دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی تربت حیدریه صورت گرفت؛

بازدید نماینده مجلس از کتابخانه شهید بهشتی

بازدید نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات از کتابخانه شهید بهشتی

سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مشکلات کتابخانه ها از کتابخانه عمومی شهید بهشتی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در جلسه فعالان عرصه کتاب و بررسی مشکلات کتابخانه ها از کتابخانه عمومی شهید بهشتی بازدید کرد.

رضا حاتمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کابخانه های عمومی شهرستان گفت: حمایت و همراهی مسئولان در حوزه فرهنگ و به ویژه کتاب و کتابخوانی زمینه ساز پیشرفت و حرکت سریع تر مجموعه کتابخانه های عمومی به سمت اهداف است.

حاتمی در ادامه خواستار حمایت نماینده مجلس شورای اسلامی در زمینه فراهم سازی زیرساخت های کتابخانه ای، تاسیس کتابخانه مرکزی شهرستان، کتابخانه سیار و تاسیس انجمن خیرین شد.

سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکارناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث و نظر قرار داد. 

باستانی ادامه داد: کتاب و کتاب خوانی، از مقوله های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری به نظر می رسد. به همین منظور باید زیر ساخت های کتابخانه ها در شهرستان فراهم شود و با کمک خیرین باید به رشد خوبی در این زمینه دست پیدا کنیم تا بیش از پیش مردم به ویژه قشر جوان به سمت کتابخانه های عمومی جذب و فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه رشد پیدا کند و از این طریق آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان کاهش پیدا کند.

در پایان نماینده مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف کتابخانه شهید بهشتی بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های این کتابخانه قرار گرفت و عضو افتخاری این کتابخانه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 2 =