دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

با هدف ترویج کتابخوانی؛

اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه‌های عمومی شهرستان زرندیه

زرندیه

به همت کتابداران شهرستان زرندیه برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، با حضور اقشار مختلف مردم، برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه‌های عمومی شهرستان زرندیه اجرا شد.

نشست «زبان معیار و زبان امروز» در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) زاویه
نشست «زبان معیار و زبان امروز» با رویکرد آسیب شناسی زبان رایج در جامعه و مقایسه آن با زبان فاخر فارسی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه برگزار شد.
آرزو میرگلوی بیات، مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) گفت: زبان پارسی آیینه هویت ما ایرانیان در ایران و جهان است و نباید در حفظ و مراقبت و سالم‌نگاه‌داشتن آن کوتاهی کنیم. زبان پارسی، بر بنیاد گستردگی حوزه مفهومی‌اش در میان پارسی‌زبانان، از ارزش ویژه‌ای برخوردار است.
میرگلوی بیات افزود: درست‌گویی واژه‌ها کمک می‌کند تا زبان را از آسیب‌های روزمره و لغزش‌های معنایی دور نگهداریم و با عملی‌سازی این مهم، به پویایی آن کمک کنیم.
وی ادامه داد: لذا باتوجه به اهمیت موضوع، جلسه ای با محوریت بررسی زبان معیار و زبان امروز با سخنرانی دکتر سید مهدی طباطبایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

کارگاه کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهر پرندک برگزار شد
به همت کتابخانه شهدای پرندک، کارگاه کاهش آسیب‌های اجتماعی با حضور دانش آموزان مدرسه راهنمایی دکتر حسابی برگزار شد.
در این کارگاه پیرامون آسیب‌های اجتماعی و مخاطرات فضای مجازی نکاتی بیان شد و از دانش‌آموزان خواسته شد با آگاهی و احتیاط در فضای مجازی رفتار کنند و اعتماد بی‌جا به شبکه‌های اجتماعی نداشته نباشند.

بازدید دانش آموزان شهر زاویه از کتابخانه امام حسن مجتبی(ع)
دانش آموزان مدرسه ابتدایی زینبیه شهر زاویه از کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) بازدید کردند.
در این بازدید دانش آموزان ضمن آشنایی با بخش کودک کتابخانه، با کتاب های ویژه گروه سنی خود آشنا شدند و به مطالعه کتاب های مورد علاقه خود و همچنین مجموعه کتاب‌های سلامت اجتماعی کودکان، سلامت روانی کودکان و سلامت جسمی کودکان به صورت گروهی پرداختند. 
بخش دیگر برنامه مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی بود که پس از آن از نقاشی‌های برتر تقدیر به عمل آمد. در پایان نیز دانش آموزان در گروه‌های چند نفره به انجام بازی‌های گروهی در محوطه کتابخانه پرداختند.

نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در شهر پرندک برگزار شد
به همت کتابخانه عمومی شهدای شهر پرندک، نشست کتاب‌خوان در دبستان راه نو برگزار شد.
در این نشست «جاده جنگلی» نوشته زهرا عبدی، توسط ملینا فولادی؛ «شرط گوگوری» نوشته زینب علیزاده، توسط سنا نوروزی؛ «کتاب‌های نخوانده» نوشته زهرا عبدی، توسط زینب عبدالرحیمی؛ «روز مسابقه» نوشته زهرا عبدی، توسط ستایش علیخانی؛ «خدمتگزار کلم» نوشته مهروش طهوری، توسط مائده جهانیان پهلوانلو و «مرغ های دانشمند» نوشته مهروش طهوری، توسط زهرا همتی  معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

جمع خوانی کتاب «گربه زنگوله دار» در کتابخانه شهدای علیشار
برنامه جمع خوانی کتاب «گربه زنگوله دار» نوشته محمدرضا یوسفی در کتابخانه عمومی شهدای روستای علیشار برگزار شد.

قصه گویی کتاب «فرانکلین در تاریکی» در کتابخانه شهدای پرندک
با حضور کودکان پیش دبستانی، جلسه قصه گویی کتاب «فرانکلین در تاریکی» نوشته پالت بورژوا در کتابخانه عمومی شهدای پرندک برگزار شد.

جمع خوانی کتاب «المپیک در کتابخانه آقای لمونچلو» در شهر زاویه
با حضور دختران نوجوان، کتاب «المپیک در کتابخانه آقای لمونچلو» در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه جمع خوانی شد.
آرزو میرگلوی بیات، مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) گفت: این کتاب، پر از معما، سؤال و ماجراهای پیچیده‌ است. معماهایی که ذهن خواننده را حسابی درگیر حل کردن و به جواب رسیدن می‌کند و در حین حل این معماها اطلاعات علمی زیادی به مخاطب منتقل می کند.

جمع خوانی کتاب «موریس و کتاب های پرنده» در کتابخانه شهدای پرندک
برنامه جمع خوانی کتاب «موریس و کتاب های پرنده» در کتابخانه عمومی شهدای شهر پرندک برگزار شد.
زهرا همتی، مسئول کتابخانه شهدای پرندک گفت: این کتاب نوشته ویلیام جویس و تصویرگری جو بلوم است که فرمهر منجزی آن را ترجمه کرده است. این کتاب را انتشارات پرتقال در ۵۲ صفحه گلاسه و مصور رنگی، قطع رحلی و جلد گالینگور روکش‌دار منتشر کرده و ویژه گروه سنی ب و ج است.

همتی گفت: در این برنامه کتاب «موریس و کتاب های پرنده» توسط دانش آموزان دختر شرکت کننده در جلسه خوانده شد و مورد استقبال آنها  قرار گرفت.

قصه گویی برای کودکان در کتابخانه شهدای روستای علیشار
کودکان روستای علیشار شهرستان زرندیه در برنامه قصه گویی کتابخانه عمومی شهدای علیشار شرکت کردند. در این برنامه که با حضور مربی پیش دبستانی روستا برگزار شد، قصه لاک پشت باهوش برای بچه ها بازگویی شد.

برگزاری کارگاه آموزشی اوریگامی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) زاویه
کارگاه آموزشی اوریگامی به عنوان فعالیتی سرگرم کننده، خلاق و جذاب ویژه کودکان ۵ تا ۱۲ سال در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه برگزار شد. اوریگامی هنر تا کردن کاغذ برای خلق اشکال مختلف بدون نیاز به استفاده از چسب است که از هنرهای کهن کشور ژاپن به حساب می آید.

آموزش ساخت کاردستی در کتابخانه شهدای علیشار
کارگاه آموزش ساخت کاردستی در کتابخانه عمومی شهدای روستای علیشار برگزار شد. در این کارگاه آموزشی دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی با راهنمایی کتابدار کتابخانه توانستند کاردستی چراغ راهنمایی بسازند.

نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در روستای علیشار برگزار شد
به همت کتابخانه عمومی شهدای علیشار، نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در مدرسه شهید رجایی روستای علیشار برگزار شد.
در این نشست «سفر به ماه» نوشته هیزل ریچارد سون، توسط امیررضا کاشی؛ «شکوفه های لبخند» نوشته مرضیه غفار، توسط حمیدرضا امینی نژاد؛ «سوغاتی» نوشته مسلم ناصری، توسط محمدجواد کاشی؛ «دوستی پنهان» نوشته مسلم ناصری، توسط علی اکبر کاشی لو؛ «من یک خرس قطبی کوچولو هستم» نوشته فرانسوا کروزات، توسط فرهاد حاجیلو و «خانه مرموز» نوشته جین بوکر، توسط هاجر شیخلر معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

برگزاری کارگاه مهارت‌های زندگی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) زاویه
با حضور دانش آموزان دبیرستان عترت شهر زاویه، کارگاه مهارت‌های زندگی با محوریت مهارت ارتباط موثر و جرأت ورزی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
آرزو میرگلوی بیات، مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) گفت: مهارت‌های زندگی یکی از مولفه‌های مهم برای داشتن یک زندگی منطقی، سالم، هدفمند و انعطاف‌پذیر برای مواجهه با مشکلات و فراز و نشیب‌های آن محسوب می‌شود. 
‌میرگلوی بیات افزود: با توجه به اینکه نوجوانان بخش قابل توجهی از جمعیت کشور را به عنوان آینده سازان این سرزمین تشکیل می‌دهند، ضروری است به زمینه‌های مناسب برای ارتقای بهداشت روانی آنها توجه شود.

مسابقه کتابخوانی در مدرسه روستای علیشار برگزار شد
به همت کتابخانه شهدای علیشار، مسابقه کتابخوانی از کتاب «تنور» در مدرسه اندیشه روستای علیشار شهرستان زرندیه برگزار شد. در این مسابقه ۸۰ نفر از دانش آموزان شرکت کردند که به نفرات برگزیده جوایزی از طرف کتابخانه شهدای علیشار اهدا شد.

مسابقه نقاشی در کتابخانه شهدای علیشار برگزار شد
با حضور پرشور دانش آموزان مدرسه شهید رجایی، مسابقه نقاشی  در کتابخانه عمومی شهدای روستای علیشار برگزار و به نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

بازدید دانش آموزان مدارس از کتابخانه شهدای علیشار
دانش آموزان مدرسه شهید رجایی و دبیرستان دخترانه اندیشه روستای علیشار از کتابخانه عمومی شهدای علیشار بازدید کردند. در حاشیه این بازدیدها مسابقه تندخوانی و روانخوانی برای دانش آموزان برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

برگزاری نشست کتاب‌خوان در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) زاویه
با حضور کودکان و نوجوانان شهر زاویه، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
در این نشست «قصه های قرآنی» نوشته مجید ملامحمدی، توسط نازنین زهرا سرخیل؛ «چرا باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم؟» نوشته جن گرین، توسط ستایش رضالو؛ «چرا نباید اسراف کنیم و ۴ سوال دیگر» نوشته غلامرضا حیدری‌ابهری، توسط مائده مطلبی نژاد و «چگونه یک آتشفشان تبدیل به جزیره می شود» نوشته لیندا تاگلیافرو، توسط آرزو میرگلوی بیات معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

مسابقه نقاشی کودکان در کتابخانه شهدای پرندک
با حضور دانش آموزان دبستان بعثت، مسابقه نقاشی با موضوع کتاب در کتابخانه عمومی شهدای شهر پرندک برگزار شد.

بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه شهدای شهر پرندک
دانش‌آموزان دبستان دخترانه راه نو و دبستان پسرانه بعثت از کتابخانه عمومی شهدای شهر پرندک بازدید کردند.
در ابتدا زهرا همتی، کتابدار کتابخانه شهدای پرندک پیرامون  کتاب و کتابخوانی، عضویت در کتابخانه و نحوه امانت کتاب توضیحاتی ارائه داد و در ادامه دانش آموزان به بازدید از کتابخانه پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 1 =