دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴

مدیرکل کتابخانه های استان بوشهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی برازجان:

کتابخانه های عمومی می توانند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشند

کتابخانه های عمومی می توانند در کاهش آسیب های اجتماعی نوظهور موثر باشند

سیدعلی هاشمی با اشاره به اثرگذاری کتابخانه ها در تصمیم گیری فرهنگی و اجتماعی در شهرها و روستاها، فعالیت این مراکز را در کاهش آسیب های اجتماعی موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر برازجان با حضور حجت الاسلام مصلح، امام جمعه برازجان؛ سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای این شورا در کتابخانه شهید بهشتی برگزار شد.

حجت الاسلام مصلح، امام جمعه برازجان در این جلسه اظهار داشت: رمز پیروزی ما در انقلاب، دفاع مقدس و جنگ اقتصادی، وحدت بوده و خواهد بود.

امام جمعه برازجان بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی بر محور ولایت فقیه، به منظور حفظ و تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی اضافه کرد: خداوند در اولین آیه و سوره ای که بر پیامبر نازل کرد، وی را به خواندن امر کرد که این خود نشان از اهمیت موضوع دارد.

رئیس شورای فرهنگی عمومی برازجان خاطرنشان کرد: همه ما باید در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: رشد و بصیرت افزایی ما در گرو مطالعه است و با توجه به سرانه پایین مطالعه در کشور، باید به این مسئله توجه بیشتری شود.

حجت الاسلام مصلح از برگزاری این جلسه در محل کتابخانه عمومی ابزار خرسندی کرد و اظهار داشت: امیدواریم این حرکت فرهنگی در همه شهرهای استان فراگیر شود.

مدیرکل کتابخانه های استان بیان داشت: کتابخانه های عمومی در اغلب روستاها به عنوان تنها پایگاه فرهنگی، بستر و زمینه ساز بسیاری از فعالیت های فرهنگی هستند.

سیدعلی هاشمی افزود: امروز کتابخانه ها تنها یک مرکز اطلاع رسانی و یا امانت دهی نیستند بلکه در بسیاری از تصمیمات فرهنگی و اجتماعی در شهرها و روستاها تاثیرگذار بوده و مشارکت دارند.

وی خاطرنشان کرد: هفته پیش با حضور دبیرکل و شورای معاونین نهاد کتابخانه های عمومی کشور، جلسه بررسی مناطق اولویت دار اجتماعی به منظور بررسی ارتقای شاخص های اجتماعی و  فرهنگی در گناوه برگزار شد و جای خرسندی است که بخشی از این مأموریت به کتابخانه های عمومی محول شده است.

وی اضافه کرد: کتابداران و کتابخانه های عمومی می توانند در کاهش آسیب های اجتماعی نوظهور موثر باشند.

هاشمی گفت: در صورت تداوم همکاری و همدلی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، می توانیم گفتمان غالب استان را به مدت ۴ ماه در سال به گفتمان اهل بیت اختصاص دهیم که این مهم می تواند گام بسیار بلندی در جهت فرهنگ سازی و توجه به فرهنگ اهلبیت(علیهم السلام) باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 1 =