دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷

به همت کتابداران صورت پذیرفت؛

استقبال شهروندان از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی شهرستان شازند

۲۰۱۸۱۱۲۹_۱۰۰۲۲۶.jpg

همزمان با هفته پایانی آبان ماه، دوستداران کتاب و کتابخوانی در برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی شهرستان شازند شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با هفته پایانی آبان ماه، دوستداران کتاب و کتابخوانی در برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی شهرستان شازند شرکت کردند.

بازدید فرماندار شهرستان شازند از کتابخانه شهید سیاوش امیری
مصطفی عرب، فرماندار شازند به همراه اعضای شورای اداری شهرستان از کتابخانه عمومی شهید سیاوش امیری شهر شازند بازدید کرد. در این برنامه ضمن آشنایی مسئولhن با خدمات و برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی، از دو نفر از اعضای فعال کتابخانه شهید امیری تقدیر به عمل آمد.

بازدید مسئولان بخش زالیان شازند از کتابخانه‌های عمومی
سعید طالبی، بخشدار زالیان؛ محمد رجاییان، شهردار مهاجران و جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان شازند از کتابخانه‌های عمومی بخش زالیان بازدید کردند.
در ابتدا مسئولیان بخش زالیان در کتابخانه عمومی شهدای حصار و فر حضور پیدا کردند و پس از بازدید از بخش های مختلف، با مسائل و مشکلات این کتابخانه آشنا شدند.

در ادامه نیز بازدید از کتابخانه عمومی شهید مطهری و کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) شهر مهاجران انجام شد و از خدمات کتابداران این دو کتابخانه تقدیر به عمل آمد.

بازدید مسئولان شهر آستانه از کتابخانه امیرالمومنین(ع)
حجت الاسلام فاطمی، امام جمعه آستانه؛ یعقوبی، شهردار؛ صفری، رئیس شورای اسلامی شهر آستانه؛ جمشیدی، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان از کتابخانه عمومی حضرت امیرالمومنین(ع) بازدید کردند.
طی این بازدید محسن ساریخانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شازند به ارائه گزارشی از وضعیت موجود کتابخانه از جمله آمار کتب موجود و تعداد اعضا پرداخت. در ادامه نیز مسئولان بازدید کننده ضمن تقدیر از زحمات کتابداران، در خصوص تقویت جنبه های فرهنگی کتابخانه و ترویج کتابخوانی در شهر آستانه نکاتی را بیان کردند.

بازدید مسئولان از کتابخانه شهدای شهر هندودر
همزمان با ایام بزرگداشت هفته کتاب، حجت الاسلام جعفری امام جمعه هندودر؛ مددی، بخشدار سربند؛ قدبیگی، شهردار هندودر؛ کاظمی نیا، رئیس شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولان از کتابخانه عمومی شهدای هندودر بازدید کردند.
در این بازدیدها مسئولان شهر هندودر با بخش‌های مختلف، خدمات و فعالیت‌های کتابخانه آشنا شدند و جهت رفع مشکلات قول همکاری و مساعدت دادند.

مسئولان شهر توره از کتابخانه عمومی این شهر بازدید کردند
جمعی مسئولان شهر توره از کتابخانه عمومی شهدای این شهر بازدید کردند و در جریان فعالیت‌ها و خدمات این کتابخانه قرار گرفتند. در این نشست پیرامون مسائل و مشکلات کتابخانه شهدای توره بحث و تبادل نظر شد و از زحمات کتابدار کتابخانه تقدیر به عمل آمد.


نشست کتاب‌خوان در کتابخانه شهدای هندودر برگزار شد
با حضور اعضای فعال، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهدای شهر هندودر برگزار شد.
در این نشست «حکایت نامه پیامبر(ص)» نوشته غلامرضا حیدری ابهری، توسط فاطمه اقبالی؛ «مدافعان حرم» نوشته گروه فرهنگی شهید هادی، توسط طاهره فرهمند؛ «پرسش و پاسخ درباره حضرت محمد(ص)» نوشته غلامرضا حیدری ابهری، توسط بهاره قدبیگی؛ «مثل نسیم» نوشته اعظم سادات حسینی، توسط فاطمه کارخانه و «دعبل و زلفا» نوشته مظفر سالاری، توسط زهرا عرفانی پور معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

از مسئول کتابخانه عمومی ملاصدرا شهر شهباز تقدیر شد
وحید حیدری، بخشدار قره کهریز؛ شعبان یادگاری، شهردار شهر شهباز؛ علی حسین نظری، رئیس شورای اسلامی شهر؛ علیرضا گودرزی، مسئول جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان بخش قره کهریز شهرستان شازند از کتابخانه عمومی ملاصدرا بازدید و از زحمات علی حبیبی پور، مسئول کتابخانه ملاصدرا تقدیر کردند.
در این دیدار مسئول کتابخانه ملاصدرا گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در یک سال اخیر را به مسئولان ارایه کرد.

کارگاه آموزشی روش‌های درست یادگیری در کتابخانه شهید مطهری مهاجران
با حضور دانش آموزان هنرستان دخترانه خوارزمی، کارگاه آموزشی روش های درست یادگیری و مطالعه با محوریت کتاب «یادگیری خودآگاه در یادآوری فراآگاه» در کتابخانه  عمومی شهید مطهری شهر مهاجران برگزار شد.
در این کارگاه محسن ساکی، مدرس دانشگاه در خصوص روش‌های درست مطالعه و همچنین تغذیه صحیح جهت یادگیری بهترT مطالبی را ارائه کرد که با استقبال دانش آموزان همراه بود.

بررسی فواید مطالعه در نشست کتابخانه امیرالمومنین(ع) آستانه 
با حضور اعضای نوجوان، نشست بررسی فواید مطالعه و کتابخوانی در کتابخانه عمومی امیرالمومنین(ع) شهر آستانه برگزار شد.
در این نشست صمیمی محسن توکلی، کتابدار کتابخانه امیرالمومنین(ع) به بررسی فواید کتابخوانی و بیان ارجحیت کتابخوانی بر فضای مجازی پرداخت. توکلی ضمن بررسی علت وجود کتاب و کتابخانه گفت: کتاب برای انتقال اطلاعات، تجربیات و همچنین سرگرمی ابزاری مناسب است و مطالعه کتاب موجب تقویت ذهن می شود.
در این نشست پیرامون تفاوت کتابخانه با فضاهای دیگر همانند پارک پرسش هایی مطرح و به بررسی نظرات افراد شرکت کننده پراخته شد.

نشست کتاب‌خوان  در کتابخانه شهدای توره برگزار شد
با حضور جمعی از دانش آموزان، نشست کتاب‌خوان  در کتابخانه عمومی شهدای شهر توره برگزار شد.
در این نشست «راه زندگی» نوشته جواد محدثی، توسط محدثه سادات موسوی؛ «اعتماد به نفس» نوشته عباس اسلامی، توسط فاطمه رجبی؛ «حجاب بی حجاب» نوشته محمدرضا زائری، توسط فاطمه احمدی؛ «دختران: پندها و هشدارها» نوشته محمود اکبری، توسط زهرا عبدلی؛ «جوان و آرامش» نوشته محمد سبحانی نیا، توسط ساجده عبدی و «سرمه سعادت» نوشته حسین اسحاقی، توسط فاطمه محمودی معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

نشست کتاب‌خوان در مدرسه روستای مالمیر برگزار شد
به همت کتابخانه عمومی شهدای مالمیر، نشست کتاب خوان دانش آموزی در مدرسه ابتدایی صادقات روستای مالمیر شهرستان شازند برگزار شد.
در این نشست «قصه ما مثل شد» توسط پرستو پرندوار؛ «سوپت را هورت نکش» توسط هستی کریمی؛ «مرد نامرئی» توسط نازنین ابراهیمی؛ «شب بخیر کوچولو» توسط آتوسا یزدانی؛ «قصه‌های شیرین جنگل» توسط ریحانه نظری معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.
همچنین دانش آموزان روستا از کتابخانه شهدای مالمیر بازدید کردند و ضمن آشنایی با خدمات و فعالیت‌های فرهنگی به عضویت کتابخانه درآمدند.

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه شهدای شازند برگزار شد
با حضور دختران نوجوان، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهدای شهر شازند برگزار شد.
در این نشست «دیک ویتینگتون» توسط زهرا یوسفی؛ «زندگی امام حسن (ع)» توسط فاطمه زنگی؛ «هستی» توسط زهرا علی بخشی؛ «موریس و کتاب های پرنده» توسط نرجس صفدری؛ «نمایش مرگ» توسط سما میرزایی؛ «رویای دونده» توسط نازنین عاجلو؛ «زندگی امام رضا(ع)» توسط ستایش خاندان و «آذرک و جادوگر دوچرخه‌سوار» توسط محدثه عسگری معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

قصه گویی برای کودکان پیش دبستانی در کتابخانه شهید مطهری مهاجران
با حضور دانش آموزان پیش دبستانی نیایش، پیش دبستانی مهر و مهتاب و پیش دبستانی غنچه های مهدوی شهر مهاجران، جلسات قصه گویی در کتابخانه عمومی شهید مطهری برگزار شد.
در این برنامه‌ها ضمن بازدید کودکان از بخش‌های مختلف، داستان های زیبایی از کتاب های موجود در کتابخانه برای آن خوانده و در پایان مراسم از کودکان پذیرایی شد.

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه شهدای بازنه برگزار شد
به همت کتابخانه عمومی شهدای بازنه، نشست کتاب‌خوان در شهر شهباز برگزار شد.
در این نشست «توی پرانتز» نوشته سعید هاشمی، توسط دینا نظری؛ «غیر از خدا هیچ کس نبود» نوشته محمدرضا سرشار، توسط ستایش میری؛ «قصه‌هایی برای خواب بچه‌ها» نوشته ناصر یوسفی، توسط زهرا قهرمانی؛ «قصه پر غصه» نوشته محمدرضا سرشار، توسط مریم میری و «ضرب المثل‌ها و قصه‌هایشان» نوشته مصطفی رحماندوست، توسط فاطمه نظری معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

نشست کتاب‌خوان در دبستان طفلان مسلم شهر هندودر
به همت کتابخانه عمومی شهدای هندودر، نشست کتاب‌خوان در دبستان طفلان مسلم شهر هندودر برگزار شد.
در این نشست «۱۴ قصه، ۱۴ معصوم(ع): حضرت محمد(ص)» توسط نرگس علی قورچی؛ «خورشیدی در خانه خدیجه» توسط نازنین بهرامی؛ «آنک یتیم نظرکرده» توسط زینب احمدی؛ «محمد(ص) مثل گل بود» توسط مبینا انصاری؛ «نامش محمد(ص) بود» توسط دینا امیری و «دو فرشته، دو برادر» توسط مبینا علی قورچی معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

کلاس تفکر و خلاقیت در کتابخانه شهدای هندودر برگزار شد
با حضور دانش آموزان دبیرستان امام باقر(ع)، کلاس تفکر و خلاقیت در کتابخانه شهدای شهر هندودر برگزار شد.
زهرا عرفانی پور، مسئول کتابخانه شهدای هندودر گفت: استفاده از خلاقیت حتی در امور روزمره زندگی مانند فعالیت‌های مربوط به خانه نیز می‌تواند کارهای وقت‌گیر و کسل کننده را لذت‌بخش و آسان سازد.
در این کلاس دانش آموزان با فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه آشنا شدند و در ادامه درباره اینکه تفکر خلاق چیست و چگونه می توان این مهارت را پرورش داد، بحث و گفتگو شد. در پایان نیز کتاب «پرورش تفکر قرآنی» نوشته احمدرضا اخوت به دانش آموزان معرفی شد.

بازدید دانش آموزان مدرسه حکمت از کتابخانه شهدای حصار و فر
دانش آموزان مدرسه ابتدایی حکمت به همراه معلمان خود از کتابخانه عمومی شهدای حصار و فر بازدید کردند. دانش آموزان در این بازدید ضمن آشنایی با خدمات و فعالیت های کتابخانه، کتاب «لبخند شهادت مصطفی» را به صورت گروهی قرائت کردند.


جمع خوانی کتاب «قصه ما مثل شد» در کتابخانه امام خمینی(ره) قدمگاه
برنامه جمع خوانی کتاب «قصه ما مثل شد» در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستای قدمگاه شهرستان شازند برگزار شد.

بازدید دانش آموزان از کتابخانه شهید سیاوش امیری شازند
دانش‌آموزان پایه ششم مدرسه شهید نعمتی شهر شازند از کتابخانه عمومی شهید سیاوش امیری بازدید به عمل آوردند.
در این بازدید زهرا رجبی، کتابدار کتابخانه شهید امیری در مورد فواید کتابخوانی و نحوه عضویت در کتابخانه توضیحاتی ارائه کرد و در ادامه سیر ایجاد کتاب‌ها از لوحه‌های سنگی تا کتاب‌های الکترونیکی برای دانش‌آموزان به صورت کامل توضیح داده شد.

بازدید دانش آموزان مدرسه شاهدین از کتابخانه شهدای بازنه
دانش آموزان مدرسه شاهدین شهر شهباز از کتابخانه عمومی شهدای بازنه بازدید کردند.
در این بازدید رضا مهری، مسئول کتابخانه شهدای شهباز نکاتی پیرامون اهمیت مطالعه و کتابخوانی، نحوه عضویت، امانت، چینش کتاب، بخش های مختلف کتابخانه، امکانات کتابخانه، ساعت فعالیت کتابخانه، برنامه سامان و مزایای آن بیان کرد و به سوالات دانش آموزان پاسخ داد. 
همچنین در این بازدید مقرر شد به منظور آشنایی بهتر دانش آموزان با درس کتاب‌های مرجع، این کلاس در کتابخانه شهدای بازنده برگزار شود.

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه شهدای حصار و فر برگزار شد
نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهدای حصار و فر برگزار شد.
در این نشست «سلول ها، بافت ها و اندام ها» نوشته ریچارد اسپیلسبوری، توسط سامیه کاوسی؛ «سیارات نزدیک» نوشته یان گراهام، توسط سوگند کاوسی؛ «آشنایی با قرآن کریم» نوشته فرزانه زنبقی، توسط هستی سادات میرسمیعی؛ «من لبخند شهادت مصطفی هستم» نوشته محمد حسین صلواتیان، توسط زینب کاوسی؛ «جانوران بی مهره» نوشته کلر لولین، توسط نرگس کاوسی؛ «من کوله پشتی نورالله هستم» نوشته محمد حسین صلواتیان، توسط فاطمه احمدی؛ «چرا باید مسواک بزنیم» نوشته لوئیز اسپیلزبری، توسط مریم احمدی و «نان خوش مزه» نوشته زهرا عبدی، توسط یکتا بیات معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه حضرت زهرا(س) مهاجران
با حضور کودکان شهر مهاجران، مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) برگزار شد.
در این برنامه که با هدف ایجاد انگیزه و خلاقیت در کودکان و آشنایی با محیط کتابخانه برگزار شد، عاطفه محمودی، مسئول کتابخانه حضرت زهرا(س) توضیحاتی پیرامون شیوه امانت کتاب‌ها و نحوه عضویت در کتابخانه ارائه کرد و در پایان کودکان علاقمند به عضویت کتابخانه در آمدند.

قصه گویی و مسابقه نقاشی در کتابخانه شهدای هندودر
برنامه قصه گویی و مسابقه نقاشی در بخش کودک کتابخانه عمومی شهدای شهر هندودر برگزار شد و کودکان نقاشی های زیبایی با موضوع کتاب و کتابخوانی ترسیم کردند.

بازدید دانش آموزان مدارس از کتابخانه عمومی شهدای توره   
دانش آموزان مدارس شهر توره از کتابخانه عمومی شهدای توره  بازدید کردند و با خدمات و فعالیت های این مرکز فرهنگی آشنا شدند.

بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه شهید مطهری مهاجران
دانش‌آموزان مدارس دبیرستان دخترانه فرزانگان، دبیرستان پویا، دبیرستان زهرای اطهر، مدرسه امام علی(ع) و مدرسه امام حسن(ع) شهر مهاجران از کتابخانه عمومی شهید مطهری بازدید کردند.
در این بازدیدها بخش‌های مختلف کتابخانه و روش های جستجوی کتاب در سامان توضیح داده شد و در پایان تعدادی از دانش آموزان به عضویت کتابخانه شهید مطهری درآمدند.

بازدید دانش آموزان مدارس شهر هندودر از کتابخانه شهدای هندودر
نوگلان مهد کودک کوشا و دانش آموزان دبیرستان امام باقر(ع) شهرهندودر از کتابخانه عمومی شهدای هندودر بازدید کردند.
در این بازدیدها دانش آموزان با بخش های مختلف کتابخانه، شرایط عضویت، چگونگی امانت گرفتن کتاب و نرم افزار سامان آشنا شدند.

بازدید کودکان پیش دبستانی ساغر از کتابخانه شهدای شازند
کودکان پیش دبستانی غیر انتفاعی پسرانه ساغر از کتابخانه عمومی شهدای شازند بازدید کردند. در این بازدید ضمن آشنایی کودکان با خدمات و بخش های مختلف کتابخانه، قصه دارکوب و کرگدن قرائت شد و نونهالان به کمک مربی‌ قصه کتاب را نقاشی کردند.


 

جمع خوانی کتاب «داستان راستان» در کتابخانه شهدای هندودر
 با حضور اعضای نوجوان، کتاب «داستان راستان» نوشته شهید مطهری در کتابخانه شهدای هندودر معرفی و داستان هایی از این کتاب به صورت جمعی خوانده شد.

معرفی کتاب برای کودکان در کتابخانه حضرت زهرا(س) مهاجران
ویژه برنامه معرفی کتاب برای کودکان در کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) شهر مهاجران برگزار شد. در این برنامه به منظور آشنایی کودکان با قصه آفرینش انسان، کتاب «آدمک گلی» نوشته سحر سیاحی، توسط کتابدار کتابخانه برای شرکت کنندگان معرفی شد.

بازدید دانش آموزان دبستان معصومیه از کتابخانه شهدای حصار و فر
دانش آموزان مدرسه ابتدایی دخترانه معصومیه روستای حصار از کتابخانه عمومی شهدای حصار و فر بازدید کردند و با برنامه های فرهنگی این کتابخانه آشنا شدند.

بازدید نونهالان پیش دبستانی گل نرجس از کتابخانه شهدای شازند
نونهالان پیش دبستانی گل نرجس شهر شازند از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی شهدای شازند بازدید و در برنامه قصه گویی شرکت کردند.

مسابقه نقاشی برای کودکان در کتابخانه شهید مطهری مهاجران
با حضور کودکان مهدکودک دریا، مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهر مهاجران برگزار و در پایان به ۳ نفر از برندگان جوایزی اهدا شد.

مسابقه نقاشی نوگلان قرآنی در کتابخانه ملاصدرا 
نوگلان مهدقران شهید ملکی شهر شهباز در کتابخانه عمومی ملاصدرا به مسابقه نقاشی پرداختند و در انتها از کودکان تقدیر به عمل آمد.

جلسه قصه گویی و شعر خوانی در کتابخانه شهدای توره 
جلسه قصه گویی و شعرخوانی در کتابخانه عمومی شهدای شهر توره برگزار شد و قصه هایی از کتاب قصه گویی زهره پریرخ برای کودکان قرائت شد.

مسابقه نقاشی با موضوع کتاب در کتابخانه شهدای حصار و فر
مسابقه نقاشی ویژه کودکان دوره ابتدایی و با موضوع کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهدای حصار و فر برگزار شد.

برگزاری مسابقه کتابخوانی «تصویری از بهار» در شهر مهاجران
مسابقه کتابخوانی از کتاب «تصویری از بهار» نوشته حسین سیدی به همت کتابخانه عمومی شهید مطهری شهر مهاجران برگزار شد.
این مسابقه که با هدف آشنایی نوجوانان با ویژگی‌های شخصیتی حضرت محمد (ص) برگزار شد با استقبال پرشور نوجوانان همراه بود و به برگزیدگان جوایزی از طرف کتابخانه شهید مطهری اهدا خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 4 =