «حیات پاکان» اثر مهدی محدثی، «سبد سبد آرزو» نوشته مسلم ناصری و «پیامبر و قصه هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری پرداختند.

عضویت اعضای سازمان جوانان هلال احمر در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
اعضای سازمان جوانان هلال احمر شهرستان محلات در کتابخانه علامه طباطبایی حضور یافتند و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف، به عضویت کتابخانه علامه طباطبایی در آمدند.

جمع خوانی کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» در کتابخانه آیت الله مقدسی محلات
جمعی از نوجوانان عضو کتابخانه آیت الله مقدسی گردهم آمدند و به جمع خوانی «هیچ کس جرئتش را ندارد» نوشته حمیدرضا شاه آبادی پرداختند.
مریم انصاری، کتابدار کتابخانه آیت الله مقدسی گفت: این کتاب داستان نوجوانانی است که برای کمک به دوستی که پدربزرگش بیمار است به دنبال او می روند. انتهای این داستان به آغاز جنگ تحمیلی گره می خورد.
انصاری افزود: فضای این اثر تفاوت های زیادی با سایر رمان های نوجوان دارد و ویژگی اصلی آن، پرداختی جدید از زاویه ای تازه به مضمون جنگ است.

بازدید دانش آموزان مدرسه شاهد شهید محلاتی از کتابخانه علامه طباطبایی
با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، دانش آموزان مدرسه شاهد شهید محلاتی شهر محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید کردند.

معرفی کتاب زندگی علامه طباطبایی در کتابخانه امام صادق(ع)
با حضور اعضای فعال کتابخانه امام صادق(ع)، کتاب «زندگینامه و شخصیت علامه طباطبایی» نوشته جابر تواضعی در شهر نیم ور معرفی شد.


بازدید دانش آموزان مدرسه دکتر حسابی از کتابخانه علامه طباطبایی
دانش آموزان مدرسه دخترانه دکتر حسابی شهر محلات از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی بازدید کردند. هایده امیری، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه و بخش‌های مختلف کتابخانه را برای دانش آموزان توضیح داد.

بازدید دانش آموزان دبستانی از کتابخانه امام صادق(ع) نیم ور
دانش آموزان کلاس اول و سوم دبستان شهید ملاعلی اکبری شهر نیم ور از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی امام صادق(ع) بازدید کردند. همچنین در این بازدید ۲ عنوان کتاب از سری کتاب های «من متشکرم» توسط معلم مدرسه برای دانش آموزان خوانده شد.


مسابقه پیامکی از کتاب «پیامبر وحدت» در شهر محلات
به همت هادی صفدری، مسئول کتابخانه علامه طباطبایی، مسابقه پیامکی با محوریت کتاب «پیامبر وحدت» در شهر محلات برگزار شد. در این مسابقه بیش از ۲۳۴۰ نفر شرکت کردند و از برندگان به قید قرعه در مراسم نماز جمعه شهر محلات تقدیر به عمل آمد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =