دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱

با حضور فرماندار شهرستان مهرستان؛

فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی در مهرستان تقدیر شدند

مهرستان

در مراسمی با حضور فرماندار مهرستان، فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی در این شهرستان تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان، طی مراسمی در کتابخانه عمومی عترت النبی (ص) با حضور محمدرفیع دهواری، فرماندار شهرستان مهرستان؛ میر احمد هاشم زهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر شد.

محمدرفیع دهواری، فرماندار شهرستان مهرستان، در این مراسم ضمن تقدیر از برنامه های اجرا شده در هفته کتاب توسط اداره کتابخانه های عمومی و اداره آموزش و پرورش، این برنامه ها  را بسیار مفید و ضروری دانست و افزود: در سال های آتی باید برنامه های بیشتری در هفته کتاب اجرا شود چراکه هرچه بیشتر به این موضوع توجه شود به همان اندازه  رشد فرهنگی خواهیم داشت.

وی افزود: باید مردم شهرستان از لحاظ روحی به اغنای کامل برسند و این تنها با مطالعه و کتاب و کتابخوانی میسر است.

میر احمد هاشم زهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهرستان نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از برنامه های هفته کتاب شهرستان گفت: برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس شهرستان در روز ۲۴ آبان، برگزاری نشست های کتاب‌خوان کتابخانه ای و مدرسه ای، جمع خوانی کتاب و برپایی نمایشگاه کتاب و نشریات از مهم ترین فعایت های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در این هفته بوده است.

 وی ادامه داد: همچنین در این هفته، مسابقه کتابخوانی، نقاشی و جلسه نقد کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهرستان، افزود: با همکاری ادارات فرهنگی شهرستان می توانیم در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام های موثری برداریم و شاهد شکوفایی این حوزه باشیم.

در پایان این مراسم مسابقه شاهنامه خوانی و مسابقه نقاشی بین ۴۰ نفر از اعضای کودک برگزار و به ۳ نفر از منتخبین مسابقه شاهنامه خوانی و تمامی اعضای شرکت کننده در مسابقه نقاشی جوایزی اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =